اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ذخیره کردن برق تولید شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ذخیره کردن برق تولید شده

سلام
    با چرخوندن یک آرمیچر (12 ولتی)، تقریبا 12 ولت برق تولید میشه.
    سوالم اینه که چجوری این برق تولیدی رو ذخیره کنیم تا در موقع لزوم بتونیم استفاده کنیم؟!؟!؟!؟؟!!؟؟
    زمان استفاده از این برق تولیدی هم هرچه بیشتر باشه بهتره (حداقل 12 ساعت رو فرض کنین)

پاسخ : نحوه ذخیره کردن برق تولید شده

روش های زیادی است روشهای شیمیایی فزیکی الکترونیکی مکانیکی
    خوب بستگی داره کجا استفاده کنی
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza_radnezhad
      سلام
      با چرخوندن یک آرمیچر (12 ولتی)، تقریبا 12 ولت برق تولید میشه.
      سوالم اینه که چجوری این برق تولیدی رو ذخیره کنیم تا در موقع لزوم بتونیم استفاده کنیم؟!؟!؟!؟؟!!؟؟
      زمان استفاده از این برق تولیدی هم هرچه بیشتر باشه بهتره (حداقل 12 ساعت رو فرض کنین)
      به نظر میاد توی جنین سطح ولتاژی بهتترین راه ذخیره باتری باشه
      البته نمیشه گفت که از آرمیچر می تونی به عنوان مولد برق استفاده کنی در صورتی که اگه اون رو بچرخونی اون ولتاژ رو میده

مهم اینجا توانه که وات اون پایین ه و بهتره از مولد های برق استقاده کنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
        نظر آقای باقرانی متین هستش
        ولی اگه اصرار داری به انجام این کار . بستگی داره آرمیچرو با چی بچرخونی و چقدر بتونی توان تولید کنی(با ولتاژ 12ولت،چقدر آمپر بتونی بگیری)اما به هر صورت آمپر تولیدیت باید بیشتر از جریان شارژ نگهداری باطری و همچنین یه مقدار تلفات برای مدار شارژر در نظر بگیر.در کل شدنیه.اما شاید با این مشخصات که گفتی چیز جالبی از آب در نیاد :bye
        هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

ونحوه ی تولید برق نحوه ذخیره کردن برق تولید شده

سلام دوستان عزیز با توجه به بالا رفتن ناجوان مردانه ی قیمت برق (قبلا قبض برقمون بین 6 هزار تا 11 هزارتومن متغییر بود الآن برج پیش 44 هزار این برج با اجرای طرح ریاضتی 28 هزارتومن) قصد دارم راهی برای تامین برق کامپیوتر (این دوره شبها کامپیوتر رو برای دانلود روشن نزاشتم 20 تومن کم شد،البته پاورش 500 گرین هست که فکر نمیکنم pc از حداکثر توانش در حالت "اس تند بای" استفاده کنه،اگه نظری در این رابطه هم داردی لطفا بفرمایید)و جاروبیرقی که به بنا به دیده ی عموم مردم برق زیادی مصرف میکنند پیدا کنم از شما اساتید محترم درخواست کمک دارم
          1-این صفحات خورشیدی قیمتشون چه جوریهو اصلا باید از کجا تهیه کرد،آیا شرکتی در ایران هست که این صفحات رو تولید کنه
          2-برای ذخیره باید چیکار کنم
          3-به نظرتون ساخت اینورتر و یا هچین وسیله هایی و اتصال اون با باتری ماشین بهصرفه تره و به نظرتون چه مدت پاسخ گو(منظور مدت زمان تامین برق) هستن؟

خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
          "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

پاسخ : ونحوه ی تولید برق نحوه ذخیره کردن برق تولید شده

نوشته اصلی توسط saeedgreat
            سلام دوستان عزیز با توجه به بالا رفتن ناجوان مردانه ی قیمت برق (قبلا قبض برقمون بین 6 هزار تا 11 هزارتومن متغییر بود الآن برج پیش 44 هزار این برج با اجرای طرح ریاضتی 28 هزارتومن) قصد دارم راهی برای تامین برق کامپیوتر (این دوره شبها کامپیوتر رو برای دانلود روشن نزاشتم 20 تومن کم شد،البته پاورش 500 گرین هست که فکر نمیکنم pc از حداکثر توانش در حالت "اس تند بای" استفاده کنه،اگه نظری در این رابطه هم داردی لطفا بفرمایید)و جاروبیرقی که به بنا به دیده ی عموم مردم برق زیادی مصرف میکنند پیدا کنم از شما اساتید محترم درخواست کمک دارم
            1-این صفحات خورشیدی قیمتشون چه جوریهو اصلا باید از کجا تهیه کرد،آیا شرکتی در ایران هست که این صفحات رو تولید کنه
            3-به نظرتون ساخت اینورتر و یا هچین وسیله هایی و اتصال اون با باتری ماشین بهصرفه تره و به نظرتون چه مدت پاسخ گو(منظور مدت زمان تامین برق) هستن؟
            در حال حاضر روش ذخیره برق به وسیله باتری با قیمت فعلی برق اصلا برای شما به صرفه نیست .بهترین راه حل هم برای شما اینه که از نت بوک ها که بسیار کم مصرف هستند برای دانلود شبانه استفاده کنید .
            کلا سیستمهای خورشیدی با قیمت برق فعلی ایران اصلا به صرفه نیست و حتی اگر مرحله دوم یارانه ها هم اجرا بشه یعنی 20درصد دیگر بره روی پول برق باز هم به صرفه نیست.با دلار 1200تومن هم خرید پنل برای تولید برق به صرفه نبود چه برسه به دلار1800
            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن.در حال حاضر ذخیره سازی توان به صرفه نیست.اما ان شاالله تا چند وقت دیگه به صرفه میشه.
              بهترین راه فعلا کم مصرف کردن و زبونم لال اگه بشه یه جاهائی برق دزدی :agree:
              هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

مطالعات زیادی انجام دادم چه در مورد روشهای ذخیره سازی و چه تولید ولی با توجه به مقایسه هزینه ها اصلا به صرفه نیست اگر خواستید بدونید چرا بگید تا مفصل توضیح بدم.

دیدگاه

پاسخ : ونحوه ی تولید برق نحوه ذخیره کردن برق تولید شده

نوشته اصلی توسط saeedgreat
                  مصرف کیس در حالت فعال 30 الی 40 وات بیشتر نیست. توان منبع تغذیه برای بدترین حالت مثل راه افتادن موتور هارد ، دی وی دی و غیره و توانایی گسترش سیستم بیشتر از مقدار توان متوسط است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پژمان اکبری
                    بهترین راه فعلا کم مصرف کردن و زبونم لال اگه بشه یه جاهائی برق دزدی :agree:
                    جمله قشنگی بود
                    نوشته اصلی توسط gtnfs
                    مصرف کیس در حالت فعال 30 الی 40 وات بیشتر نیست. توان منبع تغذیه برای بدترین حالت مثل راه افتادن موتور هارد ، دی وی دی و غیره و توانایی گسترش سیستم بیشتر از مقدار توان متوسط است.
                    نمیدونم چرا این دوره با روشن نزاشتن کامپیوتر هزینه 20000 تومن کاهش داشت!شاید عدم استفاده از جارو برقی هم بی تاثیر نبوده

در آخر یعنی هیچ راهی نیست!
                    نظرتون رو در مورد اینورتر و استفاده از باتری خودرو چیه؟
                    شاید هم خرید موتور برق(البته اگه با سرو صدای کم باشه که فکر نمیکنم وجود خارجی داشته باشه :mrgreen
                    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
                    "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

برای خودکفاشدن باید انرژی رو از طریق تولید انبوه انجام بدین مثلا توی یه دهات یا جایی که یه رودخونه وجود داره بیاین چند خونه وار شریک بشین و صد بسازین و توربیتو از این حرفا فقط هم از آب میشه برق ارزون گرفت نه خورشید.

اگر هم میخاین از خورشید برق بگیرین باید تعداد سلول های خورشیدی خیلی زیاد باشه به طوری که برق تقریبا" مستقیم مصرف بشه و چیز زیادی رو ذخیره نکنید که اصلا نمیصرفه و فقط برای 10 دقیقه یا حتی کمتر ذخیره کنید و در صورت کمبود از برق شهر کمک بگیرید اینظوری بهترین راه از نظر اقتصادی چون خیلی به کم پلکان 1 نزدیکتون میکنه و پول برقتون تساعدی کم میشه باطری خورشیدی هم عمر بالای 20 سال داره تا 30 سال هم کار میکنن که این به قیمتش می ارزه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X