اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توضیح درباره lab view

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توضیح درباره lab view

سلام دوستان - من تازه واردم تقریبا --- یکی مییتونه بهم به طور خلاصه توضیح بده با این نرم افزار چه کارهایی میشه کرد؟ --- آیا برای منی که رشته ام الکترونیک از واجبات تا کار کردن با این نرم افزار رو یاد بگیرم ؟
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

پاسخ : توضیح درباره lab view

لب ویو یه محیط برنامه نویسی (یا بهتره بگم برنامه سازی! چون تقریبا شما برای ایجاد برنامتون چیزی نمینویسید مثل محیطهای دیگه) هست که کار باهاش خیلی راحت اما نتیجه که نسبت به زبانهای دیگه و محیطهای برنامه نویسی دیگه فوق العاده ست.
    از اونجاییکه یادگیری حداقل یه محیط برنامه نویسی برای مهندسان برق از واجباته؛ شما بایست به سراغ همچیم چیزی باید برین.
    پیشنهاد من اینه که زبان C رو کامل یاد بگیرید و بعد بنا به سلیقه خودتون یکی از محیطهای C# لب ویو VB یا دلفی رو کار کنید

دیدگاه

مرسی - حالا بحث به اینجا کشید --- من یه مقداری بیسیک کار میکنم ... الان دقیقا دودل موندم که بیسیک رو رها کنم بچسبم به C یا اینکه نه بیسیک رو کامل کنم ........ می ترسم وقت زیادی سر بیسیک هدر بدم و در آخر................ هم باز مجبور بشم C رو یاد بگیرم تا ........
      لطفا یه مقدار راهنماییم کنین@
      [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

دوستان گرامی تو رو خدا بحث لب ویو رو با برنامه های VB , #c قاطی نکنید. هیچ معنی نداره ما به یه نفر بگیم شما یا برو لب ویو یاد بگیر یا ویژوال بیسیک یا سی شارپ ، این برنامه ها هیچ ربطی به هم ندارن. لب ویو یه نرم افزار مهندسیه.. درسته که حالا اسم برنامه نویسی و یا همون برنامه سازی روش هست ولی چیزه دیگریست.
        من خیلی از جاها میخونم که میگن برنامه نویسی با لب ویو خیلی آسونه و از این حرفا. بله اگه منظور از برنامه نویسی فقط جمع دوتا عدد باشه و از این قبیل برنامه ها خوب آسونه. ولی زمانی که شما قصد دارید یه برنامه اساسی بنویسید باید خیلی مسلط باشید. همچنین به این راحتی ها هم نیست. البته من منظورم این نیست که بگم لب ویو خیلی سخته و کسی نره سراغش. به هر حال من با توجه به 6 سال تجربه با این نرم افزار این صحبت ها رو کردم. نظر شخصیه من اینه و ممکنه دوستان درست بگن.
        ولی هیچ وقت لب ویو رو با VB , DELFI مقایسه نکنید خواهشا. چون هر کدوم کار مخصوص به خودشون رو انجام میدن.

دیدگاه

مهندسین عزیز من الان دقیقا روشن نشدم ---- با این نرم افزار در رشته الکترونیک چه کارهایی میشود کرد؟
          پیش زمینه برای کار کردن با این نرم افزار چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

ببین دوست عزیز لب ویو یه نرم افزار برای کاربردهایی مثل کنترل سیستمهای صنعتی ، شبیه سازی فرآیند ها ، سیستمهای جمع آوری دیتا و ذخیره دیتا ،و .... هست.
            البته خوب خیلی وقتا از این نرم افزار استفاده های فرعی هم میشه ولی کار اصلیش همین بود که من گفتم.
            حالا مثلا تو شبیه سازی فرآیند خودش شامل بی نهایت موضوع هستش. مثلا شبیه سازی یه فرآیند درون بدن انسان. شبیه سازی یه سیستم الکترونیکی ، شبیه سازی یه سیستم قدرت ، شبیه سازی یه سیستم مکانیکی ، شبیه سازی یه موشک ، هواپیما ، شبیه سازی یه فرآیند صنعتی و . . ...
            در مورد کنترل و مانیتورینگ سیستمهای صنعتی هم باز تنوع بسیاره. بسته به اینکه شما از چه روشی میخواهید با دستگاهها ارتباط برقرار کنید مسئله عوض میشه...
            در مورد جمع آوری دیتا هم دیگه لب ویو به طور کاملا پیشرفته و بسیار دقیق و با استفاده از انواع ماژول ها اینکار رو به خوبی انجام میده...

بهترین راه برای این که شما پی به نوع کاربرد لب ویو ببیرید اینه که خودتون یه سر به سایت ni بزنید ببینید که لب ویو داره دنیا به تسخیر خودش درمیاره. البته کشور ما ایران رو از دنیا بزار کنار منظورم بقیه دنیاست. ما هنوز تو plc های زیمنس غرقیم...

دیدگاه

برای یادگیری این نرم افزار چه پیش زمینه هایی لازمه --- باید مسلط به چه چیزهایی باشم که بتونم تو این زمینه موفق بشم؟؟

دیدگاه

یکی از زمینه هایی که شما باید تو کار با هر نرم افزار توش مسلط باشید منطق برنامه نویسیه بالاست. اینکه بتونید ابتدای کار لاجیک دیاگرام برنامه رو خودتون ترسیم کنید.
                دیگه این که قدرت فهم مسئله در شما قوی باشه..
                اگه قراره تو زمینه اتوماسیون صنعتی کار کنید بهتره که با ادوات اتوماسیون صنعتی و نحوه راه اندازی اونها آشنا باشید.
                علاقه به این کار داشته باشید
                با مفاهیم کلی برنامه نویسی آشنا باشید.

دیدگاه

1- اگه هدفمون رو اونقدر دور دراز در نظر بگیریم، همون اول راه خسته میشیم
                  2- لب ویو پیش از هر چیز، یه محیط برنامه نویسیه؛ در نتیجه همه اون کارهایی که مثلا با VC++ میشه انجام داد اینجا هم میشه؛ منتها راحت تر بعلاوه اینکه خیلی از توابع آماده رو هم داره مثلا برای پردازش تصویر
                  3- یادگیری زبان C یکی از بهترین تصمیمهات هست چون بالاخره یه جایی کارت بهش گیر میکنه تو همین لب ویو میتونی از کدهای C استفده کنی؛ متلب کار کنی نیاز به دونستن C داری؛ میخوای میکرو کار کنی اگه C بلد باشی چند تا پله از بقیه جلوتری و ...

دیدگاه

من منظورم این نبود که این دوستمون فقط برن لب ویو یاد بگیرن. من گفتم این ها رو با هم مقایسه نکنید. هیچ وقت نگید فلانی میتونی c کار کنی یا لب ویو... این اشتباهه. هر کسی باید با توجه به نیازش یه نرم افزاری رو یاد بگیره.. مثلا بچه هایی که رشتشون مکانیک سیالات هستش و تمام محاسباتشون غیر خطی و فاقد معادله ی مشخصی هستش به هیچ وجه نمیتونن از لب ویو برای کارشون استفاده کنن. دلیلشم خواستین بهتون میگم. و بهترین نرم افزاری که میتونن کار کنن فورترن هستش. حتی متلب هم پاسخگوی نیاز اونها نیست...

دیدگاه

پس یعنی الان نتیجه میگیرین برم نرم افزار C رو یاد بگیرم؟ تا قبل از اینکه برمم لب ویو رو یاد بگیرم @

دیدگاه

شما لب ویو رو نصب بکنید ، با دیدن مثالهاش عاشقش میشید ( البته اگر کارتون صنعتی باشه که کشته و مردشم میشید ) :agree:
                        اگرم دیدید به کارتون نمیاد ، پاکش می کنید و تمام :nice:

دیدگاه

ببینید دوست عزیزم شما هر نرم افزاری رو دوست دارید بردی دنبالش. اصلا برید تمام زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیرید. کسی نمیگه اینکار رو انجام ندید. لب ویو جای خود c هم جای خود...

دیدگاه

ولی به نظر من داشتن یه پایه نسبتا قوی در برنامه نویسی با C خیلی کمکتون میکنه حتی در یادگیری و فهم لب ویو
                            توجه، توجه: من همه برنامه هامو با لب ویو ایجاد میکنم :mrgreen:

دیدگاه

بله شما درست میفرمائید یکی از جنبه های خوب این قضیه اینه که فرد از منطق برنامه نویسیه بالایی برخوردار میشه و در مواجه با مسائل پیچیده راه حل درست رو پیدا میکنه. من خودم در کنار لب ویو که الان 6 سال هست باهاش کار میکنم به طور گسترده ای از متلب هم استفاده میکنم... به هرحال نیاز نیست شما هرجایی از لب ویو استفاده کنی. ما دنبال این هستیم که مشکل رو به بهترین نحوه و ساده ترین راه حل کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X