اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن پالس 40 کیلو هرتز با adc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن پالس 40 کیلو هرتز با adc

سلام راستش من باید یه پالس 40 کیلو هرتزی رو با adc بخونم و فقط این پالس رو بخونم یعنی پالس های دیگه یا ولتاژ dc فیلتر بشن... من داشتم توی دیتا شیت atmega 32 نگاه مینداختم و برخورد کردم به یه edge-detector تو بخش خوندن adc ولی خوب راستش من تابحال باش کار نکردم لطفا" اگه کسی میدونه کمک کنه....
    The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

پاسخ : خواندن پالس 40 کیلو هرتز با adc

لطفا" یکی کمک کنه واقعا" بهش نیاز دارم
    The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

آنچه که شما مشاهده کرده اید مربوط به فرمان تبدیل ADC است و ارتباطی به کاربرد مورد نظر شما ندارد. بصورت واضح تر بیان کنید که چه نوع اندازه گیری مورد نظر است تا امکان راهنمایی فراهم شود.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام
        فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد؛ من خودم یه مثلثی 1KHz رو با سینوسی 50Hz قطع دادم و با قابلیت ADC مگا32 اونا رو خوندمو پس از عملیات AND و OR کردن و اینا، با پورت دیگش دادم بیرون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel7
          با سلام
          فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد؛ من خودم یه مثلثی 1KHz رو با سینوسی 50Hz قطع دادم و با قابلیت ADC مگا32 اونا رو خوندمو پس از عملیات AND و OR کردن و اینا، با پورت دیگش دادم بیرون.
          سلام من فکر کنم یکم بد توضیح دادم راستش من فقط میخوام یه فرکانس خاص که حالا 40 نیلو هرتز هست اینجا خونده شه و بقیه فرکانس ها و ولتاژ dc فیلتر شه و کلا" حذف شه و دز نظر گرفته نشه... یه چیزی مثل خوندن پالس با اینتراپت منتاها با adc چون طول پالس مهم نیست دامنه پالس مهمه... امیدوارم خوب گفته باشم

دیدگاه

محمد جان شرمنده! من که انگار نمیفهمم چی میگی!!!
            اگر میتونی بازم واضح تر بگو. :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel7
              محمد جان شرمنده! من که انگار نمیفهمم چی میگی!!!
              اگر میتونی بازم واضح تر بگو. :redface:
              ببین من در اصل میخوام با سنسور مادون قرمز عادی و حالا فرضا" پول پ کردنش و اتصالش به adc میکرو یک پالس حدود 40 کیلو هرتز که با یه فرستنده و حالا یه مبدل پالس تولید شده رو تو شرایطی که نویز خورشید هست تشخیص بدم....

دیدگاه

اهان؛ پس مشکل اصلی نویز خورشیده که روی سیگنال پالسی مد نظر سوار میشه و احیانا در آشکارسازی با خطا روبرو میشی. راستش رو بخوای من خودم تا حالا در مورد مقابله با نویز نور خورشید یا هر منبع روشنایی دیگه کار نکردم. اما به نظرم میاد اگه این نویزه فرکانس نداشته باشه و یه DC با مقدار ریپل کم داشته باشه میشه با یه خازن فیلترش کرد. نه!!!؟ :-?
                در این مورد شاید مخابراتی ها بهتر بتونن کمک کنن. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad Shirazi
                  ببین من در اصل میخوام با سنسور مادون قرمز عادی و حالا فرضا" پول پ کردنش و اتصالش به adc میکرو یک پالس حدود 40 کیلو هرتز که با یه فرستنده و حالا یه مبدل پالس تولید شده رو تو شرایطی که نویز خورشید هست تشخیص بدم....
                  بهترین کار یک فیلتر بالا گذر با استفاده از یک خازن و مقاومت با فرکانس قطع 40 کیلو هرتز است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
                    بهترین کار یک فیلتر بالا گذر با استفاده از یک خازن و مقاومت با فرکانس قطع 40 کیلو هرتز است
                    سلام مرسی از راهنماییت فقط میشه یکم بیشتر راجع به این فیلتر و مدارش توضیح بدی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad Shirazi
                      سلام مرسی از راهنماییت فقط میشه یکم بیشتر راجع به این فیلتر و مدارش توضیح بدی؟
                      یک خازن و یک مقاومت با پالس سری شده (یعنی هر سه تا سری میشوند) و ولتاژ روی مقاومت به adc داده میشود فرکانس قطع این فیلتر از فرمول

1/(2*3.14*R*C)

بدست میاد با انتخاب فرکانس قطع 33 کیلو هرتز و انتخاب مقاومت 10 کیلو اهم خازن در میاد 470 پیکوفاراد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X