اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

come to ubuntu

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

come to ubuntu

با عرض سلام و خسته نباشید , خدمت دوستان عزیز
    من الان یه مدته با linux - ubuntu شروع به کار کردم , سیستم عامل عالیی هست , من تا الان تونستم روش فایل های exe رو اجرا کنم و از یه سری خرتو برتاش سر در بیارم .
    خیلی جالبه هنگ نمیکنه , درایور ها رو میشناسه , تو گرافیک که فوق العادست , حتی یه امکان خیلی جالب که داره میتونه مانیتورتون رو با یه وبکم , شیشه ای کنه تا اونور مانیتورتون رو بتونید ببینید , خلاصه اوجوبه یه واسه خودش .
    بیاد دوستان ubuntu رو شروع کنیم تا از شر ویندوز و مزخرفاتش خلاص بشیم , من موندوم microsoft با چه امیدی داره به این ویندوز ساختنش ادامه میده همش هنگ میکنه , مزخرفه
    فکر نکنم مایکروسافت بتونه به بای لینوکس برسه , فوق العادست :wow:
    دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

پاسخ : come to ubuntu

سلام دوست عزیز
    ورودت رو به دنیای متن باز تبریک میگم
    امیدوارم هر روزتون متن بازتر از دیروزتون باشه
    پیشنهاد میکنم اوبونتوی ایرانی یا آریوس رو هم امتحان کنید
    تو پست زیر درباره این توزیع اطلاعات بیشتر موجود می باشد
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=58583.0
    حالا که وارد دنیای متن باز شدید بهتره توزیع های دیگر از لینوکس رو هم امتحان کنید تا توزیع متناسب با نیاز هایتان را پیدا کنید اوبونتو برای ورود به دنیای متن بازه
    توزیع های پیشنهادی: opensuse,slackware,slax,chakra,debian,fedora
    یه توزیع از فدورا هم با نرم افزار های کاربردی برای الکترونیک هست
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=58583.0
    از انجمن های فارسی کاربران لینوکس هم بازدید نمایید
    موفق و سربلند باشید
    open source open mind opensuse

شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

برای run کردن فایل های exe از چه برنامه ای استفاده کردید؟؟ من یکی پیدا کردم خیلی داغون بود.
      ویندوز هم اینقدر که شما میگید بد نیست.به نظر من جفتش باشه خوبه :nice:
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

دوست عزیز تو app store ش شما wine رو سرچ کنی چندتا package واست میاره که فقط یکیش آخرش نوشته beta بعد اون پک رو نصب میکنی و بعد از نصب روی فایل های exe راست کلیک میکنی و run with wine رو میزنی و ازش لذت میبری :nice:
        نه ولی به نظر من ویندوز در مقابل اینا همه امکانات لینوکس افتضاحه ، درسته توش تازه کارم ولی خیلی ازش خوشم اومده ، چون سرعتش بالاست و فایل های ویندوز رو هم میگیره و از همه مهم تر امنیتش بالاست ، به درده اذیت تو چتروم هم میخوره نمیتونن بوتت کنن :twisted: ، چون اصلا نمیشه linux رو هک کرد . :icon_razz:

دیدگاه

دوست من، لینوکس هم قابل هک شدنه، لینوکس هم ویروس داره، لینوکس هم قاطی می کنه ، و لینوکس هم .....
          اوبونتو یکی از توزیعهای خوب لینوکس هستش
          ولی نکته مهم اینه که فقط توزیع خوبی از لینوکسه و تمام !
          من خودم چند سال پیش چند تا توزیع نصب کردم، از همه باحالتر همون اوبنتو بود
          اینم لینک سایت پشتیبانی فارسیش http://ubuntu.ir
          بچه های باحالی دارند و خوب کمک می کنند. همین الانم آخرین نسخه اونو توی یه ماشین مجازی نصب دارم
          ولی یه مشکلی هست که من نتونستم اون رو جایگزین ویندوز بکنم ! علتشم نبودن نرم افزار بود ! شاید بگید که کلی نرم افزار برای لینوکس هست، ولی باید قبول کنید که مثل نرم افزارهای ویندوز نیستند. مخصوصاً در زمینه الکترونیک
          این حرفهارو گفتم که شما هم مثل من یه مدتی وقتت رو الکی تلف نکنی و آخرش برگردی به همین ویندوز !
          من به شخصه اگر وقت بکنم، می خوام روی لینوکس کار بکنم، ولی نه جایگزینی برای ویندوز ! برای نصب اون روی سیستم های Arm
          نصب روی mini2440 یا mini6410 و ....
          اینجوری هم می شه درآمد زایی کرد و هم اینکه واقعاً ارزش وقت گذاشتن رو داره

دیدگاه

ولی یه مشکلی هست که من نتونستم اون رو جایگزین ویندوز بکنم ! علتشم نبودن نرم افزار بود ! شاید بگید که کلی نرم افزار برای لینوکس هست، ولی باید قبول کنید که مثل نرم افزارهای ویندوز نیستند. مخصوصاً در زمینه الکترونیک
            ولی من که گفتم روش exe نصب کردم و دارم باهاش حال میکنم ، هیچ مشکلی هم نداره .
            یک سوال :
            1) Windows 8 رو چه جور میشه روی ARM نصب کرد ؟ (طبق گفته خود Microsoft)
            2) این Ubuntu رو چه جور میشه نصب کرد ؟ آخه اینا که هجمشون زیاده
            شرمنده یه کم راهنماییم میکننین آخه من هنوز تو ARM زیاد وارد نیستم

دیدگاه

من هم مدتی با اوبونتو ، کوبونتو ، و الانم با suse کار میکنم لینوکس امکانات خوبی داره مخصوصا اگه با محیط ترمینال که متنی هست کار کنی خیلی خوبه اما باید قبول کرد که توی هیلی از مسایل به mac و ویندوز نمیرسه ... اون فایلهایی که شما ازش اجرا کردید استثنا هستند وگرنه هر فایلی رو نمیشه روی لینوکس اجرا کرد
              اگه میبینید ویندوز زیاد هنگ میکنه به خاطر اینه که ما کرکش کردیم (دزدیدیم !!!) وگرنه اگه شما نسخه های اصلی ویدوز رو نصب کنید (واسش پول بدید) اونوقت تفاوت رو حس میکنید . البته به شرط اینکه با ریختن نرمافزارهای قفل شکسته دیگه ، باز ویندوزتون رو خراب نکنید .
              در مورد ARM هم که شما گفتید با وجود حجم زیاد چطور روش لینوکس ریخته میشه
              روی بردهای ARM ویندوز هم نصب میشه اما این ویندوز و لینوکس ، اون چیزی نیست که شما روی کامپیوتر میریزید بلکه اصطلاحا port شده برای اون برد خاصه و حتی ویندوزی که روی 2440 نصب میشه با مدلهای دیگه فرق میکنه
              من علاقه زیادی به کار با لینوکس دارم امیدوارم اساتید یکم بیشتر تو این بحث ها راهنمایی کنند
              Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

اون فایلهایی که شما ازش اجرا کردید استثنا هستند وگرنه هر فایلی رو نمیشه روی لینوکس اجرا کرد
                لینوکس بابت تک تک فایل ها ماژول داره ، من تا الان هر فایلی که خواستم روش اجرا کردم
                روی بردهای ARM ویندوز هم نصب میشه اما این ویندوز و لینوکس ، اون چیزی نیست که شما روی کامپیوتر میریزید بلکه اصطلاحا port شده برای اون برد خاصه و حتی ویندوزی که روی 2440 نصب میشه با مدلهای دیگه فرق میکنه
                این ویندوز 8 رو مثل اینکه مایکروسافت یه جور ساخته که روی arm ها میشه نصب کرد
                پس این وسط حافظه های فلش و سری جدید cortext arm چیکاره هستن ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Navid_Micro
                  لینوکس بابت تک تک فایل ها ماژول داره ، من تا الان هر فایلی که خواستم روش اجرا کردم
                  اینو صرفا جهت اطلاع خودم میپرسم تا حالا تست نکردمش ... شما altium designer یا Labview و MATLAB رو روش نصب کردید ؟

دیدگاه

من تا الان bascomavr و proteus و چند نرم افزار دیگه که مورد نیازم بوده نصب کردم و جواب هم گرفتم ولی اونارو هنوز امتحان نکردم
                    ولی بهتون اطمینان میدم چون من تو نصب (البته حالا نصب که هیچی) و کرک(ولی کرکش) از این ۲تا نرم افزار مزخرف تر ندیدم , مخصوصا proteus , اوف اوف اوف :angry: اون کرکش جیگر له کن میشه اگه بخواد اذیت کنه :angry:

دیدگاه

:angry: :angry:
                      یک خبر ناگوار :
                      همین الان avr studio ۵ رو امتحان کردم جواب نداد , با visual studio مشکل داشت :angry:

دیدگاه

az javabetiin mamnoon
                        man az linux kar ha shenide boodam ke hame file ha rooye shabihsaze linux run nemishe chon file exe ye chizi ist ke mese pdf ye format bashe serfan , ke hala linux bekhad un ro ejra kone
                        exe male windowse va in shabihsaze exe dar linuxam serfan jahate kar rah andazie
                        vaghti didam shoma ba etminan goftid aval ke hame chi nasb mishe khoshal shodam
                        goftam shayad pishrafti karde

دیدگاه

خسته نباشید دوستان
                          من چند بار خواستم با اوبونتو کار کنم نتونستم
                          حتی نتونستم یه mp3 بخونم!
                          من فقط سی دی یا دی وی دی اونو نصب میکنم
                          اگه دستورالعملی داره منو هم راهنمایی کنید و این که ابزار های لازم رو از کجا تهیه کنم؟
                          لطفا راهنمایی کنید :smile:

دیدگاه

اگه به اینترنت وصل باشید کدک های مورد نیاز هر فرمتی رو دانلود میکنه.
                            به طور پیش فرض این فرمت ها رو نمیشناسه!
                            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                              اگه به اینترنت وصل باشید کدک های مورد نیاز هر فرمتی رو دانلود میکنه.
                              به طور پیش فرض این فرمت ها رو نمیشناسه!
                              میتونید از آریوس استفاده کنید این کدک ها روش نصب هست
                              شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X