اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتاب اصول و کار با میکروکنترلرهای ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتاب اصول و کار با میکروکنترلرهای ARM

سلام دوستان
    کسی اطلاعاتی درباره این کتاب داره؟
    کامپایلر؟نوع میکرو؟
    اصول و کار با میکروکنترلرهای ARM
    مترجم کاوه فارغی
    http://www.nashreoloom.com/ShowBooks.aspx?id=230
    از تو سایتش خواستم کتابو سفارش بدم ولی نشد
    ظاهرا فروش اینترنتیشون خرابه
    تو سایت فرداب و آدینه هم نبود
    شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

پاسخ : کتاب اصول و کار با میکروکنترلرهای ARM

سلام
    حالا چرا گیر دادی به این کتاب.کتاب مرجع کامل ARM هم خوبه.سی دی هم داره.همراه با اموزش محیط کامپایلر.

دیدگاه

بستگی داره می خواهی زیربنایی یاد بگیری یا کاربردی یا تفریحی
      اگه گزینه اول مد نظرت هست دیتاشیت + اسمبلی
      البته اینو بگم وقتی شروع میکنی دیتا شیت رو مطالعه کنی ( برای همه شرکت ها در حدود 700 صفحه) 600 صفحه که میخونی متوجه میشی که چه آدم بدبختی هستی انگار تو مهندس کشاورزی هستی که فزیک هسته ای از یک کتاب به زبان فرانسوی می خواهد یاد بگیره ولی یکهو وقتی یک صفحه رو اتفاقی میخونی تازه میفهمی که اون 600 صفحه داشتن چی میگفتن و دوباره از اول میری اون 600 صفحه رو میخونی
      ببین 99.9 درصد مشکلات همه بچه ها در مبحث میکروکنترلر برمیگرده به عدم مطالعه بلوک دیاگرام میکروکنترلر ها و زبان ماشین میکرو کنترلر و در کل معماری میکروکنترلر
      همه سوالات زیر بع عنوان نمونه خیلی خلی تکراری
      1- چرا میکرو کلاکش درست تنظیم نمیشه - چرا میکرو با سرعت حلزون کارمیکنه - چرا میکرو رو پروگرامر نمیشناسه - ....
      2- چراوقفه - پشته - اینتراپت - تایمر - کانتر pwm - adc - مقایسه کننده usart و usb و ... درست کانفیگ نمیشه درست کار نمیکنه گیج میزنه و ......
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

درضمن کتابهای کانون نشر علوم بی کیفیت ترین و بی محتوی ترین (و چند تا ترین دیگه ) + بدترین کتابهای عالم هستند
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

با هر دو تا پستتون موافقم
          آدم تا اسمبلی یاد نگیره میکرو یاد نمیگیره
          شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

با سلام
            معمولا همه ریزه کاریهای میکرو چه avr چه arm تو کتابها نوشته نمیشه.یعنی با خرید یه کتاب نمیتونی همه چیو یاد بگیری.ولی اگه میخوای از کتاب کمک بگیری معمولا کتابها سی دی دارن(نرم افزارهای مورد نیاز).نوع میکرویی که باید باهاش کارتو شروع کنی هم بهت معرفی میکنن.همراه با یه سری پروژه ها.
            بنظرم از مجلاتی که تو سایتهای اموزشی هستن استفاده کن کمک بزرگی به یاد گیریت میکنن.موفق باشی. :job:

دیدگاه

سلام
              من کتاب vhdl آقای کاوه فارغی رو گرفتم خیلی کلی توضیح میده برای کسی که میخواد از مقدماتی شروع کنه
              خوب نیست.
              این مدعیان در طلبش بی خبرانند
              آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

سلام
                من با این کتاب آشنا نیستم ولی یک کتاب دیگه از کاوه فارغی دارم(آشنایی با میکروکنترلرهای ARM وبرنامه نویسی آنها) که به نظر من کتاب نسبتا خوبیه
                برای کسی که بخواهد از ابتدا با میکروهای سری LPC2000 کار کند خیلی خوب توضیح داده شده تا حدودی دستورات اسمبلی توضیح داده شده و مثال های عملی خوبی هم دارد.

با جناب saeiddiod هم موافقم ، تمام ریزه کاری ها معمولا در یک کتاب قابل توضیح نیست بیشتر به تمرین عملی احتیاج دارد.

جناب aliila با عرض پوزش این که به طور کلی مجوعه کتاب های یک ناشر را به یک باره بی محتوی ترین و... بنامیم به نظر من بی انصافیست
                اولا که حتی بی محتوی ترین کتاب هااز نظر برخی ، همیشه نکاتی برای آموختن به برخی دیگر را دارند.
                دوم اینکه نقد باید اصولی و بر مبنای دلیل وبی طرفانه باشد ،بصورت کلی گویی نمی شود یه مجموعه کتاب رو بی محتوی نامید کما اینکه مطمنا بسیاری با استفاده از همین کتاب های در اصطلاح بی محتوی مطالب زیادی آموخته اند .

البته مثلما در تمام کتاب ها (از جمله کتابهای کانون نشر علوم)نقایصی وجود دارد ولی اجازه دهید هر گاه خود ما توانستیم اثری ارزنده تر و بی نقص ارایه دهیم به این شدت مجوعه ای را زیر سوال ببریم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X