اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست رگولاتور 780

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست رگولاتور 780

سلام خدمت دوستان
    من یه مشکل دارم من یه رگولاتور 7805 گرفتم و می خوام از اداپتورم که 9 ولت با 500 MA تولید می کنه به 5 ولت تغییرش بدم و برای اینکه اشتباه نشه تا مدار اصلی نسوزه یا مشکلی ایجاد نشه خروجی رو به یه ال ای دی وصل کردم که در راهش به صورت سری دو تا مقاومت و یک خازن 470 میکرو فارادی گذاشتم اما ال ای دیم روشن نمیشه
    نمی دونم از کجا بدونم رگولاتورم سالمه یا نه؟
    میشه در رابطه با تستش راهنمایی برسونید
    یه سوالم هست ایا 9 ولت اداپتور مشکلی ایجاد نمیکنه برای 7805؟

پاسخ : تست رگولاتور 780

9 ولت برا 7805 مشکلی ایجاد نمیکنه
    چک کن درست وصل کرده باشی
    منفی وسط ورودی و خروجی طرفین.اما یادم یست کدوم ورودی و کدوم خروجی هست.نترس نمیسوزه امتحان کن
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

پاسخ : تست رگولاتور 780

برای تستش باید با ولتمتر dc سیاه رو به پایه وسط و سپس قرمز رو به تک تک پایه ها وصل کنی اگر در خروجی ولتاژ 5ولت داشتی یعنی سالمه.اگر پایه ها رو اشتباه وصل کنی میسوزه.باید به توان تلف شده دقت کنی وقتی در ورودی 9ولت داری و% 100 در خروجی 5ولت داری و این رگولاتورها فکر کنم 1 وات هستن که بهتره از دیتاشیت ببینید.پس ماکزیمم جریان ممتد خروجی میتونه حداکثر 250میلی آمپر باشه.یعنی حدود 10 led سری(البته امتحان نکردما) شما نگفتین دوتا مقاومت چند اهمی!!!!!!!!!!!!! احتمالا زیادن و برای همین روشن نمیشه.معمولا یک مقاومت 220 یا 270 یا 330 اهمی میذارن دیگه.
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X