اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرینتر pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرینتر pcb

سلام
    میخواستم بدونم پرینتری هست که به صورت مستقیم روی pcb پرینت بگیره؟
    قیمتش چنده؟

پاسخ : پرینتر pcb

نوشته اصلی توسط savis.ir
    سلام
    قیمتش چنده؟
    سلام
    بله، سال گذشته قیمت کرده بودم حدود 300-400 بود الان دقیقا حضور ذهن ندارم.

دیدگاه

از کجا باید تهیه کنم
      آدرسی؟
      شماره تلفنی/؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NASA_DE
        سلام
        بله، سال گذشته قیمت کرده بودم حدود 300-400 بود الان دقیقا حضور ذهن ندارم.
        اگر واقعا چنین چیزی وجود داشته باشه که خیلی عالیه کلی وقت و هزینه را کاهش میده.
        راستی شما که قیمت کردی از دقتش هم پرسیدید؟یعنی به همان دقت پرینترهایی که رو کاغذ می زنند هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط savis.ir
          سلام
          قیمتش چنده؟
          سلام
          اول باید دونست که منظور شما از پرینت روی پی سی بی در چه سطحی از کیفیت هست،بعنوان مثال معمولا بعضی از دوستان که از روشهای پرینت لیزر و اتو و غیره خسته شده(فقط برای جاپ مدار)با دستکاری توی بعضی از مدلهای پرینترهای معمولی(مثلا ایپسون) با استفاده از همون جوهر های معمولی پرینتر اقدام به چاپ طرحشون میکنند که تو همین انجمن راجع به اون بحث شده و لینکها و ویدئوهائی هم معرفی کردند.اما اگر منظور شما یک پرینتر مخصوص برای تولید مدارچاپی برای چاپ هر سه نوع رنگ هست یعنی رنگهای مخصوص ضد اسید و چاپ سلدر ماسک(چاپ سبز) و چاپ قطعات یا راهنما باید گفت که این دستگاه وجود دارد و به pcb inkjet معروف هستند و قیمتی معادل 300تا 800 میلیون تومان دارد که قابلیت دارد که بستگی به ظرافت طرحتون dpi اون رو تنظیم کنید و خودش هم زمان که عمل پرینت رو انجام میده میتونه با یک لامپ یو وی اون رنگ رو خشک هم بکنه و لازم به ذکر است که این تکنولوژی جدید هنوز خیلی متداول نشده(بدلیل گرونی) و بیشتر به درد مراکزی میخوره که بیشتر تولید نمونه دارند و با این روش دیگه نیازی به تهیه فیلم فتوپلات و یا شابلونهای چاپ ندارند و میتونند مستقیم از خروجی gerber فایل مدارچاپی پرینت کنند. شاید تولید کنندگان این تکنولوژی به انگشتهای دست در کل دنیا نرسند ولی در زیر من آدرس یکی از این تولید کنندگان رو که تقریبا جزء اولین های ارائه کنندگان این تکنولوژی هست رو معرفی میکنم که شخصا کارکرد دستگاهشون رو از نزدیک دیدم و میتونم بعنوان یک متخصص بگم از کیفیت چاپ این دستگاه حیرت کردم:
          http://www.microcraft.jp/en/mjp/lineup/mjp-k.html

همچنین درفایل پیوست هم میتونید اطلاعات بیشتر و یک بین مراحل تولید معمولی(روشهای رایج تولید صنعتی) و تولید به روش دیجیتال(pcbinkjet)رو ببینید که مطالعه اون خالی از لطف نیست:

موفق باشید
          زکات علم،نشر و پخش آن است.
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
            فایل های پیوست باز نمی شند؟می شه لطفا دوباره لود کنید
            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط somayh
              سلام
              فایل های پیوست باز نمی شند؟می شه لطفا دوباره لود کنید
              ممنون
              به لینک زیر مراجعه کنید اطلاعات بیشتری نسبت به کاتالوگ داره

هرچند که مجددا کاتالوگ رو پلود کردم
              فایل های پیوست شده
              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام به دوستان یه سوال کسی تا حالا با پرینترهای جوهر افشان کار کرده برای چاپpcb به روش اتو که جواب هم گرفته باشه
                و یا اگر نگرفته لطفا بگه .ممنون..... :redface: :rolleyes:
                mer30

دیدگاه

مدلهای پرینترهای معمولی(مثلا ایپسون) با استفاده از همون جوهر های معمولی پرینتر اقدام به چاپ طرحشون میکنند که تو همین انجمن راجع به اون بحث شده و لینکها و ویدئوهائی هم معرفی کردند.ا
                  خیلی خوبه
                  آقا ولی ما گشتیم و پیدا نشد
                  حالا می شه تاپیک مورد نظر رو معرفی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                    خیلی خوبه
                    آقا ولی ما گشتیم و پیدا نشد
                    حالا می شه تاپیک مورد نظر رو معرفی کنید
                    اگر پیدا نکردی این دو تا لینک زیر رو ببین .توی لینک اول یک ویدئوی کامل هست که اگر اون رو ببینی تقریبا دیگه همه چی دستت میاد:

http://techref.massmind.org/techref/pcb/etch/directinkjetresist.htm

توی این یکی لینک هم باز در مورد مدلهای پینتر صحبت کرده و توضیح داده در ضمن پائین صفحه هم لینکهای خوبی داره

http://www.pabr.org/pcbprt/pcbprt.en.html

تقریبا میشه گفت هر چی هست همینه

نکات مهم: باید برای اینکار خوب فیبر خام رو چربی گیری کنی و پوساب بزنی-قبل از پرینت یک مقدار فیبر خام رو گرم کنی-بعد از پرینت هم باید فیبر چاپ شده رو گرم کنی تا جوهرش هم خشک بشه و هم مقاومتش در برابر اسید زیاد تر بشه
                    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

دوستام عزیز تا انجایی که این بنده سرپا بی دانش می دونم استفاده از پرینتر جوهر افشان معمولی در هیچ موردی امکان پذیر نیست حتی مدل هایی که چاپ سی دی میکنن
                      دلیل
                      پرینتر های جوهر افشان یا همون اینک جت دو مدل کلی هستن اون هایی که پیزو الکتریک هستند (معروف به دراپ آن دیمند)مثل اپسون که فقط با مایغ با ویسکوزیته خاصی کار می کنن من تابه حال نشنیدم و ندیدم کسی بتونه با چیز دیگه ای به جز جوهر خودش باهاش کاری بکنه
                      اما دسته دوم پرینتر های بابل جت (مثل پرینتر های اچ پی یا کنون )که با یه المنت کوچیک و ایجاد یه حباب کوچیک و نهایتا ترکوندنش تو لوله نازل جوهر رو پرت می کنن لازمه اون هم فقط رنگ هاییه که پایه آب دارن تابخار در دمای درست ایجاد بشه با این پرینتر ها می شه هر چیزی که رنگی باشه و تو آب حل بشه رو پرینت کرد مثل پرینتر های صنایع غذایی اما حالا چرا نمیشه
                      چون هردوی این پرینتر ها از رنگ های پایه آب استفاده می کنند و همون طوری که می دونید پایه اسید مدار هم آبه اما حالا به فرز اگر شما در پرنتر بابل جتتون رنگ با پایه غیر آب برزید احتمالا" ماده حلال ماده مشتعل شونده هستش که هد شما رو می پکونه حتی امکان آتیش گرفتنش هم هست اما گر فرز کنیم کسی بگه من فلان رنگ رو توی پرینتر پیزو الکتریک میزارم که ویسکوزیتش درست باشه دیگه اون که نمیشه استفاده از پرینتر جوهر افشان عادی که البته بازم فکر نکنم قابل تولید در خونه باشه!
                      امید وارم مطلب اشتباهی بیان نکرده باشم

دیدگاه

یک نمونه چسب هست که فکر کنم کیلوئی 90 هزار تومان بود اسمش خاطرم نیست بعدا مینویسم .
                        این چسب میتونستید توی پرینتر جوهر افشان بریزید چاپ میکنه . فقط اولا به صرفه نیست دومند کم یابه و فقط میتونید توی پعضی پرینترهای اپسون بریزید.
                        حالا بیاید یک کار دیگه بکنیم . پرینترو تبدیل کنیم به cnc
                        میشه . من به فکر یک لیزرم که به جای کاتریج بسته بشه.
                        من تونستم پرینتری درست کنم که فیبر ازش رد بشه فقط توی لیزرش موندم
                        لیزر سی دی رام بستم روش یکم دست کاری کردم تا وقتی که میخاد چاپ بزنه لیزره نور میده. ولی لیزر سی دی رام به درد نمیخوره فقط برای سوزاندن اجسام مشکی و نازک خوبه . کسی لیزر با قیمت مناسب و قدرت خوب سراغ نداره ؟؟
                        لطفا آدرس و قیمت بگید
                        {خلاف قوانین - حذف شد}

دیدگاه

یه سوال پرینتر لیزری نمیشه سرپاش کرد
                          یعنی المنتشو طوری تنظیم کنیم که راسته قبول کنه PCB رو
                          و پیچش نده مثله کاغذ
                          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
                            سلام
                            اول باید دونست که منظور شما از پرینت روی پی سی بی در چه سطحی از کیفیت هست،بعنوان مثال معمولا بعضی از دوستان که از روشهای پرینت لیزر و اتو و غیره خسته شده(فقط برای جاپ مدار)با دستکاری توی بعضی از مدلهای پرینترهای معمولی(مثلا ایپسون) با استفاده از همون جوهر های معمولی پرینتر اقدام به چاپ طرحشون میکنند که تو همین انجمن راجع به اون بحث شده و لینکها و ویدئوهائی هم معرفی کردند.اما اگر منظور شما یک پرینتر مخصوص برای تولید مدارچاپی برای چاپ هر سه نوع رنگ هست یعنی رنگهای مخصوص ضد اسید و چاپ سلدر ماسک(چاپ سبز) و چاپ قطعات یا راهنما باید گفت که این دستگاه وجود دارد و به pcb inkjet معروف هستند و قیمتی معادل 300تا 800 میلیون تومان دارد که قابلیت دارد که بستگی به ظرافت طرحتون dpi اون رو تنظیم کنید و خودش هم زمان که عمل پرینت رو انجام میده میتونه با یک لامپ یو وی اون رنگ رو خشک هم بکنه و لازم به ذکر است که این تکنولوژی جدید هنوز خیلی متداول نشده(بدلیل گرونی) و بیشتر به درد مراکزی میخوره که بیشتر تولید نمونه دارند و با این روش دیگه نیازی به تهیه فیلم فتوپلات و یا شابلونهای چاپ ندارند و میتونند مستقیم از خروجی gerber فایل مدارچاپی پرینت کنند. شاید تولید کنندگان این تکنولوژی به انگشتهای دست در کل دنیا نرسند ولی در زیر من آدرس یکی از این تولید کنندگان رو که تقریبا جزء اولین های ارائه کنندگان این تکنولوژی هست رو معرفی میکنم که شخصا کارکرد دستگاهشون رو از نزدیک دیدم و میتونم بعنوان یک متخصص بگم از کیفیت چاپ این دستگاه حیرت کردم:

همچنین درفایل پیوست هم میتونید اطلاعات بیشتر و یک بین مراحل تولید معمولی(روشهای رایج تولید صنعتی) و تولید به روش دیجیتال(pcbinkjet)رو ببینید که مطالعه اون خالی از لطف نیست:

موفق باشید
                            سلام میشه بگید همین که گفتید قیمتش چنده و از کجا میشه خریدش
                            آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                              یه سوال پرینتر لیزری نمیشه سرپاش کرد
                              یعنی المنتشو طوری تنظیم کنیم که راسته قبول کنه PCB رو
                              و پیچش نده مثله کاغذ
                              قبلا گفته شده که پرینتر لیزری قادر به چاپ بر روی مس نیست.اگر خلاف این گفته رو می دونید لطفا بگید!
                              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X