اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یک گیرنده دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یک گیرنده دیجیتال

سلام
    می خواستم بدونم که از دوستان کسی اطلاع داره که اگه با میکرو ARM بخواهیم یک گیرنده دیجیتال بسازیم و اون رو به تلویزیون متصل کنیم باید چی کار کنیم؟
    من با میکرو های سری ARM تا حالا کار نکردم، اگه میشه من رو راهنمایی کنید.

پاسخ : ساخت یک گیرنده دیجیتال

صدها نوع گیرنده دیجیتال وجود داره منطور شما چیه؟ چی رو بگیره؟ چیش دیجیتاله؟ منظورتون این setup box هاست؟ اینها به صورت mpeg4 هستن و تیونرشون هم ساختش خیلی سخته.
    دقیق تر توضیح بدید چی میخواید بسازید.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

من نمی دونستم که انواع متفاوتی دارند، منظورم همین setup box ها بود، اگه میشه در مورد اینها اطلاعات بهم بدید

دیدگاه

خوب اگه واقعا میخوای بسازی اول باید بگم قسمت تیونر رو بیخیال شو و تیونر یکی از همینها رو در بیار چون هم مدولاسیون PM هست هم bit rate خیلی بالاست ساختش سخته.
        من دقیق نمیدونم ولی به احتمال زیاد تیونر یه ولتاژ متغییر برای انتخاب فرکانس میگیره و بعد از اون صفر و یک های دریافتی رو تو خروجی میده.
        تو هر کانال فرکانسی از 1 تا 16 شبکه قابل ارساله که هرچی کیفیت ارسال بالاتر بره تعداد شبکه ها کمتر میشه.
        تو ایران هر کانال 8 شبکه رو پوشش میده و الان که 16 کانال داریم فقط رو 2 فرکانس ارسال صورت میگیره.

بعد از اینکه تیونر رو بایاس کردید باید خروجی اون رو پردازش کنید و فیلدهای مربوط به شبکه مورد نظر رو جدا کنید و پشت هم بزارید و پردازش کنید.
        احتمالا تا 100 مگاهرتز باید فرکانس پردازشتون بالا بره چون حجم اطلاعات خیلی زیاده و مقداری زیادی شاید تا 32 مگابایت ram بخواید.
        بهترین راه براش شروع اینه که یکی از همین چینی ها رو باز کنید و ازشون عکس بگیرید و شماره همه آی سی ها رو بزارید و بعدش معلوم میشه چقدر ram و چه cpu ای لازم هستش.
        برای تیونر هم بهترین راه اوراق کردن یکی از همین دستگاههاست.

بعد میمونه تبدیل خروجی به سیگنال HDMI و یا av که فکر میکنم HDMI چون ذاتا دیجیتاله راحت تر باشه.

دیدگاه

احتمالا تا 100 مگاهرتز باید فرکانس پردازشتون بالا بره چون حجم اطلاعات خیلی زیاده و مقداری زیادی شاید تا 32 مگابایت ram بخواید.
          سلام
          یه سوال داشتم بی ربط به موضوع تاپیک
          سوال:

ARM هایی تو ایران هست که این مقدار یا بالاتر یا پاییتر رم داشته باشه؟کلا تو مگابایت باشه رم شون
          با این جور ARM ها میکرو کنترلر دیگه گفته نمیشه درسته؟ میکرو پروسسور گفته میشه که RAM و ROM و... شون رو میشه هر چی انداخت مثل کامپیوتر درسته؟
          من هرچی دیدم تا حالا میکروکنترلر بوده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
            سلام
            یه سوال داشتم بی ربط به موضوع تاپیک
            سوال:

ARM هایی تو ایران هست که این مقدار یا بالاتر یا پاییتر رم داشته باشه؟کلا تو مگابایت باشه رم شون
            با این جور ARM ها میکرو کنترلر دیگه گفته نمیشه درسته؟ میکرو پروسسور گفته میشه که RAM و ROM و... شون رو میشه هر چی انداخت مثل کامپیوتر درسته؟
            من هرچی دیدم تا حالا میکروکنترلر بوده
            نه میکروکنترلرها ARM هیچ وقت ram شون به مگابایت نمیرسه چون برای کارهای کنترلی ساخته شده که نیاز به چنین چیزی نداره.
            ولی میکروپروسسورهای arm باید تو بازار باشه که تا چند گیگ ram و rom میشه براشون map کرد.
            تو اکثر dvd player ها و رسیور ها و LCD ها دارن از ARM9 و ARM11 با حافظه ram و rom خارجی استفاده میکنن حتی CD rom های کامپیوتر هم اینطوری شدن ولی چون شماره پروسسورشون رو شرکتها یه چیز الکی میزنن نمیشه از cpu شون استفاده کرد ولی ram و flashشون رو من زیاد در آوردم و استفاده کردم.

یه نوع جدیدی از پروسسورهای ARM اومده که تو dvd های جدید زیاد به کار میره. یه فلش کوچیک تو خودش داره و با استفاده از اون تو startup برنامه ای مینویسن که میاد از یه فلش 8 پایه سریال برنامه رو لود میکنه تو ram و بعد از اون برنامه از ram اجرا میشه. اینطوری هزینه ساخت برد کم میشه و به علاوه سرعت read از فلش همیشه پایین تر از ram بود که بازده سیستم رو کم میکرد ولی حالا که برنامه از ram اجرا میشه راندمان زیاد میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X