اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستورات مدولاسیون و ورودیها!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستورات مدولاسیون و ورودیها!!!

سلام دوستان
    میشه لطفا در مورد دستورات یا همون توابع مربوط به مدولاسیون و فیلتر توی نرم افزار متلب مثل ammid amdemod ssbmod, butter , filter و... یه توضیحی به منه تازه کار بدید که کارشون چیه و چه ورودیایی میخوان لطفا ..خیلی عجله دارم و شدید گیرم، پلیز !!!
    ممنون و منتظر شما!!!

پاسخ : دستورات مدولاسیون و ورودیها!!!

سلام

ammod(X,fc,Fs)

amdemod(y,Fc,Fs)

که X سیگنالی که قرار هست مدولاسیون روش اعمال بشه هست،Fc فرکانس کریر و Fs فرکانس نمونه برداری که این دو رو خودتون عدد دلخواهی واسش تعریف میکنید.
    در مورد دمدولاسیون هم به همین ترتیب هست و y سیگنالی هست که باید دمدوله بشه.

d = fdesign.highpass('n,fc',8,.6)
    design(d,'butter&#039

در این یکی هم هدف طراحی یک فیلتر باترورث هست کهn مرتبه یا درجه فیلتر هست و fc فرکانس cutoff هست.و اینجا مثلا تعیین میکنید که فیلتر از نوع highpass باشه یا lowpass.

موفق باشید.
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

مرسی...!!!
      من باید یه ام فایل واسه مدولاسیون بنویسم...
      چرا این دستور ارور میده!!؟ oo: میدونم یکم سوال پیشه پا افتادس ولی خوب سوال یه تازه کاره دیگه !!! :redface:
      plot(t,cos(t)*sinc(t))
      منتظر دوستان هستم لطفا!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fffkral
        مرسی...!!!
        من باید یه ام فایل واسه مدولاسیون بنویسم...
        چرا این دستور ارور میده!!؟ oo: میدونم یکم سوال پیشه پا افتادس ولی خوب سوال یه تازه کاره دیگه !!! :redface:
        plot(t,cos(t)*sinc(t))
        منتظر دوستان هستم لطفا!
        شما اول باید t رو تعریف کنید بعد از این توابع استفاده کنید.

t=-pi : pi/100 : pi;
        s=cos(t)*sinc(t
        plot(s)

فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

توی کتاب مسعود صالحی یک مثال است به این ترتیب
          m(t)=sinc((10^4)*t) va c(t)=cos((10^4)*t) ke ==> u(t)=sinc((10^4)*t)*cos((10^4)*t)
          من t رو تعریف کردم و با plot(u) رو رسم کردم...ولی با اون چیزی که توی کتاب رسم شده خیلی فرق داره..!! :angry:
          آخه چرا!!؟
          به نظر شما بدون استفاده از توابعی مثل ammod چطوری سیگنال m رو مدوله کنم همونطور که توی کتاب نوشته :read: oo: یعنی با ضرب کردن... :question:

دیدگاه

سلام

چه تفاوتی داره؟میتونید کدها رو با شکلش بذارید تا مقایسه کنیم ببینیم مشکل از کجاست؟

مدوله کردن با ضرب رو تابحال انجام ندادم و از تابعش استفاده کردم اما باید بشه...شما کریر رو تعریف کنید و دقیقا روال رو از طریق ضرب دنبال کنید.

دیدگاه

مرسی از توجه شما!
              من کد زیر رو اجرا میکنم
              t=-pi:pi/1000:pi;
              mt=sinc((10^4)*t);
              ct=cos((10^4)*t);
              ut=sinc((10^4)*t).*cos((10^4)*t);
              plot(ut)
              که در ut از .* استفاده کردم. غیر این ارور میده
              اما نمودارش با پایینی که تو کتابه فرق میکنه که به نظر این درست میرسه !!! oo:
              http://up98.org/upload/server1/01/z/1cmr5dwio9f24y5hpj.jpg
              اشکال این کد کجاست لطفا oo:

دیدگاه

سلام مجدد

اول مشکل اینکه فقط با (*.) جواب میده اینه که اگر سایز ماتریس های ct و mt رو در متلب بدست بیارید سایز هر دو ماتریس 1*2001 هست و خب قائدتا نمیشه دو ماتریس رو در هم ضرب کرد مگر ضرب نقطه به نقطه که خودتون انجام دادین.

لینکی که گذاشتین تصویر نداره..لطفا تصویر کتاب رو بذارین.

موفق باشید.

دیدگاه

سلام ...ببخشید ..امان از این پلود سنتر های ایرانی
                  من این سیگنال رو پیدا نکردم مجبور شدم از کتاب عکس بگیرم.. :redface:
                  که تو دو جا پلودش کردم
                  http://www.irupload.ir/images/oqckcmx1thbibtkefx5.jpg

http://img4up.com/up2/36960527785241698526.jpg
                  بازم مرسی ..به نظر من این سیگنال منطقی تره...ولی توی متلب یه چیز دیگس...ممنون میشم!!!!

دیدگاه

شما مطمعن هستین اون نموداری که کتاب رسم کرده واسه همین کدها هست؟

من کداتون رو اجرا کردم و حتی یه سری تغییر دادم درش به هیچ طریقی به این نمودار نمیرسه!!

دیدگاه

بله حتی زیر نمودار نوشته که از ضرب اون دو عبارت بدست میاد اگه یکم بهش دقت کنید میبینید که چون فرکانس کسینوس خیلی بیشتر از سینک هستش طبیعیه که شکل سیگنال اینطوری بشه البته به نظر من..من اون رو با ammod هم امتحان کردم ولی نتیجه همونه!!! :angry:
                      خوب حالا به نظر شما من برای مدوله کردن و گزروندنش از یه فیلتر به چه کدی نیاز دارم...ممنون میشم منو راهنمایی کنید...این شکل هم زیاد مهم نیست مهم اینه که یه پروژه اینطوری تحویل بدم :mrgreen: :nerd:
                      ممنون میشم !!!

دیدگاه

دقیقا پروژه اتون چیه؟ سیگنالی رو میخواین مدوله کنید و از فیلتر عبور بدین؟پارامترهای فیلتر چیه؟

دقیقا پروژه خودتون رو بگید شاید بتونیم با هم حلش کنیم.

دیدگاه

مرسی!
                          در مورد فلترینگ توی متلب زیاد اطلاعاتی ندارم
                          اگه لطف کنیدو توضیح بدید که مثلا یک سیگنال پیام رو چطوری میشه به همین روش am مدوله کرد واز یه فیلتر عبورش داد خیلی کمک بزرگی میکنید فکر کنم بقیه ریزه کاریاشو خودم بتونم انجام بدم چون میخوام بصورت فانکشن بنویسمش....
                          مثلا میشه لطفا با فرض سیگنالهای بالا یه کد بنویسید پلیز...

دیدگاه

راستش الان فرصت نداشتم کدهای کامل رو بنویسم و ران کنم نتیجه رو ببینم.کد هر بخش رو مجزا مینویسم.

تعریف سیگنال و مدوله کردن:

کد:
                            Fs=1024;
                            Fc=100;
                            N=10;
                            t=-pi:pi/100:pi;
                            S=sinc(50*t);
                            ms=ammod(S,Fc,Fs);
                            تعریف فیلتر:
                            کد:
                            flag='scale';
                            win=hamming(N+1);
                            b=fir1(N,Fc/(Fs/2),'low',win,flag);
                            re=filter(b,1,1);
                            f=freqz(b,1);
                            fvtool(b,1);
                            این فیلتری که اینجا نوشتم با پنجره همینگ هست و یک فیلتر FIR پایین گذر هست.

برای عبور سیگنال از فیلتر هم کافیه اونها رو در هم ضرب کنید.

دیدگاه

خیلی ممنون :job:
                              اگه وقتشو داری میشه راجب کد فیلتر یکم توضیح بدی ...قبلا گفته بودم زیاد از فلترینگ متلب سر در نمیارم یا یه راهنما واسه این موضوع سراغ نداری!!؟
                              ممنون میشم!!!!!! :redface:
                              و یه سوال از تابع ammod برای هر چهار نوع مدولاسیون دامنه استفاده میکنن..یعنی تفاوتی بین مثلا DSB-SC AM و DSB-AM و VSB-AM و... وجود نداره!؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X