ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2010/04/18
    107
    0

سري و موازي کردن مهتابي ها ؟؟

سلام به دوستان
    لطفا اين سوال من رو با دقت بخونيد و زود پاسخ بديد خيلي لازم دارم و برام مهمه :
    يک سالن رو فرض کنيد که توش 3الي4 رديف مهتابي 40وات وصل هستش و در هر رديف 6 تا مهتابي قرار داره .
    و هر رديف به يک فيوز که در تابلو برق قرار دارد کنترل مي شود و خاموش و روشن مي شوند .
    حالا مي خواستم ببينم اين 6 مهتابي در هر رديف را به چه صورت به هم وصل مي کنند که با روشن و خاموش شدن فيوز 6 تاش خاموش و روشن مي شود ؟
    و اين 6تا و کابلي که از فيوز براشون مياد چه جوري بايد وصل کرد به مهتابي ها منظورم مدار داخلي اين مهتابي هاي 40 وات هستش و همچنين مدار يا نحوه ارتباطش با مهتابي بعديش ؟ بايد چي کار کنم ؟ من در اين مورد اين جوري بگم که صفر کيلو متر هستم ؟ لطفا و خواهشن پاسخ خوبي براي من مبتدي بديد .
    فوري و ضروري
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

پاسخ : سري و موازي کردن مهتابي ها ؟؟

با سلام
    آقا ببخشید من فقط موردی که در مورد مهتابی باهاش مواجه شدم این بوده که به خاطر افت ولتاژ تو طول مسیر مهتابی های انتهای مسیر روشن نمیشدند به خاطر همین میاییم برای حل اون از دو یا چند مسیر برای برق رسانی به مهتابی ها استفاده میکنیم
    حالا منظورتون رو من یکی دست متوجه نشدم ، خوب مهتابی رو وصل کنید به برق دیگه ( موازی )
    نوع مهاتبیتون چیه ، تک یا دوتایی یا چند تایی ؟
    در مورد نحوه اتصال ، مگه مهتابی هاتون آماده نیست
    بالاستشون چیه ؟
    2010/04/18
    107
    0

نه مربوط به فاصله نمي شه چون کلا طول مسير شايد به 7 الي 8 متر نرسه .
    مهتاب ها 2 تايي هستند .
    و اينکه تو يک رديف مهتابي اول روشن هستش مثلا ولي بقيه مهتابي ها که توي اون مسير هستند خاموش هستند .
    اينجوري بگم که آخه من در مورد مدار داخلي خود مهتابي و نحوه اتصال و وصل کردن ترانس و سيم کشي داخلي به پايه هاي مهتابي رو هم نمي دونم اخه تازه شروع کردم و صفر کيلومتر هستم.
    لطفا کمکم کنيد و خوب راهنماييم کنيد .
    2010/04/18
    107
    0

کسي جوابم رو نميده ؟
    اگه متوجه منظورم نشديد حداقل بگيد نحوه سيم کشي داخل قاب مهتابي وقتي که کابل هاي فاز و نول رو مي خواهيم وصل کنيم چه جوري هستش ؟
    يعني فاز و نول را به چه صورت به کابل هاي داخل مهتابي و ترانس و فيوز ... ارتباط بايد داد ؟؟
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

خوب برای سربندی مهتابی :
    اول ترانس رو به محل مناسبشون پیچ میکنید طوری که جلوی سوراخ های مهتابی که برای نصب مهتابی هست رو نگیره و البته ترانس ها رو طوری نصب میکنید که ترمینال هشون روبروی هم باشند و جلوی سوراخ ورودی فاز و نول (سوراخ وسط مهتابی)
    حالا باید اتصالات رو انجام بدید ، خوب فاز باید اول به ترانس ها وصل بشه و خروجی ترانس ها هم به یکی از پایه های مهتابی پس اول فاز رو به یکی از هر دو پایه ترانس ها وصل کنید،
    اگه دقت کنید میبینید که دو تا فرم سفید رنگ دارید که از وسط پاره شدند و از هر کدوم دو تا سیم امده بیرون یعنی در کل 4 تا سیم داریم (البته اگه پایه های استارت وصل نشده باشند میشه 8 تا سیم (مهم نیست))
    حالا این 4 تا سیم که دو تاش مربوط به یه مهتابی و دو تای دیگه اش مربوط به مهتابی دیگه هست که اگه فرم ها رو دنبال کنید پایه هایی که مربوط به اون ها هستند رو پیدا میکنید حالا بایید یه قرار داد کنید که کدوم ترانس برای کدوم مهتابیه یعنی مثلا ترانس سمت راست رو اختصاص بدید به لامپ بالایی و سمت چپ رو به لامپ پایینی ، اینطوری موقع عیب یابی کارتون راحتره
    خوب پس گفتیم از هر فرم دو تا سیم امده بیرون حالا یکی از اون فرم ها رو بگیرید دستتون یکی از سیم هاش رو (مهم نیست )وصل کنید به اون یکی از پایه ترانس سمت راست (پایه قبلی ترانس ها رو قبلا به فاز وصل کردیم )
    حالا اون یکی سیم رو به نول وصل کنید ، دقیقا همین کار رو برای اون دو تا سیم دیگه انجام بدید

بعد بیایید پایه های مهتابی رو تو جاشون محکم کنید با توجه به قرار دادی که تو نظرتون هست البته قبلش حتما از محکم بودن اتصال سیم ها به پایه های مهتابی مطمئن بسید وگرنه کلی سرکارتون میزاره

عد از اون سیم های اتصال استارت ها رو چک کنید که محکم به پایه استارت وصل شده باشند وگرنه کلی سرکار میزاردتون راستی اون قانون چپ و راست رو هم حتما در مورد ترانس اجرا کنید یعنی اگه ترانس چپ برای لامپ پایینه استارت چپ هم برای لامپ پایین باشه ، اگر هم سیم های اتصال استارت ها وصل نبود نگران نباشید در این حالت بار ما دو جفت سیم داریم که از دو تا فرم امده بیرون حالا این دو تا رو هر جوری که دوست داشتید وصل کنید به پایه های استارت البته باز هم با رعایت قانون چپ و راست .

بعد لامپ ها رو بزارید ، سیم فاز و نول مهتابی رو بعه برق وصل کنید و مدارتون رو چک کنید

بعد که از همه چیز مطمئن شدید لام ها رو باز کنید ، حالا قاب مهتابی رو سوار کنید و پیچ هاش رو ببندید

همین .

نتیجه اخلاقی و کمی تا قسمتی حرفه ای : همیشه برای سر هم بندی همچین چیزایی مثل مهتابی یا کلید کولر یه قانون برای خودتون وضع کنید و همیشه هم همون رو رعایت کنید .

2010/04/18
    107
    0

يک دنيا ممنون
    خيلي مفيد و کامل بود.
    فقط من يک سوتل کوچيک داشتم .
    در مورد ترانس و اتصالش ما روي ترانس 4 تا جا داريم براي اتصال سيم ها درسته ؟
    که 2 تاش رو مثلا سمت چپ ترانس رو هر دوش رو سيم فاز وصل مي کنيم . درست مي گم ؟
    و 2 تا جاي ديگه اش را مثلا سمت راست رو هر کدومش رو يکي از اون 2تا سيمي که ار نوار فرم ها بيرون اومده .درست گفيتم ؟ و درست متوجه شدم ؟ يعني مطابق با شکل زير ؟ اگه بر فرض شکل زير ترانس باشه ؟

2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

در مورد ترانس و اتصالش ما روي ترانس 4 تا جا داريم براي اتصال سيم ها درسته ؟
    که 2 تاش رو مثلا سمت چپ ترانس رو هر دوش رو سيم فاز وصل مي کنيم . درست مي گم ؟
    و 2 تا جاي ديگه اش را مثلا سمت راست رو هر کدومش رو يکي از اون 2تا سيمي که ار نوار فرم ها بيرون اومده .درست گفيتم ؟ و درست متوجه شدم ؟ يعني مطابق با شکل زير ؟ اگه بر فرض شکل زير ترانس باشه ؟
    راستش من تا حالا ترانس 4 شر ندیدم ، ترانس یه شلف بزرگه که یه ورودی داره یه خروجی

عني مطابق با شکل زير
    من نقاشیم زیاد خوب نیست راستش الان نرم افزاری رو ندارم که باهاش براتون بکشم حتی اتو کد معمولی

به شکل زیر دقت کنید :
    تو شکل زیر
    یه قاب بزگ داریم
    4 تا پایه مهتابی که دو طرف قاب وصل هستند
    دو تا پایه استارت که به رنگ بنفش به شکل دایره هستند
    دو تا ترانس سبز رنگ

اتصالات
    سیم های خاکشتری رنگ اتصالات داخل مهتابی
    سیم قرمز --> فاز
    سیم آبی --> نول

2008/03/13
    766
    5

تو این سالن های بزرگ یه چیزی خیلی مهمه !!!
    اینکه باید از 3 فاز استفاده بشه
    میدونید ینی چی ؟!؟
    یعنی اینکه ، اگر فرض کنیم تو هر قاب 3 عدد مهتابی وجود داشته باشد ، هر مهتابی باید با یک فاز روشن شود !!!
    این کار از خستگی چشم ، به شدت جلوگیری می کند :agree:
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

آقا حالا که بحش شد

لامپ مهتابی فقط "cool white"
    2010/04/18
    107
    0

متوجه شدم که بداشتم اشتباه بود ولي شکلت يک جورايي من خنگ رو بيشتر گيج کرد ....!!!
    آخه خيلي شلوغ کشيدي البته جاي تشکر داره کارت بازم ممنون . شايد به خاطره خنگي من باشه که متوجه نشدم ..!!
    help me
    :cry2: :cry2: :cry2:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11