اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی راجع به سرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی راجع به سرو

سلام دوستان
    می خواهم یک سرو را از طریق پی ال سی فرمان بدهم(پوزیشن کنترل). با پی ال سی پالس درست می کنم می دهم به درایو موتور پالسم درست اعمال می شود ولی موتور درست کار نمی کند.فرکانس پالسم ثابت ولی موتورم سرعتش تغییر می کند بعدم موتور روان کار نمکند
    ممنون می شوم اگر کسی کمکم کند که مشکل از کجاست

پاسخ : راهنمایی راجع به سرو

از چه نوع موتور و درایوی استفاده میکنید؟

دیدگاه

Teco

دیدگاه

دو مورد رو دوباره چک کنید
        1- سیم بندی ورودی درایو که تو دیتا شیت وجود داره
        2 - پارامتر های درایو که باید حتما روی حالت Position control تنظیم شده باشه.(CN001=2)

موفق باشید.

دیدگاه

از راهنماییت ممنونم
          الان مشکلم تو پالسا هستش
          سر راه خروجی پالسم مقاومت 10 اهم گذاشتم(موازی) خیلی بهنر شده.از ولتاژ 5 ولت استفاده می کنم
          تو این زمینه می تونید کمکم کنید تا بهتر شود

دیدگاه

این چیزی که گفتید خیلی درست به نظر نمیاد
            ورودی های درایو Teco دارای اپتو کوپلر هست پس مهم ترین مسله قرار دادن یک مقاومت سری با ورودی هاست نه موازی
            مقدار مقاومت باید جوری انتخاب بشه که حداقل 2-5 ma از اپتو عبور کنه دیگه مسله خاصی نباید باشه
            تا به حال همچین مشکلی با Teco ندیدم .

دیدگاه

مقاومت سری رو دارم (برای 5 ولت 100 اهم) ولی وقتی مقاومت موازی رو بر دارم موتور خیلی بد کار می کنه (ریپل می زنه)

دیدگاه

پالسهای خروجی از PLC رو وقتی موتور ریپل میزنه با اسیلوسکوپ دیدید ؟

دیدگاه

مشکلم تو پالس باید باشه
                  مثلا وقتی 10000 پالس میدم به درایو موتور یک دور کامل نمی زنه (Electric gear فعال نیست)
                  نمیدونم 10000 پالس به درایو نمیره یا یکجایی اختلالی تو پالسها پیش میاد
                  راستی مقاومت موازی رو هنوز دارم .حذفش کنم موتور درست کار نمی کنه.
                  راهی هست که من تعداد پالس هایی که میدم به درایو از خود درایو بشمارم که چندتاش گرفته؟
                  پارامتری را تو درایو نباید تنظیم کنم برای پالس دهی؟(من خودم تو Manual چیزی ندیدم)

دیدگاه

مقاومت موازی که اصلا لازم نیست اینو که شک ندارم
                    بههرین راه هم دیدن پالس ها با اسیلوسکوپه ولی برای دیدن پالس های دریافتی درایو از پارامتر های Un میتونی استفاده کنی
                    Un- 08 رو نگاه کن اگه بعد از 10000 پالس مقدار این هم 10000 بود همه چیز درسته.
                    البته بهتره لیست کامل Un ها رو از کاتالوگ ببینی .

راستی از چه نوع PLC استفاده میکنی که ولتاژ خروجیش 5 ولتیه ؟

دیدگاه

Fararo paya هر ولتاژی بهش بدی می تونی همونو بگیری
                      از راهنماییت خیلی ممنونم.فقط یک سوال دیگه:
                      خروجی های A,B,Z از درایور می زنم به اسکوپ چیزی نشان نمیده.پارامتری هم تو درایو ندیدم که مربوط به ان بشه.
                      سوال که کردم میگن موتور میچرخه باید پالس داشته باشی ولی من ندارم
                      تو این مورد هم راهنماییم کنید ممنون می شوم

دیدگاه

من از این خروجی ها تا به حال استفاده نکردم
                        ولی به نظر میاد که خروجی ها از نوع تفاضلی هستند اگه خواستید با اسیلوسکوپ سیگنالشون رو ببینید ، گراند رو به A/ و سیگنال رو به A متصل کنید.
                        البته مطمن نیستم .

دیدگاه

خوب این که همان pwm هستش. پالسها با plc اند.
                          اونA ,B , Z که گفتی به این صورت اند البته اگر همان هایی باشند که از encode میگیری یا چیزی شبیه با آن.
                          A: با توجه به دور موتو پالس تولید می کند
                          B:همان پالس های A با 90 درجه تاخیر فاز که می توان از هر دوی این کانال ها با هم برای تشخیص چپ گرد یا راست گرد بودم موتور استفاده کرد.همچنین می توان دقت دور موتور را با ضرایب4x,2x,1x انداز ه گیری کرد.(با توجه به لبه ی پالس ها)
                          z:در هر دور موتور فقط یک پالس می دهد.در صورتی کهA و B در هر دور چرخش شفت 1000 پالس بدهند.
                          مشکل روان نبودن موتور به دلیل دقیق نبودن طول پالس ها است که plc دقیق نیست!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X