اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل LED RGB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل LED RGB

سلام.همونطور که میدونید LED RGB شش تا پایه داره.من دیدم لامپهایی هستن که توشون LED RGB کار شده و با یک کنترل کوچک از راه دور رنگشون کنترل میشه. میخواستم بپرسم این کنترلها رو باید از جای خاصی بخرم؟ چطوری باید تنظیمش کنم که هر لامپ با کنترل خودش رنگش عوض بشه؟ و اگه بخوام همه با یک کنترل رنگشون عوض بشه چکار کنم؟مدارش رو میتونم خودم بسازم؟ خلاصه لطفا اساتید و دوستان راهنمایی کنن. میخوام بعضی از لامپهامو از این به بعد با این کنترل ها و RGB بزنم چکار باید بکنم؟ با تشکر.

ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

پاسخ : کنترل LED RGB

کنترلش را که اگر بخواهید خودتون بسازید 100درصد روی تعداد کم از چینی خیلی گرونتر در میاد اما من تا حالا کنترل تک را جایی ندیدم .گیرنده و درایورش هم مثل همین .ال ای دی های نواری rgbاست .که یک ست کاملش را تو بازار (یدونه کنترل و یدونه درایور) قیمت تکی 14تومنه .گیرنده مادون قرمزش هم از همین چشمی های پارس با سایز کوچیکتره .حتما خود شما هم دیدید گیرنده و درایور کلش اندازه یدونه قوطی کبریته
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

سلام برادر ms2000
      اگر بخوای یک کنترل بسازی باید اول مشخص کنی که می خوای از چه نوعی باشه مادون قرمز یا رادیویی
      من خودم رادیویی رو بهت پیشنهاد می کنم چون راحت تر هست و کم دردسر تر هست و از پشت دیوار و فاصله های دو و در آفتاب هم بدون خطا به طور کامل جواب می ده و بعلاوه می تونی یک کنترل (n+1) کاناله درست کنی
      ببین این مراحلی رو که بهت می گم انجام بده
      این ماژول ها رو بخر (جمعا قیمتش می شه7800)
      ماژول HMR فرکانس 433 مگاهرتر گیرنده و ماژول HMR فرکانس 433 مگاهرتر فرستنده (اولی و سومی هستن)
      http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=81
      بعد بیا یه دوتا at mega 8 بگیر(یکی که داری پس یکی بگیر)
      بعد هم ماژول ها رو به آی سی ها وصل می کنیم و یک ریموت با حال می شه
      البته می شه بدون میکرو هم درست کرد که باید آنالوگ بدونی و متاسفانه من بلد نیستم
      اگر خواستی به همین دو روشی که گفتم ادامه بدی اعلام کن
      راستی من خودم تو دوران جاهلیت یه ریموت رادیویی خردیدم از جام جم 22 تومان ولی این حدود 11 تومان برات آب می خوره

دیدگاه

بعد از این که خریدی باید پایه های rxd و txd که مال usart هست رو به پایه های دیتای مازول وصل کنی خیلی سادس
        بعد بیا تغذیه ماژول ها رو هم بده (پایه های gnd , vcc)
        چی شد تصمیمت رو بگو به همین روش ادامه می دی :!! :!! :!!

دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه امکانش هست برنامه فرستنده وگیرنده با چندتا افکت رو با بسکام بزاری ممنون میشم.

دیدگاه

سلام برادر
            بسکام بلد نیستم
            لطفا دوستانی که بلد هستند به این بنده خدا کمک کنند
            خودم زبان c رو اگر کسی نزاشت به زودی می زارم

دیدگاه

با تشکر دوست عزیز اگه بزبان C باشه هم زیاد مشکل نداره ولی با بسکام راحت تر بودم.

دیدگاه

خب این برنامه ای که من می زارم چهار حالته هست و 4 تا کلید رو ساپرت می کنه ولی تو می توتی بی نهایت کلید بزاری و بی نهایت حالت ایجاد کنی فقط txd که پایه میکرو فرستنده هست رو باید به یکی از پایه های دیتا ماژول وصل کنی و پایه دیگه رو زمین کنی و در گیرنده باید rxd رو به ماژول گیرنده وصل کنی و یه پایه دیتا رو و زمین کنی

برنامه فرستنده
                کد:
                #include <mega16.h>
                #include <delay.h>
                #include <stdio.h>
                char a;
                while (1)
                   {
                   if (PINA.0==1){a=0 ;putchar (a); delay_ms(30);}
                   if (PINA.1==1){a=1 ;putchar (a); delay_ms(30);}
                   if (PINA.2==1){a=2 ;putchar (a); delay_ms(30);}
                   if (PINA.3==1){a=3 ;putchar (a); delay_ms(30);}
                   };
                }
                برنامه گیرنده

کد:
                #include <mega16.h
                #include <delay.h>
                #include <stdio.h>
                char a;
                while (1)
                   {a=getchar();
                   if (a==0){PORTA.0=1 ;}
                   if (a==1){PORTA.1=1 ;}
                   if (a==2){PORTA.2=1 ;}
                   if (a==3){PORTA.3=1 ;}
                   };

دیدگاه

عوض کردن رنگ لامپ های RBG در واقع از غذا خوردن هم ساده تره
                  کافی پایه مشترکشون رو (GND) زمین کنی انوقت به هر پایه از اون 4 یا 5 تای دیگه که 1 بدی رنگ مربوط به خودش روشن می شه و این یعنی یک ریموت برای کنترل این ال ای دی ها
                  برادر MS2000 کجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون که پی گیر هستی. من تو بازار مشهدیک دستگاه کوچک اندازه تقریبا دو برابر قوطی کبریتو یک کنترل کوچک دیدم به قیمت حدود 9 هزار تومان ولی شندیم که تهران درایورهای RGB مثلا سه در یک (برای درایو کردن یک دونه ال ای دی 3 وات)هست که داخل لامپ جا میگیره داخل همین لامپهایی که مثلا هالوژنی هستن یا من عکسشو در بالا گذاشتم و به یک LED سه وات RGB وصل میشه که با ریموت میشه کنترل کرد. و میشه با اون رنگهای ال ای دی رو تغییر داد و حالتهای مختلف مثل چشمک زن و غیره هم داره. حالا من نقشه اون رو میخوام که با اندازه کوچک بسازم و داخل لامپ بذارم. دقیقا مثل کلیپ زیر (هر دو کلیپ کی هستن اولی با flv و دومی mp4).
                    http://www.4shared.com/video/f8Ozk6Ws/LED_RGB_lamp.html
                    http://www.4shared.com/video/5OudIv7i/LED_RGB_lamp.html

دیدگاه

آقا مسعود خود کنترل را تکی تو بازار پیدا کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟دونه ای چنده؟؟؟؟؟؟؟چون اگر کنترل را پیدا نکنید ساخت مدارش فایده نداره
                      ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                        آقا مسعود خود کنترل را تکی تو بازار پیدا کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟دونه ای چنده؟؟؟؟؟؟؟چون اگر کنترل را پیدا نکنید ساخت مدارش فایده نداره
                        سلام ممنونم از جوابتون. برای کنترل تکی نپرسیدم. اگه عمری بود فردا میپرسم. اگه کنترل تکی رو پیدا کنم میتونید یک مدار برام بذارین که کوچولو باشه و ته لامپ جا بشه که با اون کنترلش کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                          سلام ممنونم از جوابتون. برای کنترل تکی نپرسیدم. اگه عمری بود فردا میپرسم. اگه کنترل تکی رو پیدا کنم میتونید یک مدار برام بذارین که کوچولو باشه و ته لامپ جا بشه که با اون کنترلش کرد؟
                          متاسفانه من کار با میکرو بلد نیستم.
                          ولتر

دیدگاه

سلام
                            به نظر من باید کار سختی رو در پیش رو داشته باشیم
                            در ابتدا تو باید این موضوع رو بدونی که هر دکمه ای که روی کنترل فشار می دی یک فرکانس مشخصی رو تولید می کنه تو باید یه فرکانس متر درست کنی و کلید ها رو فشار بدی و فرکانس تولید شده رو یاداشت کنی بعد باید یه برنامه دیگه بنویسی که بیاد بگه اگر مثلا 5 کیلو هرتز بود pwm باعث بشه که رنگ سبز روشن بشه و اگر 6 کیلو بود رنگ آبی و اگر مثلا 15 کیلو هرتز بود مثلا رنگ چشمک رو خودش عوض کنه oo: oo:
                            پس در مرحله اول باید این قطعات رو که می نویسم تهیه کنی تا بعد برنامه رو برات بزارم :agree:
                            1 - atmega8
                            2- lcd2*16 (برای اندازه گیری فرکانس ونمایش)
                            3- TSOP1138 (سنسور گیرنده مادون قرمز)

دیدگاه

اقا بیا اینم فرکانس متر 100 عملی (ملیارد ها بار درست کردم)
                              http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://newdamghan1.persiangig.com/fr%20meter.rar
                              فقط دو تا مسئله وجود داره :redface:
                              1- کنترل خریدی یا باید کنترل هم خودت درست کنی (اگه خودت درست کنی راحت تر هست چون می تونی فرکانس های گیرنده فرستنده رو خودت تعیین کنی) :mrgreen:
                              2-این فرکنس متر تا نزدیکای 40 کیلوهرتز اندازه می گیره و اگر عدد های عجیب و غریب رو ال سی دی نمایش داد بدون که فرکانس تولیدی کنترل بیشتر از 40 کیلو هرتز هست که در این صورت نگران نباش بگو فرکانس متر قوی تری رو برات برنامه نویسی کنم :nerd:
                              مورد سوم و فوق الاده مهم این هست که موقع پروگرام کردن آی سی که خریدی (atm8) باید حتمی در قسمت پروگرام بسکام فیوز بیت ها رو درست پروگرام کنی مگر نه جواب نمی ده و از اونجایی که من بسکام بلد نیستم با یکی از علما سایت مثل (وحید نصیری(پروگرامر دست ساز)) مشورت کن و بگو می خوای آی سی رو روی کریستال خارجی پروگرام کنی (فک می کنم باید دکمهsut0=0 رو علامت بزنی و دیگر هیچ) :agree:
                              راستی کریستال 16 مگا هرتز هم بگیر و در مورد گیرنده اگر اون گیرنده فوق الاده عالی که (TSOP1138) گفتم بگیر گیرنت نیومد بگو یه گیرنده ساده معمولی مادون قرمز بهت بده (برا اطمینان دو تا بگیر )البته گیرنده (TSOP1138) خیلی عالی این ویزگی هاش هست
                              عملکرد تا فاصله 35 متر و زاویه 45 درجه

اینم ویژگی های برادر گیرنده ساده
                              عملکرد تا فاصله 1 متر و زاویه 10 درجه

:bye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X