اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت شبکه با بلوتوث

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت شبکه با بلوتوث

با سلام!
    من میخواهم توسط بلوتوث یک شبکه بین لپ تاپ و pc بسازم تا هم از اینترنت pc روی لپ تاپ استفاده کنم و هم انتقال اطلاعات..... .
    اگر ممکنه مراحل ساخت شبکه بلوتوث را بفرمایید . :nice:
    البته الان سیستمها یکدیگر را می شناسند ولی نمی تونم روی لپ تاپ از اینترنت استفاده کنم

تشکر.

پاسخ : ساخت شبکه با بلوتوث

shoma mitinid vaghti network ro setup mi****d be jaye kart shabake az blutooth camputerton astefade****d :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط positron
      shoma mitinid vaghti network ro setup mi****d be jaye kart shabake az blutooth camputerton astefade****d :smile:
      سلام.
      دوست عزیز ممنون از پاسخ شما.
      اگه براتون مقدور هست فارسی بنویسید، توی انجمن رسم بر این هست که متون فارسی نوشته بشن.
      موفق باشید.
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
        من هم برام جالب هست که بدونم چه جوری میشه ان کار رو کرد میدونید؟

دیدگاه

سلام به بزرگان کارش خیلی ساده ست .
          البته قبل از اون یه چیزایی رو عرض کنم که البته ممکنه بدونین.

هر اینترفیس بلوتوثی یه bluetooth stack داره که با اون کار می کنه
          bt stack های معروف داخل ویندوز مانند :
          blue soleil
          toshiba stack
          microsoft stack
          widcomm stack

پشته ی مایکروسافت همراه winxp sp2 و بالاتر وجود داره که اگه usb bluetooth dongle ( اون اینترفیسایی که می خرین و به usb می زنین ) شما توسط ویندوز شناسایی بشه این پشته فعال میشه و کار باهاش ساده ست و بدی هایی داره (بقول مایکروسافت مثلا امنیت داره) مانند این که برای این که درخواست دریافت فایل (نه درخوستای دیگه) به صورت ftp یا obex رد میشه مگه این که شما روی ایکونش راست کلیک کنین و receive a file رو بزنین که اونم برا هر فایل بایداین کارو کرد و برای فرستادن هم تک تک یه دیالوگ باز میکنه.

استک توشیبا برای بلوتوث های لپتاپ هایی مثل asus یا شاید هم خود توشیبا هست که این مدل بلوتوث ها (که بالاترینشون تا اونجایی که من می دونم bt-183 هست ) بسیار بر بالا و پرسرعتند (100متر و 100KBPS ) و از ورژن 2.0 همراه با EDR هستند که البته با بقیه ی استک ها کار نمی کنند.
          البته من خیلی گشتم و یه فایل پیدا کردم به اسم microsoft additional bluetooth driver که مایکروسافت داده بیرون که باعث میشه که این بلوتوثا با پشتهی مایکروسافت هم کار کنن که البته توی سایتش که نبود (نمی دونم را) منم خیلی گشتم و اخر پیداش کردم البته دید م تو خیلی از فروم ها می نویسن فقط با پشته ی توشیبا کار می کنه

استک widcomm هم با usb bt dongle هایی مثل billionton کار می کنه و تقریبا یکی از بهترین هاست.

استک bluesoleil ه مبا بعضی از مدل ها کار می کنه

البته مدل هاییهم پیدا می شن که ب چند پشته کار کنن.
          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام بزرگان

خوب حالا ادامه

برای پشته ی مایکروسافت می تونین در حالت عادی با مثل شبکه ی محلی عمل کنین فقط باید به جای کارت شبکه تون بلوتوثتون رو انتخاب کنین.

برای پشته ی توشیبا شما ابتدا باید خاصیت pan یا personal area network رو براش فعال کنید یعنی روی ایکونش توی traybar کلیک راست و options رو بزنید
            در قسمت enable bluetooth services واقع در برگه ی general گزینه ی pan رو فعال کنید.
            و ok بزنید . حالا ایکون bt pan server میاد. بقیه ی مراحل مثل پشته ی مایکروسافته

در widcomm ابتدا سرویس network access رو فعال کنید .
            بعد روی ایکون پشته (در traybar ) راست کلیک کنید و quick connect و بعد network access و بعد other devices رو انتخاب کنید و بعد از پیدا شدن دستگاه مقابلی که ای امکان رو داره می تونید اونو انتخاب کنید
            که وصل شید.
            ولی سرعت افتضاحه و فقط شاید بدرد چت بخوره یا multiplayer .

در مورد blue soleil هم وضعیت همینط طوره که باید سرویس دسترسی به شبکه فعال شده و بقیه تکراریه مثل مایکروسافت

ببخشید که دیر برای جواب دادن اومدم . اگه توی فروم عمومی کامپیوتر ، اینترنت و علوم مرتبط می ذاشتین زودت می دیدمش

ناگفته نمونه که پوزیترون هم همینو گفته بود.

مرسی
            :biggrin: :biggrin: :biggrin:
            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X