اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد استفاده از کریستال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد استفاده از کریستال

با سلام خدمت دوستان من تو مدارم که کنترل دما و رطوبت هست به یک مشکل بر خوردم من برای سنسور رطوبت که خروجی خازنی بود از یک کریستال 32768 هرتز استفاده کردم حالا برای قسمت فرستده و گیرنده ان(hm-t&hm-r) باید از یک کریستال 110592 استفاده کنم ولی پایه های atmega8 را به کریستال سنسور اختصاص دادم حالا چه کار باید بکنم تا بتونم از فرستنده گیرنده استفاده کنم با تشکر

پاسخ : کمک در مورد استفاده از کریستال

خوب اینکه معلومه ، میکرو رو عوض کن مشکلت حل میشه :mrgreen:
    مثلا Mega16 بزار
    دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Navid_Micro
      خوب اینکه معلومه ، میکرو رو عوض کن مشکلت حل میشه :mrgreen:
      مثلا Mega16 بزار
      دوست گرامی با تشکر از شما اما من این میدونم می خوام بدون تعویض میکرو این کارو بکنم چون تمام لحیم کاری و سیم بندیش بهم میخورم نمیشه از یک میکرو مگا 8 دیگه استفاده کنم و یک طوری این دو تا رو به هم وصل کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir190
        با سلام خدمت دوستان من تو مدارم که کنترل دما و رطوبت هست به یک مشکل بر خوردم من برای سنسور رطوبت که خروجی خازنی بود از یک کریستال 32768 هرتز استفاده کردم حالا برای قسمت فرستده و گیرنده ان(hm-t&hm-r) باید از یک کریستال 110592 استفاده کنم ولی پایه های atmega8 را به کریستال سنسور اختصاص دادم حالا چه کار باید بکنم تا بتونم از فرستنده گیرنده استفاده کنم با تشکر
        متاسفانه میکرو مگاه 8 با قابلیت های بینظیری که در این قطعه داره ولی بعلت کمبود پین نمیشه همزمان هر دو تا کار رو انجام داد و در طراحی اولیه باید به این موضوع دقت می شد
        اما بجای استفاده از کریستال 110592 از فرکانس داخلی 8 مگ استفاده کن در این حالت میزان خطا در بعضی از سرعت های باود به حدود 6دهم درصد میسه که قابل قبوله

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X