اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش های برنامه ریزی ARM و انواع پروگرمر ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش های برنامه ریزی ARM و انواع پروگرمر ARM

سلام دوستان. مبحث پروگرمر یکی از مهمترین مباحث در مورد ARM هست. بنده و بسیاری از دوستان در مورد اینکه میکروهای ARM کمپانی های مختلف از چه روش هایی قابلیت برنامه ریزی دارن و انتخاب یک پروگرمر خوب مشکل داریم.
    میخواستم بدونم آیا میکروهای مختلف روش های پروگرم شدن یکسانی دارن. مثلاً سری LPC میتونن با همون روشهایی که سری AT91 شرکت اتمل برنامه ریزی میشن پروگرم بشن.
    و در نهایت اینکه یک پروگرم استاندارد و نسبتاً ارزان ( نه از اینایی که هر سایتی برا خودش طراحی کرده ) که بتونه اکثر این میکروها رو پروگرم کنه معرفی کنید و مزایای اونو هم بگید.
    بسیار ممنونم.

پاسخ : روش های برنامه ریزی ARM و انواع پروگرمر ARM

سلام
    میکرو های سری LPC رو هم با Flash Magic از طریق پورت سریال میشه پروگرام کرد و هم از طریق بوت لودر دوم توسط پورت USB
    میکرو های ST رو هم از طریق بوتلودر میشه پروگرام کرد
    تمام میکرو ها با هسته ARM رو تر طریق jtag میشه برنامه ریزی کرد با پروگرامر های مثل j-link,ulink و ویگلر
    jlink تو فروشگاه سایت موجود می باشد میتونید خودتون هم jlink رو بسازین نقشه اش تو وبلاگ آقای تروشه هست
    electrorc.blogfa.com
    من خودم از jlink سایت eca استفاده می کنم
    شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

آقا بسیار سپاسگذارم. پس با این حساب JTAG یک سخت افزار استاندارد برای این میکروهاست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Intersil
        آقا بسیار سپاسگذارم. پس با این حساب JTAG یک سخت افزار استاندارد برای این میکروهاست.
        بله تقریبا تمام میکروهای با هسته ARM از jtag پشتیبانی می کنند
        شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

میشه لطفا مقایسه ای بین jlink و ulink موجود در بازار بفرمایید؟

همه خیلی از jlink تعریف میکنن ولی گویا قیمت ulink بیشتره، لطفا راهنمایی کنید...

مخصوصا امکان استفاده در سیستم عامل های مختلف و نرم افزارهایی که پشتیبانیش می کنن.

دیدگاه

سلام.خود پروگرم ulink توسط شرکت keil ساخته شده و ساپورتش هم توسط همین شرکت انجام میشه. میتونید لینکشو در زیر ببینید
            http://www.keil.com/ulink/
            مهم ترین دلیل بیشتر بودن قیمتش هم فکر میکنم همینه.
            اما j-link توسط شرکت segger طراحی شده
            http://www.segger.com/jlink.html
            در کل نظر من رو میخوای همون j-link نسبت به قیمت و کارایش مناسب تره

البته تفاوت های دیگه ای هم دارن از جمله تفاوت تعداد بافرها و... که خیلی مهم نیست

دیدگاه

ممنون ، از نظر سیستم عامل چطور؟ 7?

ulink با بقیه نرم افزارها چطورکار می کنه؟

دیدگاه

از نظر سیستم عامل مشکلی ندارن.توی 7 هم مشکلی ندارن هردو. حتی واسه لینوکس هم نرم افزار دارن
                با ulink فقط توی نرم افزار کیل میتونید پروگرم و دیباگ کنید. با jlink هم میشه اما مثلما ulink باید بهتر کار کنه چون ساخت خود شرکت کیل هست.ولی من نداشتم امتحان کنم
                با jlink علاوه بر کیل میتونید توسط نرم افزار j-flash پروگرم کنید که توی سایتش هم هست

دیدگاه

سلام.
                  دوستان یه سوالی برام پیش اومده اینه که اگر من بخواهم یک پروگرمر J-LINK برای ARM بسازم آی سی ARM بکار رفته توی خود مدار رو چطور برنامه بدم؟
                  با تشکر

دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X