اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل usb به پارالل برای پروگرمر ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل usb به پارالل برای پروگرمر ؟

سلام
    آیا این تبدیل های توی بازار برای تبدیل usb به پارالل جواب میده ؟؟؟
    چون این پروگرمر های usb قیمت نجومی دارند.
    کسی راهی بلده ؟
    ^^^^^^^^^^^^^
    خواستن توانستن است

^^^^^^^^^^^^^

پاسخ : تبدیل usb به پارالل برای پروگرمر ؟

تا اونجا که من اطلاع دارم این تبدیل های توی بازار فقط برای پرینتر ها خوب جواب میدند و نمیشه برای پروگرم کردن استفاه کرد.فکر کنم بهتر باشه یه دونه از این تبدیل های pci به پارالل بگیرید. من خودم میخواستم این کار رو بکنم که یه دفه یه پین هدر رو مادر بردم دیدم که خدا رو شکر پورت on-board بود.
    در کل این کارا اساسی نیست.اگر کسی راهی سراغ داره که اساسی باشه لطفا بگه.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

سلام
      متاسفانه تا حالا چیزی که واقعاً تو ایران عملی شده باشده، من پیدا نکردم.
      البته یه تلاش هایی برای ساخت پروگرمر USB در اصفهان داره صورت میگیره. من آخرای تابستون که صحبت کردم باهاشون گفت احتمالاً تا 1 ماه دیگه تموم میشه. شاید قیمت تموم شده اون 50، 60 تومن بشه. اگه کسی خواست آمارشو بگیره پیغام خصوصی بده تا شماره طرف رو بهش بدم.
      یه راه دیگه برای ساخت پروگرمر Onboard استفاده از میکروکنتزلر های Cypress هست که تو اکثر برد های خارجی مثل Xilinx و Digilent از این IC استفاده شده. خیلی IC کاملیه. ولی خوب یکی رو میخواد که اولاً برنامه نویسی C ش خوب باشه، ثانیاً طراحی مدارش خوب باشه. البته کد های c ش تو اینترنت هست ولی سواد من نمیرسه برم سراغش.
      اگه کسی اطلاعات ریزتری در مورد این IC شرکت Cypress خواست در خدمتم.

دیدگاه

خود این میکرو ی Cypress اینجا راحت گیر میاد؟
        قیمتش چقدره؟
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اسم کاملش اینه: Cypress CY7C68013A یه میکرو کنترلره که توش از 8051 فکر کنم استفاده کرده.
          آره فکر کنم راحت گیر بیاد. روی این برد FPGA ای که من دارم هست(برد ایرانیه). اما متاسفانه فقط واسه تبادل دیتا از این IC استفاده شده و به پایه های Configuration خود FPGA وصل نکرده.
          قیمتش هم فکر نکنم زیاد باشه حداکثر 20، 30 تومن. شایدم کمتر از این ها
          توی سایت Digilent فایل های شماتیک برد ها رو گذاشته، تا اونجایی که من یادمه از طریق ارتباط سریال با استفاده از این IC، پروگرمینگ FPGA رو انجام دادن.
          بنابراین این روش حتماً جواب میده. البته نه واسه اینکه یه پروگرمر جدا بسازی که از طریق پورت JTAG بشه همه FPGA ها رو کانفیگ کرد. بلکه از طریق ارتباط سریال با FPGA این کار انجام میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X