اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیاده سازی با fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیاده سازی با fpga

سلام دوستان من دانشجوی ترم 1 ارشد هستم و تا حالا fpgaکار نکردم .اگه موضوع پروژه ام تو این زمینه باشه می تونم مقاله ازش در بیارم یا نه؟اینکه یاد گرفتنش چقدر زمان می بره؟ :cry:

پاسخ : پیاده سازی با fpga

مقاله نمیدونم اما با دونستنش خب امکان پیدا کردن کار بیشتر میشه. الان xilinx بیشتر کار میکنند و بعد altera

دیدگاه

شما از FPGA نمیتونی مقاله در بیاری!
      اما اگه موضوعی مثل پیاده سازی فلان الگوریتم فشرده سازی در FPGA یا فلان پردازش سیگنال در FPGA داشته باشی میشه.
      که البته اینجور که معلومه اطلاعاتی از FPGA نداری و باید بیشتر مطالعه کنی.

دیدگاه

روحیه بنده خدا رو به آتش کشیدید :mrgreen:

چرا نمیشه عزیز
        100% ایشون از fpga خالی که نمیخواد مقاله در بیاره-حتما پیاده سازی یک موضوع

به نظر من بیشترین مانور رو میتونی تو همین زمینه بدی-چی بهتر از این
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wonderboy_mfy
          شما از FPGA نمیتونی مقاله در بیاری!
          اما اگه موضوعی مثل پیاده سازی فلان الگوریتم فشرده سازی در FPGA یا فلان پردازش سیگنال در FPGA داشته باشی میشه.
          که البته اینجور که معلومه اطلاعاتی از FPGA نداری و باید بیشتر مطالعه کنی.
          شما دیگه چرا این حرف رو میزنید .

پس این همه مقاله ای کار از کاربرد و استفاده fpga توی مدارات و مدولاسیون های مخابراتی و دیجیتال چیه . تازه اگر که در کنار dsp باشه که طوفان می شه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
            شما دیگه چرا این حرف رو میزنید .

پس این همه مقاله ای کار از کاربرد و استفاده fpga توی مدارات و مدولاسیون های مخابراتی و دیجیتال چیه . تازه اگر که در کنار dsp باشه که طوفان می شه .
            شما تا آخر عرایض بنده رو خوندی؟

دیدگاه

سلام به همگی
              چیزیکه واضحه اینه که تو ارشد اکثراً دانشجوها میرن دنبال کار های تئوری محض و کمتر کسی دنبال کار های عملی و پیاده سازی میره. چون برای مقاله دادن باید پروژه عملی جواب بده که اونم اقعاً دردسر زیادی داره.
              من خودم پروژه کارشناسیم پیاده سازی مدولاتور و دمدولاتور با FPGA بود. خیلی دوست داشتم که تو ارشد هم ادامه بدم اما به دو دلیل قیدش رو زدم و میخوام مثل همه روی یه مساله تئوری کار کنم: 1. پروژه عملی واقعاً وقت گیره، مخصوصاً اینکه تو ارشد هم توقع اساتید و دانشگاه بالاست، یعنی با اینکه پروژه، یه پروژه پیاده سازی هست، باید تئوری قوی و به روزی هم پیاده سازی بشه. این کمبود وقت استرس کار رو هم زیاد میکنه. جدا از اون چون پروژه های ارشد اکثراً یک نفره هست، تحمل این استرس نتیجه نگرفتن آزار دهندست. 2. تو زمینه FPGA کم استادی پیدا میشه که کار کرده باشه، بنابراین خودتی و خودت.
              خلاصش اینکه برداشتن یه پروژه پیاده سازی با FPGA همت و تلاش بالایی می طلبه. ولی خوب واقعاً کار ارزشمندی خواهد شد. نه واسه مقاله دادن، بلکه واسه خود آدم تجربه زیادی به همراه داره خصوصاً اینکه تکنولوژی روز هست و تو تمام دنیا تو عرصه های مختلف داره از FPGA استفاده میشه.

در مورد زمان لازم برای یادگیری کار با FPGA هم باید بگم این عرصه، چون خیلی ریزه کاری داره شاید آدم هیچ موقع بی نیاز از یادگیری نشه. ولی برای یادگیری مفاهیم پایه ای و ساختار FPGA و روند پیاده سازی، حدوداً 1 ماه، یادگیری نرم افزارهاش و شبیه سازی با Xilinx ISE حدوداً 20 روز، یادگیری یه زبان سخت افزاری مثل VHDL یا Verilog هم بسته به تجربه برنامه نویسی شخص داره. متوسط 1 ماه.
              البته این اعداد و ارقام حدودیه ولی در کل بخوام بگم یه 2 ماهی طول میکشه تا راه بیافته آدم و بتونه شبیه سازی کنه.

یه نکته دیگه هم تا یادم نرفته بگم اینکه تو ایران پیدا کردن یه برد آزمایشی برای پیاده سازی رو FPGA واقعاً مکافاته. ارزون ترین برد ها حدود 100 هزار تومنه که هیچ امکاناتی نداره. من خودم یه برد 270 هزار تومنی از یکی از سرکت های ایرانی خریدم، امکانات زیادی روی برد تعبیه شده، انواع قطعات جانبی و پورت ها روی برد هست اما شرکت های ایرانی پشتیبانی نرم افزاریشون در حد صفره. مثلاً واسه کار با جانبی ها باید نمونه کد داشته باشن، برنامه های مختلف مثل Xilinx EDK یا NI Labview این برد ها رو بشناسه ولی متاسفانه تو ایران اکثرا به پشتیبانی نرم افزاری محصول توجهی نمی کنن. فقط میخوان برد بفروشن. البته این کار به ضرر خودشونه ولی خوب ...

دیدگاه

اگر مشکل پیاده سازی دارید-من برطرف میکنم
                میتونیم با هم خیلی خوب یک spartan3 رو با prom پیاده کنیم
                خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام به همه دوستان.من با خوندن این مطالب واقعا ناامید شدم.من دانشجوی ارشد هستم و موضوع پایان نامم پیاده سازی دیتالاگر رو fpga هست.البته ساخت میشه.کسی هست اطلاعات داشته باشه کممکم کنه؟واقعا نیاز دارم

دیدگاه

سلام
                    به نظرتون پیاده سازی یک کار پردازش تصویری روی fpga ارزش وقت گذاشتن داره؟؟؟؟؟
                    مثلا با یک دوربین vga فیلم بگیره و بعد تصویر یک شئی به اون داده بشه و تشخیصش بده؟؟؟؟
                    ساده است یا مشکل؟؟؟؟؟
                    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X