ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49
    2009/10/25
    133
    6

مشکل در ماژول hm-r

سلام خدمت دوستان عزيز
    من تو کل انجمن سرچ کردم اما کسي به مشکل من بر نخورده بود براي همين اين تاپيک جديد رو گذاشتم.

خواهش ميکنم نگيد توي جاي ديگه جوابتون داده شده !!!!

من شش عدد از ماژول هاي hm-t و hm-r رو خريداري کردم هم از فرکانس 915 و هم از فرکانس 433.
    از اين ماژول ها فرستنده ها مشکلي ندارند وبه درستي اطلاعات رو ارسال مي کنند اما ماژول ها ي گيرنده هر دو فرکانسي که گفتم اطلاعات نامشخصي رو با سرعت زياد در خروجيشون ميدن. اين آزمايش در حالتي انجام شده که فرستنده اي در کار نيست و فقط گيرنده روشنه .

براي خوندن اطلاعات گيرنده از 5 روش استفاده کردم .
    1-استفاده از HyperTerminal ويندوز
    2-استفاده از نرم افزار Terminal v1.8
    3-استفاده از نرم افزار Terminal کد ويژن
    4-استفاده از نرم افزار labview
    5-استفاده از ميکرو
    در هر پنج روش با توجه به اين که فرستنده اي در کار نبوده وفقط گيرنده روشنه باز هم اطلاعات نا مشخصي دريافت مي شه اين در حاليه که درهرچهار روش بيت توازن و حالت دو بيت stop فعال بوده .
    طريقه ي راه اندازي ماژول رو هم رعايت کردم پايه ي Enable وvcc رو به 5 ولت وgnd رو هم به زمين.و ميزان boud rate رو هم روي 9600 تنظيم کردم.

هر آزمايشي رو که فکرش رو بکنيد انجام دادم مثلا:
    براي تغذيه ش فيلتر طراحي کردم ، پايه Enable رو با pull up به vcc وصل کردم .تغذيش رو 3 ولت گذاشتم .ماژول رو توي يه محفظه ي فلزي که به زمين وصل بود قرار دادم .تو ميکرو از کريستال خارجي استفاده کردم که با اون نسبت تقسيم خطاي boud rate صفر در صد ميشه .اما با وجود اين همه باز هم اون کاراکترهاي بي معني رو دريافت ميکنه اونم با سرعت زياد.

من تمام اين آزمايش ها رو روي دو ماژول گيرنده 915 و يک ماژول گيرنده 433 انجام دادم.
    از بين آزمايشها به اين نتيجه رسيدم که اگه فرستنده فاصله بين ارسال دو بسته ي اطلاعات خودش رو کمتر از 70 ميلي ثانيه قرار بده ، ديگه توي گيرنده اون اطلاعات بي معني دريافت نميشه.
    اما من لازم دارم که وقتي هيچ اطلاعاتي رو به سمت گيرنده ارسال نميکنم گيرنده هم هيچ چيزي رو دريافت نکنه.

از شما درخواست دارم اگه در رابطه با کار با اين ماژول ها دچار مشکل نشديد ويا اين مشکل رو داشتيد و اون رو به طريقي حل کرديد بنده رو از راهنمايي تون دريغ نفرماييد.

(help me)

با تشکر فراوان
    [size=12pt][glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow][/size]
    [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]
    2010/07/13
    تهران
    1,282
    20

پاسخ : مشکل در ماژول hm-r

سلام
    بهتر بود يه سرچي تو انجمن ميکرديد تا به پاسختون..........
    شوخي کردم حميد جان X_X

مشکل اکثر بچه ها همينه که به نظر من تنها راهش استفاده از دستورات شرطه مثلا شرط بزار که اگه فلان اعداد رو دريافت کرد اون وقت نشونش بده

اين تنها چيزي بود که ميدونستم بقيش پايه دوستان :read:
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]
    2009/10/25
    133
    6

سلام دوست عزيز

مرسي از جوابتون
    اما اگه توجه کرده باشيد توضيح دادم که ماژول رو مستقيما به کامپيوتر متصل کردم.
    حتي اگه ماژول رو به ميکرو وصل کنم که اين کار رو هم کردم و از دستوارت شرطي واستفاده از رشته به جاي استفاده از کاراکتر براي دريافت داده استفاده کنم باز هم در لابه لاي در يافت اطلاعات اصلي اون کاراکترهاي بي معني دريافت ميشه که اين باعث ميشه هيچ موقع اون شرط مورد نظر اجرا نشه.

دوستان عزيزي که وقت با ارزششون رو براي کمک به ديگران ميزارن مشکل من اينه:

من لازم دارم که وقتي هيچ اطلاعاتي رو به سمت گيرنده ارسال نميکنم گيرنده هم هيچ چيزي رو دريافت نکنه.

لطفا Help me من عجله دارم :angry:
    [size=12pt][glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow][/size]
    2009/10/25
    133
    6

بابا دم همتون گرم

يعني هيچ کس با اين ماژولا کار نکرده!!!!!!!!!

سوالم اين قدر سخت بود ؟؟؟؟؟!!!!

ماشاء الله اين همه متخصص تو اين انجمن هست يه نفر نيست که جواب ما رو بده !!!!!!!
    :angry: :angry:
    2009/10/25
    133
    6

:angry: :angry:
    2009/10/25
    133
    6

.
    2011/10/09
    111
    0

من مشكلي كه شما داريد رو اصلاً نديدم. حتي يك بايت اضافه هم دريافت نكردم چه برسه به سيل عظيم داده هاي نامربوط!
    مشكل از جاي ديگست. شما سعي كنيد همه جوره ماجول رو تست كنيد.
    مثلاً تغذيه ها رو عوض كنيد.بين دوتا كامپيوتر ارتباط برقرار كنيد. سيمها رو عوض كنيد! خود ماجولها رو عوض كنيد! چه ميدونم همه جوره تست كنيد ديگه!

درسته اين ماجولها بنجلن ولي اگه قرار بود اينجوري كه شما ميگي باشه اين شركتhopeRF بايد درشو گل ميگرفت. :biggrin:
    2009/10/25
    133
    6

دوست عزيز ممنون از پاسختون

شما هر آزمايشي که فکرشو بکنيد انجام دادم روي 6 عدد از اين ماژول ها.
    به غير از اون کار هايي که گفتم روش انجام دادم کارهاي ديگه انجام دادم مثل استفاده از باتري ،زمين کردن کريستال و.......

از طريق دو ميکرو و 4 عدد از اين ماژولها با فرکانسهاي مختلف (433و915) يه ارتباط full duplex انجام دادم که تو اين آزمايش به اين نتيجه رسيدم که تا زماني که فاصله ي بين ارسال دو بسته ي داده کمتر از 70 ميلي ثانيه باشه هيچ مشکلي در گيرنده وجود نداره اما اگه تاخير بيشتر از اين بشه لابه لاي ديتاي اصلي اون کاراکترهاي اضافي تو گيرنده دريافت ميشه.

نتيجه ي مهم اينکه اين کاراکترهاي دريافتي مزاهم مربوط به نويز محيط نيست و خود ماژول اينا رو توليد ميکنه!!!!!

دوستان عزيز يه بار ديگه ميگم:

من لازم دارم که وقتي هيچ اطلاعاتي رو به سمت گيرنده ارسال نميکنم گيرنده هم هيچ چيزي رو دريافت نکنه.
    2009/10/25
    133
    6

.
    2011/10/09
    111
    0

مشكل از كار خودتونه.
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49