اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

JIMBO LCD (نرم افزار راه اندازی انواع TFT LCD)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

JIMBO LCD (نرم افزار راه اندازی انواع TFT LCD)

سلام خدمت همگی دوستان عزیز
    همونطور که همگی در جریان هستید، توی این شماره مجله نرم افزار JIMBO LCD معرفی شد.
    کار این نرم افزار ایجاد کدهای لازم برای راه اندازی انواع LCD TFT توسط انواع میکرو های ARM موجود هستش.

Download: http://www.eca.ir/?p=319

این تاپیک برای این ایجاد شده تا مستقیماً با کسایی که با این نرم افزار کار می کنند در ارتباط باشیم
    لطفاً دوستانی که امکاناتش رو دارند، نرم افزار رو تست کنند و همینجا اگر ایرادی داشت یا اینکه پیشنهادی داشتند بگند تا توی نسخه جدید اعمال بشه.
    موفق باشید

پاسخ : JIMBO LCD (نرم افزار راه اندازی انواع TFT LCD)

سلام
    هنگام کار با نرم افزار برای من مشکل پیش اومده وقتی میکرو LPC2368 را انتخاب کرده تنظیمات آن را انجام می دهم و سپس Generate می کنم پیغام خطا می دهد
    Object Reference not set to an instance of an object
    تنظیمات به صورت زیر است :
    Core : LPC23xx
    Microcontroller : LPC2368
    Data Port :PORT0
    Offset : 0
    Control Port : Port 1
    RS : 0
    RW : 1
    RD : 2
    CS : 3
    مشکل از کجاست؟آیا نرم افزار از 2368 پشتیبانی نمی کند یا اینکه مشکل از تنظیمات است .لطفا راهنمایم کنید .

دیدگاه

ورژن 1.01 تنها از میکروکنترلرهای سری LPC17xx پشتیبانی میکند. اگر به پوشه Drivers برنامه نگاه کنید فقط پوشه مربوط به سری LPC17xx قرار دارد.در ورژن 1.02 از میکروکنترلر LPC2368 نیز پشتیبانی میشود و فایل درایور مربوطه به برنامه اضافه شده است.به تدریج میکروکنترلرهای حاضر در لیست و خانواده های دیگر نیز اضافه خواهند شد.
      به طور کلی برای اضافه کردن میکروکنترلر ها بایستی پوشه هم نام با سری مربوطه را ایجاد کنید و فایل درایور را برای سری جدید ویرایش کنید.

دیدگاه

سلام
        ممنون از راهنمایی شما . ایا ورژن 1.02 که از LPC2368 پشتیبانی می کند روی سایت در دسترس هست؟چون من فقط ورژن 1.01 داخل سایت پیدا کردم. در صورتیکه موجود نیست کی روی سایت قرار می گیرد؟
        با تشکر از راهنمایی شما

دیدگاه

یه سوال

برای مثال اگه من خروجی رو بزارم روی پورت 1 ، چون پورت یک یکی دو تا از خروجی ها رو نداره مسئلش چی میشه؟

دیدگاه

نسخه 1.0.2 فکر کنم تا فردا شب رو سایت هست

حامد جان در مورد انتخاب پورت ها و .... فعلا باید کاربر خودش حساب کنه رو کدوم پورت میتونه باشه یا نمیتونه باشه (متناسب با تعداد پین) ولی در نسخه 1.0.3 انشالا رو این موضوع کار میشه که خودکار پورتهای قابل استفاده فقط لیست بشند.
            چون هدفمون خیلی گستردست سعی میکنیم هیچ چیز رو دستی وارد نرم افزار نکنیم که در اینده به مشکل نخوریم ولی در عوض اول کار مجبوریم یکم دیر دیر پدیت کنیم.

دیدگاه

امیر جان یه درخواست

نمیشه یه سمپل بزارید (فقط فایل هگز + پین مپ) برای اینکه تست کنیم که اصلا ال سی دی سالمه یا نه

دو ساعته دارم با برد و ال سی دی سر و کله میزنم همش یه صفحه سفید نشون میده oo:

شک بردم کور رنگی گرفتم یا اینکه ال سی دیه راه نمیافته

ممنون

دیدگاه

والا حامد اینا همشون تو فکرمون هست. حتی قسمتی به نام Sample هم گذاشتیم برای این منظور فقط مشکل زمان داریم
                ایشالا زود زود پدیت میکنیم

دیدگاه

دوستان Jimbo پدیت شد.

V 1.0.2 Beta

New Supported Microcontrollers : LPC17XX(LPC1769/68/67/66/65/64/63/59/58//56/54/52/51) and LPC23XX(2361/62/64/65/66/67/68/77/78/87/88)
                  2 new sample projects for LPC1768 and LPC2368

دیدگاه

ورژن جدید هم منتشر شده

V 1.0.4 Beta

New Supported Microcontrollers : AT91SAM7Sx(AT91SAM7S64/128/256) and AT91SAM7Xx(AT91SAM7X128/256/512)
                    3 new sample projects for AT91SAM7S64 , AT91SAM7S256 and AT91SAM7X256
                    Add Schematic file for all samples
                    http://www.eca.ir/wp-content/uploads...Jimbo-1.04.rar

دیدگاه

سلام

اگر از این نرم افزار برای میکروهای avr و STM32 هم میشد استفاده کرد خیلی خوب بود

دیدگاه

سلام
                        جناب بلورچیان اگه من بخوام یه عکس رو به صورت LANDSCAPE نمایش بدم باید چیکار کنم ؟ شما فقط برای نمایش PORTRAIT برنامه رو نوشتید که به درستی هم اجرا میشه وجاداره از شما بابت این زحمتهایی که میکشید تشکر کنم اما الان من نیاز به راه اندازی یا نمایش عکس به صورت LANDSCAPE رو دارم حالا باید چیکار کنم؟ ایا نرم افزاری هست که عکس رو به صورت LANDSCAPE به هگز تبدیل کنه و با همین کتابخانه السیدی jimbo اجرا بشه؟
                        لطفا راهنمایی کنید
                        امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

بالاخره میشه کاری کرد؟
                          امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

دانلود نمیشه !!

اگه کسی از بچه ها داره اپ کنه

دیدگاه

لطف کنید این نرم افزار را در یکی از این سایتهای پلود فایل مثل پلودباز پلود کنید تا لینک آن در دسترس همه قرار داشته باشد. بنده به شخصه نمی توانم این فایل را از روی سایت دانلود کنیم.
                              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X