اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مودم GSM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مودم GSM

مودم GSM وسیله ای است می توان یک سیم کارت را درون آن قرار داد و از پورت های مختلف(RS232 , USB , LAN ...) موجود روی آن با آن ارتباط برقرار کرد. پروتکل ارتباطی بین آنها تحت عنوان AT Command شناخته می شود و مجوعه ای از صد ها دستور مختلف است که همگی به صورت String بوده و هر یک وظیفه خاصی دارند.

www.zonith.com/fileadmin/files/SiemensGSMModemAT.pdf (آشنایی با پروتکل AT Command)

از کاربرد های جالب این وسیله این است که در مدل های با ورودی RS232 آن می توانید با یک میکرو معمولی از طریق پورت سریال آن SMS بفرستید یا با یک شماره دیگر تماس بگیرید و حتی به اینترنت وصل شوید و دهها کار دیگر بکنید الله اکبر... :surprised:
    حالا از اساتید مخابرات این سوالات را دارم:
    1- برای کار در شبکه GSM ایران صرفا GSM بودن مودم مهم است یا فرکانس آنها نیز مهم است اگر فرکانس مهم است چقدر باید باشد؟
    2- آیا یک GSM مودم با مشخصه فرکانسی Tri-band 900/1800/1900MHZ بدرد شبکه ما می خورد؟
    3- ولتاژ اعمالی به سیم کارت های موجود ما چقدر است آیا یک مودم با مشخصه ولتاژ سیم کارت 3 ولت مناسب است (3V SIM card slot)؟
    4- فروشگاه ، نمایندگی، که بتوان چنین مودم هایی را خرید سراغ دارید؟
    اگر نکته مهمی دیگری در خرید اینگونه مودم ها دارید ذکر بفرمایید.
    با تشکر فراوان از دوستان گرامیم :bye
    توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

پاسخ : مودم GSM

سلام :

فرکانس کاری GSM در ایران 900 و 1800 است .

موفق باشید

دیدگاه

سلام :

یادم رفت بگم . نمایندگی خاصی نمی شناسم ولی یه آقایی تو شیراز خودش ساخته . یک سرچ ساده بکنی پیداش میکنی . من یک تعدادی می خواستم بهم قیمت داد 75000 تومان ( مناسب میگه ) البته الان هیچ نشونه ایی ازش ندارم که بزارم برات اما من راهت پیداش کردم شما هم میتونی ....
      خارجی هم قبلاً خریدم 250000 تومان که خوب کار می کرد . الانم 2 تا دارم که از خارج آوردن برام تو اینترنت دیدم قیمتشون 80 دلاره .
      این تمام اطلاعاتم در مورد مودم GSM بود :mrgreen:

موفق باشی

دیدگاه

سلام
        این جور که تو لینک زیر آمده، میشه این کار رو ارزونتر و با موبایلهای دست دوم انجام داد!!! :surprised:
        http://www.wrankl.de/SMST4PIC/SMST4PIC.html

دیدگاه

سلام
          آقای مهندس خزاما هم ساختن:
          http://www.khazama.com/
          در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
          مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

با تشکر از دوستان
            دو شرکت زیر نیز انواع مختلفی از GSMمودم را عرضه می کنند.
            www.RfPhone.com
            www.Fars-HiTec.com
            ولی گرون می دهند و من هم مدل OnBoard آن را می خواهم.
            توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

سلام
              در ایران از P-GSM900 و E-GSM900 استفاده میشه و از 1800 و 1900 هنوز استفاده نمیشه.

دیدگاه

سلام به دوستان.
                چطور میشه source درمورد این مودمه وبرنامه نویسی اونا پیداکرد؟

دیدگاه

چطور میشه یک gsm مودم ساخت

دیدگاه

سلام.
                    من سیستمی دارم که برای درب باز کن به کار میره. با mega32 . سورس برنامه و همه چیزش هم هست. میخوام ببینم میشه با جی اس ام مودم کاری کرد که اگه دستگاه من با ورود رمز اشتباه موجاج شد از این مودم به جایی sms بده /.
                    وقتي كسي فقير مي شود خوبيهايش حقير مي شود و كسي كه زور و زر دارد عيبهايش هنر مي شود

دیدگاه

فرکانس GSM در ایران در بیشتر نقاط 900 مگاهرتز است ولی در بعضی جاها شخصا فرکانس 1800 را امتحان کرده ام ولی 1900 که اصلا وجود ندارد

دیدگاه

سلام . لینکی که یکی از دوستان برای ارسال اس ام اس از طریق گوشی موبایل و میکرو گذاشته بودند به زبان انگلیسی بود . کسی لینکی که بشه راحت تر در این مورد ازش کسب اطلاعات کرد سراغ نداره ؟
                        وقتي كسي فقير مي شود خوبيهايش حقير مي شود و كسي كه زور و زر دارد عيبهايش هنر مي شود

دیدگاه

باسلام
                          از دوستان کسی لینک دانلود درایور مودمgsm/gprs rt3000 sagem را داره بذاره خیلی ممنون میشم البته درایور usb آن که بعنوان tusb3410 boot device توسط کامپیوتر شناخته میشه مد نظر منه :applause:
                          آنكه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت كاش تنها كسش در تنها ترين تنهايش تنهاي تنهايش نهد!

دیدگاه

سلام
                            من یک gsm مودمی میخوام که خروجی تلفن داشته باشه یعنی یک تلفن رو میزی معمولی بشه بهش وصل کرد

دیدگاه

دوست عزیز جنابAFSHARAN مودمی که من دنبال درایور میگردم علاوه بر اینکه خروجی تلفن داره خروجی فاکس و usb,rs232هم داره و با گذاشتن سیم کارت کار میکنه فقط چون درایور شو ندارم موندم چجوری به کامپیوتر وصلش کنم؟!!!!! :cry2:
                              آنكه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت كاش تنها كسش در تنها ترين تنهايش تنهاي تنهايش نهد!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X