اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع به کار نکردن RTC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع به کار نکردن RTC

نمی دونم چرا RTC این برد اینقده بد استارت میشه اولش هر کاریش میکنی استارت نمیشه ولی وقتی استارت میشه دیگه کار میکنه.
    من روی برد اولی که داشتم این مشکل وجود داشت و حالا هم که برد ورژن 2 رو گرفتم هم همین مشکل هست که استارت نمی شه.
    خواستم ببینم قلق خاصی داره چون که من روی برد اول خودمم نفهمیدم که چجوری بالاخره راه افتاد. الانم برد نویی که گرفتم RTC شروع به کار نمیکنه.
    لطفا کمک کنید
    یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

پاسخ : شروع به کار نکردن RTC

هیچ کدوم از دوستان به این مشکل برنخورده؟
    این مشکل هم توی ورژن 1 بود هم 2

دیدگاه

این مشکل روی بردی که من RTC رو تست کرده بودم وجود نداشت، برا همین متوجه نشده بودم. با بررسی که بین گفته های دیتاشیت و هدر RTC کردم هیچ مشکلی از لحاظ نرم افزاری وجود نداشت ولی با یه برنامه تست که به برنامه اضافه کردم متوجه شدم بیت RTC_OSCF در رجیستر RTC_AUX همیشه فعال میمونه و ریست هم نمیشه . این بیت در دو حالت فعال میشه . یکی زمانی که یه خطا در بخش اسیلاتور RTC رخ بده و این اسیلاتور غیر فعال بشه و دوم زمانی که تغذیه RTC برای اولین بار فعال بشه. از همینجا حدس زدم ( طبق تجربه قبلی از DS1307 ) که مشکل میتونه از باتری بکاپ RTC باشه . یه باتری وصل کردم و تغذیه برد رو خاموش-روشن کردم. مشکل به همین سادگی حل شد
      اصلا چرا اینقدر رفتم رو جزئیات
      خلاصه مطلب :

روش حل مشکل روشن نشدن RTC :
      LCD روی برد رو جدا کنین . یه باتری 3 ولت بردارین و با توجه به جهت + ، - باتری اونو به پین های جا باتری وصل کنین ( - زیر باتری میمونه) . حالا تغذیه برد رو یه بار خاموش-روشن کنین .

دیدگاه

نشد آقای جعفر پور چون من خیلی وقته که بهش باتری وصل کردمو بازم استارت نشده.
        ولی بازم راهی که شما گفته بودید رو تست کردم و بازم نشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X