اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با hmt - hmr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با hmt - hmr

سلام.
    من تازه این ماژول رو گرفتم و میخوام باهاش کار کنم ولی یه مشکل دارم.
    یه جا خوندم فقط کافیه که دو میکرو رو از طریق سیم به هم وصل کنیم و اگه ارتباط صورت گرفت بعد پایه ها رو به ماژول وصل کنیم.
    من دو میکرو رو به هم وصل کردم و ارتباط به صورت کامل برقرار شد ولی موقعی که ماژول رو وصل کردم هیچ دیتایی روی گیرنده نمیاد مشکل از چیه؟؟
    بعد از این تستها یه بار مثبت و منفی گیرنده رو بر عکس زدم.
    احتمال سوختن گیرنده هست؟؟

پاسخ : مشکل با hmt - hmr

حالا این که چیزی نیست تاپیک (مشکل در ماژول hm-r) رو سرچ کن کار دستت میاد.........
    [glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow]
    [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]

دیدگاه

سلام
      من هم با HMT و HMR کار کردم هم با HMTR
      HMTR مشکلی نداره دقیق اطلاعاتو بدون هیچ تداخلی تقریبا تا 100 متر میفرسته و میگیره
      اما وقتی با HMT و HMR این کارو کردم گیرنده خیلی تداخل داره نویز میگیره حتی اطلاعاتو NOT کردم اما بازم همین جوری بود
      کسی نمیدونه دلیلش چیه؟؟؟؟؟
      اگه میدونم بهم ایمیل کنید بد جور نیازش دارنم ممنون
      alireza_h.a661@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ALIREZA_H.A661
        سلام
        من هم با HMT و HMR کار کردم هم با HMTR
        HMTR مشکلی نداره دقیق اطلاعاتو بدون هیچ تداخلی تقریبا تا 100 متر میفرسته و میگیره
        اما وقتی با HMT و HMR این کارو کردم گیرنده خیلی تداخل داره نویز میگیره حتی اطلاعاتو NOT کردم اما بازم همین جوری بود
        کسی نمیدونه دلیلش چیه؟؟؟؟؟
        شما باید زمانیکه احتیاج ندارید اونو غیرفعال کنید.

نوشته اصلی توسط M3R
        من دو میکرو رو به هم وصل کردم و ارتباط به صورت کامل برقرار شد ولی موقعی که ماژول رو وصل کردم هیچ دیتایی روی گیرنده نمیاد مشکل از چیه؟؟
        بعد از این تستها یه بار مثبت و منفی گیرنده رو بر عکس زدم.
        احتمال سوختن گیرنده هست؟؟
        بله ماژول شما سوخته.

ولی می خوای مطمئن شی، فرستنده رو راه بنداز، بعد به پایه ی فرستنده خودت صفر و یک بده.
        رو پایه ی دیتای گیرنده یه LED وصل کن ببین نور LED کم و زیاد میشه یا نه؟

مثبت منفی هیچ دستگاهی رو اشتباه نزنید، شما که میدونستید مثبت و منفی ماژول کدومه.
        ?Why not

دیدگاه

نمیشه چطوری غیر فعالش کنم؟
          گیرنده که نمیدونه چه موقع از فرستنده اطلاعات ارسال میشه که بخواد فعال شه
          اتفاقا همین کارو برا فرستنده کردم اما بازم تداخل داره
          دیگه نمیدونم اشکال از چیه......

دیدگاه

نمیشه چطوری غیر فعالش کنم؟
            گیرنده که نمیدونه چه موقع از فرستنده اطلاعات ارسال میشه که بخواد فعال شه
            اتفاقا همین کارو برا فرستنده کردم اما بازم تداخل داره
            دیگه نمیدونم اشکال از چیه......
            مشکل همین جاست که هیچ کنترلی نمیشه انجام داد و البته من هم زیاد با هاش مشکل دارم

دیدگاه

سلام
              من با این ماژولا کار کردم بهترین کار اینه که برای دیتای خودتون بایت start , stop بزارین
              یعنی اگر قراره عدد12 رو بفرستین دو عددی رو که هیچوقت تو دیتاتون اتفاق نمیفته رو بعنوان بایت start, stop بفرستین مثلا اگر start byte=254,stop byte=253 در نظر بگیرین به این صورت دیتای خودتونو بفرستین:
              <253>,<12>,<254>

دیدگاه

دوستان من تو راه اندازی hmt وhmr مشکل داشتم یعنی دیوانه وار نویز میگرفت
                بعد کلی تلاش با یه ای سی دیکدر و انکدر راش انداختم بدون هیچ نویزی دقیق کار میکنه و حتی بردشون هم از hmtr بیشتره
                ای سی های pt2262 و pt2272

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ALIREZA_H.A661
                  دوستان من تو راه اندازی hmt وhmr مشکل داشتم یعنی دیوانه وار نویز میگرفت
                  بعد کلی تلاش با یه ای سی دیکدر و انکدر راش انداختم بدون هیچ نویزی دقیق کار میکنه و حتی بردشون هم از hmtr بیشتره
                  ای سی های pt2262 و pt2272
                  ممنون میشم تا از تجربتون بهرهمندمون کنید.
                  ?Why not

دیدگاه

ببین دوست عزیز pt2262 یه ای سی 18 پایس
                    پایه 9 زمین پایه 18 تغذیه مثبت
                    پایه 17 دیتا خروجی هست که وصل میشه به دیتا hmt
                    پایه 15 و 16 برای نوسان سازی هست که مقاومتی که بین این دوپایه قرار میدید خیلی مهمه
                    مثلا برا pt2262بین ای دو پایه یه مقاومت 1 مگا اهم یا 1.2مگا اهم بذارید
                    پایه 14 te که با صفر فعال میشه اطلاعات ورودی رو به خروجی منتقل میکنه
                    پایه های 7 و8و10و11و12و13 برای دیتا ورودی هستن که هم میتونه وصل شه به میکرو و اصلاعاتو بفرسته
                    هم به وصل شه به کلید
                    البته اگه بخوای وصل شه به کلید باید در حالت عادی pulldown کردش یعنی با یه مقاومت 10 کیلو وصلش کرد به زمین
                    پایه های 1تا6هم برا کد بندی هست که در pt2262 و pt2272 باید دقیقا مشابه باشند تا مدار کار کنه

حالا نوبت pt2272 هست که دو سری m و L داره
                    در سری m خروجی لحظه ای هست یعنی تا وقتی ارتباط بر قرار هست خروجی فعاله
                    در سری L خروجی تا در یافت دستور بعدی تغییر نمیکنه
                    این ای سی با توجه به تعداد بیت های که در یافت میکنیم باید انتخاب کنیم
                    مثلا برای 6 بیت L6 یا m6
                    برای 4بیت L4 یا m4
                    که خودتون باید دقت کنید
                    این ای سی هم 18 پایس
                    پایه 9 زمین پایه 18 تغذیه مثبت
                    پایه 17 پایه نشان دهنده وضعیته یعنی وقتی اطلاعاتو در یافت میکنه از فرستنده(لحظه ای که اطلاعاتو میگیره) خوروجیش ولتاژ مثبت میده که میتونیم به led وصلش کرد و وقتی اطلاعاتو دریافت میکنه متوجه بشیم
                    پایه 15 و 16 برای نوسان سازی هست که مقاومتی که بین این دوپایه قرار میدید خیلی مهمه
                    مثلا برا pt2262بین ای دو پایه یه مقاومت 1 مگا اهم یا 1.2مگا اهم بذارید بین دو پایه 15 و 16pt2272 یه مقاومت 200کیلو بزارید
                    پایه 14 دیتا ورودی هست که به دیتا hmr متصل میشه
                    پایه enable hmr رو با یه مقاومت 10کیلو به 5ولت وصل کنید
                    اگر از L4 یا m4 استفاده کنید پایه های10و11و12و13 خروجی هستن
                    مثلا اگر پایه 10 فرستنده رو یک کنید و اطلاعاتو بفرستین پایه 10 گیرنده یک میشه

دیدگاه

ممنون از توضیحات عالیتون..
                      ببخشید من خیلی دنبال اطلاعاتی در مورد کدلرنینگ گشتم اما چیزی دستگیرم نشد... :cry:
                      شما کار کردین؟ممنون میشم کمکم کنید..

دیدگاه

سلام دوستان. من یه مشکلی با انکدر و دیکدر دارم که ممنون میشم کمکم کنین. اینم لینک انجمن
                        http://forum.bargh20.com/showthread.php?tid=174
                        انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

سلام.
                          من با پین انیبل HMR مشکل دارم. وقتی از فرستنده اطلاعات ارسال می شه باید انیبل فعال باشه تا عملیات انجام بشه درسته؟ اگر پین انیبل گراند باشه گیرنده اطلاعات رو دریافت می کنه یا اینکه پین انیبل باید همیشه فعال باشه؟
                          آیا امکان داره که من پین انیبل HMR رو صفر کنم. به محض دریافت دیتا پین انیبل فعال بشه بعد از گرفتن دیتا دوباره پین انیبل غیر فعال بشه و منتظر دیتای جدید بشه.
                          چکار کنم تا مشکلم حل بشه؟
                          با تشکر

دیدگاه

نه این پین تا زمانی که فعال نباشه هیچ دیتایی در خروجی نمیده
                            روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

همیشه پایه اینیبلت باید فعال باشه اگه نویز می گیره از سیستم کد بندی استفاده کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X