ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    2011/12/31
    17
    2

کمک-مدار موتور و میکروسوئیچ دستگاه جوجه کشی

سلام دوستان
    من تازه عضو شدم خواهشا کمکم کنید. می خوام دو تا میکرو سوئیچ تو دستگاه جوجه کشیم بگذارم-می خواستم ببینم مدارش باید چطور باشه-این دو تا عکس رو ببینید

حالا می خوام بدونم باید چطور سیم برق موتور گرداننده رو با این میکرو سوئیچ ها وصل کنم خواهشا راهنماییم کنید-ببینید بگذارید بهتر بگم-موتور دستگاه دی سی و گیربکسی است-من این موتور رو به یه تایمر وصل کردم-مثلا هر به 3 ساعت روشن میشه-میکرو سوئیچ رو می خوام طوری بگذارم که وقتی سینی دستگاه تا یه حدی شیب برداشت با خوردن به میکرو سوئیچ قطع بشه-بعد دوباره 3 ساعت دیگه که تایمر موتور رو روشن میکنه به سمت دیگه شیب بدهد-فقط یک توضیح-موتور فقط به سمت مثلا راست میگرده ولی مکانیزم چرخشش طوریه که به یه حدی از شیب که می رسه خودش دوباره به سمت چپ بر میگرده-منتظر کمکتون هستم
    2011/10/09
    111
    0

پاسخ : کمک-مدار موتور و میکروسوئیچ دستگاه جوجه کشی

سلام سالار! (اسمت آشناست )
    چطوري؟

پاسخ سوال شما بستگي به طراحي تايمري كه استفاده كردي داره و اينكه ورودي ميكرو سويچها چطوري براش تعريف شده.
    با توجه به توضيحاتي كه دادي و با فرض اينكه مدار تايمرت در مورد ميكرو سويچها حساس به لبه باشه و فقط يك ورودي داشته باشه:
    مثل شكلي كه خودت قرار دادي ميكرو سويچها رو با هم موازي كن و يك سرش رو بده به ورودي مدار سر ديگه رو هم به مثبت يا منفي.(بستگي به مدار داره)

كلاً سوالت ناقص بود. اگر بازم سوال داري بايد يكم در مورد كاركرد مدار تايمرت توضيح بدي (خوت ساختي تايمر رو؟)
    2011/12/31
    17
    2

سلام دوست عزیز
    تایمر من 24 حالته است-یعنی می تونم 12 حالت روشن و 12 حالت خاموش براش تعریف کنم
    ادرس سایتی که ازش خرید کردم با توضیحات دستگاه اینه:
    http://shoptel.ir/Products/properties-1398.aspx

بگذار یه عکس از مکانیزم دستگاه برات بگذارم

متن اموزش اینه-روش نصب میکروسوئیچها:

یکی از میکروسوئیچ ها را در جایی نصب کنید که در زمانی که شانه کاملا بالا رفت میکروسوئیچ قطع کند و دیگری را در جایی نصب کنید که در زمانی که شانه کاملا پایین رفت میکروسوئیچ قطع کند . بهترین مکان نصب بر روی ستون های محل قرار گیری شانه ها است.-
    -------------------------------
    من این قسمت از نوشته اش رو نمی فهمم-می تونید کمک کنید
    2011/10/09
    111
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidyaran
    سلام دوست عزیز
    تایمر من 24 حالته است-یعنی می تونم 12 حالت روشن و 12 حالت خاموش براش تعریف کنم
    ادرس سایتی که ازش خرید کردم با توضیحات دستگاه اینه:
    http://shoptel.ir/Products/properties-1398.aspx

متن اموزش اینه-روش نصب میکروسوئیچها:

یکی از میکروسوئیچ ها را در جایی نصب کنید که در زمانی که شانه کاملا بالا رفت میکروسوئیچ قطع کند و دیگری را در جایی نصب کنید که در زمانی که شانه کاملا پایین رفت میکروسوئیچ قطع کند . بهترین مکان نصب بر روی ستون های محل قرار گیری شانه ها است.-
    -------------------------------
    من این قسمت از نوشته اش رو نمی فهمم-می تونید کمک کنید
    اون متن آموزش در مورد محل قرار گيري سويچهاست كه خب واضحه و احتياجي به توضيح نداره ولي در مورد سيم كشي چيزي نگفته.
    تو پست قبلي سيم كشي رو گفتم. سويچها رو با هم موازي كن و بده به ورودي مدار.

البته اون تايمري كه لينك داديد بنظرم ورودي براي استپ نداره.(تو مشخصاتش كه نديدم)
    در كل نفهميدم اين مدار رو بر اساس چه آموزشي ميسازي؟ يا اينكه كلا وسايلش رو خريدي؟

2011/12/31
    17
    2

ببین دوست عزیز
    تایمر من طوری هست که به برق وصل میشه و دو تا خروجی داره-من سیم موتور رو به یکی از خروجیها وصل می کنم و براش زمان تعین می کنم-مثلا ساعت 2 روشن شود و ساعت 2 و یک دقیقه خاموش شود-تا اینجا که من مشکل ندارم-اما این سینیها باید تا حد 45 درجه بالا و پایین برود-بنابراین من نمی تونم که استپ موتور داشته باشم که مثلا همون 45 درجه که رسید خودش خاموش بشه-بنابراین من نیاز به یک میکرو سوئیج دارم که وقتی سینیها 45 درجه شیب برداشت با رسیدن به میکرو سوئیچ موتور از مدار خارج بشود-دوباره وقتی ساعت چهار موتور روشن میشه و 45 درجه می چرخه و به میکرو سوئیچ سمت راست میرسه دوباره موتور خاموش بشه-دیگه بیشتر از این نمی تونم توضیح بدهم

2011/10/09
    111
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidyaran
    بنابراین من نمی تونم که استپ موتور داشته باشم که مثلا همون 45 درجه که رسید خودش خاموش بشه
    سلام
    در پست قبلي بنده منظورم از "استپ"، STOP بود كه سوء تفاهم شد و STEP خوانده شد.
    ظاهراً شما در مورد مدار تايمر اطلاعاتي نداريد.سوال اصلي اينه كه آيا مدار تايمر شما ورودي براي اين منظور (stop) داره؟
    اصلاً كي به شما گفته از اين تايمرها بخريد؟ اگر ورودي ميكرو سويچ براي توقف نداشته باشه به درد كار شما نميخوره.

2011/12/31
    17
    2

سلام
    من یه کمی سر در میارم این عکسو ببین

من می خوام دو تا میکرو سوئیچ داشته باشم.اگه اشتباه میگم راهنمائیم کن
    2011/10/09
    111
    0

نه عزيزم اونجوري نميشه. خب 2 ساعت بعد كه موتور دوباره بايد روشن بشه چه اتفاقي ميفته؟! سويچ قطع هست و موتور روشن نميشه!
    البته اگه بشه موتور رو بصورت چپگرد-راستگرد وصل كرد ميشه اين كار رو كرد.
    موتورت چند ولته؟ چه نوعيه؟ چند تا ترمينال داره؟ اگر ميتوني يك عكس از موتورت بزار تا ببينيم چي ميشه
    2011/12/31
    17
    2

موتور 12 ولت گیربکسی دی سی 10 دور یا 50 دور -البته هنوز نخریدم اومدم اینجا ببینم می تونم با موتور راحش بندازم یا نه؟ شکلش اینطوریه

یه مدار ساده می خوام که باعث بشه موتور چپ گرد بشه
    الان یه سیستمی براش درست کردم که از بیرون دستگاه سینی رو حرکت می دهم عکساش اینه-الان روز 19 هست.سیستم موتور رو برای دفعه بعد می خوام

خودم همش رو ساختم
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

من از بچه گی آرزو داشتم بسازم ولی نشد . دیگه دو روز مونده تا جوجه ها بیرون بیاد . گفتی تخم مرغ ها رو دستی میچرخونی با توجه به عکس ( همونی که لامپ داره )سوالی برام پیش اومده که از کجا میدونی کدوم تخم مرغ کدوم طرف بود که می چرخونی

درضمن تو جوجه کشی بار اولت یا تجربه داری درصد تلفتاش چقدره ( جوجه ها رو میگم)
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23