اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس کار هسته های فریت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرکانس کار هسته های فریت

با سلام
    تا اونجایی که خوندم و دیدم با افزایش فرکانس در منابع سوئچینگ میتونیم از هسته های کوچکتری استفاده کنیم. حالا سوال من اینکه تا چه مقداری میتونیم این فرکانس رو افزایش بدیم؟ من الان دو تا هسته ی فریت با مدلهای ETD39 و EI33 دارم. میخواستم بدونم هر دوشون در چه فرکانسی میتونند کار کنند؟

با تشکر

پاسخ : فرکانس کار هسته های فریت

حدودا من تا 150 کیلوهرتز دیدم ولی فکر نمیکنم تا 2 - 3 مگا هرتز مشکلی داشته باشه ( بوبین رادیو AM ) بعد اون فرکانس فکر کنم باید بری دنبال هسته های هوایی

البته بگم مهمترین مساله در افزایش فرکانس نیست بلکه در یکسو سازی در توان بالا است مثلا با چه دیودی می توان فرکانس 150 کلیلو هرتز رو در توان 150 وات یک سوسازی کرد ؟ در ایران پیدا میشه ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

پاسخ : فرکانس کار هسته های فریت

ممنون دوست عزیز
      من خودم یه منبع 25 ولت 8 آمپر طراحی کردم و فرکانس کاریش 150 کیلوهرتز بود و دیودی که تو خروجی گذاشته بود STPS30150CT بود و میتونم بگم که خیلی خوب جواب میداد. البته تا اونجایی که من میدونم فاصله هوایی تو توپولوژی فلای بک مورد استفاده قرار میگیره تا هسته به اشباع نره. چون تو این توپولوژی انرژی در زمان ON تو هسته جمع میشه و در زمان OFF به خروجی منتقل میشه. ولی تو توپولوژی فوروارد انرژی ذخیره شده در همان لحظه به خروجی منتقل میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X