اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویزگیری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویزگیری

دوستان کسی میدونه نحوه نویز گیری روی خط منفی یه مدار چطوریه؟ اینو ببینید:

فرض کنید روی نقطه A نویزی داریم که در نقطه B باید از بین بره . روی خط + این مشکل رو ندارم چون یه فیلتر RC برام اینکارو میکنه ولی وقتی همین مقاومت رو روی خط - قرار میدم مدارم کاملا از بالانس خارج میشه و بد کار میکنه ( مدار سوچینگه که قسمت کنترولر باید بدون نویز کار کنه)

پاسخ : نویزگیری

من تا حالا هیچوقت به همچین موضوعی فکرم نکرده بودم.مگه نویز مربوط به کل مدار نیست؟!!!
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
      من تا حالا هیچوقت به همچین موضوعی فکرم نکرده بودم.مگه نویز مربوط به کل مدار نیست؟!!!
      نه توی قسمت های مختلف شدتش کم وزیاد میشه این همه مقاومت و خازن و سلف های ریز ریز که میبینی روی یه برد فسقلی گزاشتن برای همینه دیگه

دیدگاه

به نظر من بهتره درقسمت مسیر کشی زمین از سلف استفاده کنی .خیلی جاها جواب می ده و اصلا بعضی جاها حتما بایستس استفده کنی.مدار کلت چیه؟ مصرفش چقدره؟ فرکانس؟
        هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

با سلام
          از پایه منفی باتری ( یا خازن بزرگ و اصلی مدار ) که گراند را می سازد،چند انشعاب مستقل بگیرید و به بخشهای مختلف مدار ببرید.
          به این ترتیب جریانهای گذرای هر بخش فقط از مسیر گراند خودش عبور می کند و نویز هر بخش در دیگری اثر نمی کند.

اگر یک خط گراند که مثل یک ریل از زوج ریلهای خط آهن باشد و بخشهای مختلف مانند چوبهای عرضی وصل باشند،
          نویز همه بخشها به صورت جمع آثار عمل می کند و بعضی از بخشهای حساستر را دچار اشکال می کند.

با سپاس
          گشتی در لاله زار
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

eeeee چه جالب،ممنون مهندس solsal
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

مدار اینه :

برای تغذیه + مدار تونستم یه فیلتر نویز گیر بزارم ولی پایه منفی و مخصوصا" قسمت کنترول جریان ( c2 r4 r1) هر کاری میکنم مدار از بالانس خارج میشه و کنترول همه چی بهم میریزه! موضوع اینه که باید نویزی که به پایه 3 ای سی میره کم بشه و مقدار خازن C2 هم نمیتونه بیشتر از 4n بشه... بد ختی اینه که قسمت قدرت مدار که نویز هم همونجا تولید میشه و تشکیل شده از R1-m2-l1 .

دیدگاه

با اجازه اساتید.
                روی موتور براشلس کار می کردم، که نویز قسمت مدار موتور روی مدار میکرو شدید تأثیر میزاشت. یکی از بچه ها گفت که فریت بید بزاریم و گذاشتیم و مشکل هم حل شد.
                شما هم یه امتحانی بکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                  با اجازه اساتید.
                  روی موتور براشلس کار می کردم، که نویز قسمت مدار موتور روی مدار میکرو شدید تأثیر میزاشت. یکی از بچه ها گفت که فریت بید بزاریم و گذاشتیم و مشکل هم حل شد.
                  شما هم یه امتحانی بکن
                  فریت بید چیه؟!؟ :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    فریت بید چیه؟!؟ :question:
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Ferrite_bead

دیدگاه

پس چطوریه که تو مدارات ساخت کارخونه معمولا زمین رو پهن و تقریبا دور تا دور مدار هستش وبیشتر قطعات که زمین لازم دارند به این روش همگی به یه خط زمین وصل میشند .وبرای هر کدوم خطوط مسی زمین جداگانه ای نیست
                      ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAMIN20
                        پس چطوریه که تو مدارات ساخت کارخونه معمولا زمین رو پهن و تقریبا دور تا دور مدار هستش وبیشتر قطعات که زمین لازم دارند به این روش همگی به یه خط زمین وصل میشند .وبرای هر کدوم خطوط مسی زمین جداگانه ای نیست
                        مدار چی بود؟

دیدگاه

خطوط زمین رو با سیا نشون دادم. البته فکر کنم اگر بخواهد برای هر قطعه زمین جداگانه بره حجم مدار چند برابر میشه .
                          ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAMIN20
                            خطوط زمین رو با سیا نشون دادم. البته فکر کنم اگر بخواهد برای هر قطعه زمین جداگانه بره حجم مدار چند برابر میشه .
                            با سلام
                            رعایت نمودن قاعده چند انشعاب مستقل تا حد مقدورات برد انجام می شود.( نه دقیقا حالت ستاره ای)

در این تصویر یک خازن بزرگ در نزدیک وسط-پایین برد قرار دارد C11 و سه انشعاب از گراند آن خارج شده:

-پایین+چپ+بالا
                            -پایین+راست+بالا
                            -بالا+راست

با سپاس
                            گشتی در لاله زار
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X