اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منظور از قطب نمای 2 یا 3محوره چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منظور از قطب نمای 2 یا 3محوره چیست؟

با سلام.
    زمانی که قصد خرید یه سنسور قطب نما رو داشتم فروشنده بهم گفت ماژول قطب نمای 2محوره هم داره. اما خودش اطلاعاتی در این زمینه نداشت.
    من خودم در مورد ژیروسکوپ و شتاب سنج 3محوره اطلاعاتی دارم. اما تا به حال در مورد قطب نمای 2محوره چیزی نشنیده بودم. شتاب و زاویه میتونه 3تا محور داشته باشه اما قطب مگه میتونه 2 یا 3محور داشته باشه؟ این یعنی چی؟
    اینم آدرس ماژول http://iran-micro.com/txt_file/ZCC210N-TTL.pdf
    طرز کارش چطوریه؟
    در مورد راه اندازیش با AVR هم اگه کمک کنید برنامشو بنویسم ممنون میشم.

پاسخ : منظور از قطب نمای 2 یا 3محوره چیست؟

شما اگه میدان مغناطیسی زمین رو بصورت یه بردار جهت دار در نظر بگیری؛ اونوقت با توجه به جهت و نحوه نصب سنسور نسبت به این بردار؛ برای اینکه مقدار و جهت بردار مغناطیس رو درست تشخیص بدی به هر سه محور نیاز دای، در دو محوره فرض اینه که سنسور شما همیشه در یه جهت خاص (که باید دیتا شیت بگه) مثلا همسطح افق قرار بدین. امیدوارم درست گفته باشم!

دیدگاه

پاسخ : منظور از قطب نمای 2 یا 3محوره چیست؟

نوشته اصلی توسط mojalan
      شما اگه میدان مغناطیسی زمین رو بصورت یه بردار جهت دار در نظر بگیری؛ اونوقت با توجه به جهت و نحوه نصب سنسور نسبت به این بردار؛ برای اینکه مقدار و جهت بردار مغناطیس رو درست تشخیص بدی به هر سه محور نیاز دای، در دو محوره فرض اینه که سنسور شما همیشه در یه جهت خاص (که باید دیتا شیت بگه) مثلا همسطح افق قرار بدین. امیدوارم درست گفته باشم!
      اگه افقی بودن و عمودی بودن سنسور 2تا محور باشه دیگه محور سومی نیاز نیست برای تشخیص. پس سنسور قطب نمای 3محوره دیگه چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X