اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Digital Oscilloscope

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Digital Oscilloscope

سلام دوستان چند مدتی بود که تو فکر ساختن یه اسیلوسکوپ بودم و بعد از مدتی تحقیق و کمک گرفتن از رفقا و دوستان گلم در ECA تونستم به یه جاهایی برسم
    که حاصل اون شده این پروژه که براتون آدرسش رو گذاشتم و امیدوارم که بتونه کمکتون کنه
    این پروژه برای نمایش شکل موج در GLCD و ذخیره ی اون روی MMC طراحی شده شما بعد از هر بار اجرای برنامه در proteus می تونید شکل موج و طیف فرکانسی موج رو با فراخونی Signal_Read_Display و Signal_SpectrumAnalyze در MATLAB ببینید
    و اما چند نکته:
    در این پروژه از 3 عدد AVR استفاده شده ! که یکی وظیفه ی نمونه برداری و یکی وظیفه ی نمایش و دیگری وظیفه ی ذخیره بر روی MMC رو به عهده دارند و دلیل این کارم هم بالاتر بردن سرعت و منظم شدن فواصل نمونه برداری بوده
    چون شما در هر بار تبادل اطلاعات با MMC باید حتما 512 بایت یا یک سکتور بخوانید و بنویسید و من برای حفظ فواصل نمونه برداری مجبور به استفاده از دو عدد RAM به عنوان بافر تنظیم سرعت شدم (البته میدونم که راه اصولیش استفاده از FIFO هستش ولی چه کنم که Proteus یه FIFO درست و حسابی با ظرفیت بالا نداره)
    خلاصه وقتی میکروی ADC داره روی RAM اول 512 بایت مینویسه , میکروی MMC داره 512 بایت از RAM دوم میخونه و اون رو به MMC میفرسته.
    نکته ی بعدی اینکه این میکرو با استفاده از 9 بیت پر ارزش ADC از -255 تا 255 ولت رو با دقت یه ولت قراره اندازه بگیره و بیشتر بهش ندین که ADC عصبانی میشه !
    من در طراحی این اسیلوسکوپ زیاد روی قسمتهای آنالوگش کار نکردم چون سوادش رو نداشتم و وقتم رو روی قسمت های دیجیتالش گذاشتم امیدوارم که بتونید با اعمال یکسری تغییرات سازنده !! ازش در عمل هم جواب بگیرید چون من در عمل تستش نکردم.
    امیدوارم بتونه کمک کوچکی بهتون بکنه چون بچه های این سایت خیلی به من کمک کردند.
    در ضمن حواستون باشه قبل از هربار اجرای برنامه فایل ME.mmc رو با notepad باز کنید و بعد Ctrl+A نموده و سپس Delete نمایید تا اطلاعات اجرای قبلی پاک گردد.

http://www.mediafire.com/?fk1ckwe3uqh5v42
    Password:www.eca.ir

پاسخ : Digital Oscilloscope

فایل مشکل داره میگه پریده...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariahope
      فایل مشکل داره میگه پریده...
      سلام
      http://www.rodfile.com/7cphoxv8i47k

دیدگاه

سلام. فیلی واسه دانلود وجود نداره...اگه امکانش هست دوباره بارگذاری کنید...ممنون :biggrin:

دیدگاه

سلام
          http://www.mediafire.com/?37ztyg5ebj8r78b

دیدگاه

این رو خودت درست کردی :surprised:

دیدگاه

:biggrin:
              آره البته کار خاصی نکردم کتابخونه های MMC و GLCD همون هایی هستند که توی فروم معرفی شدندفقط فکر نمیکنم با این وضعیتی که داره تو عمل جواب بده

دیدگاه

سلام
                باتشکر فراوان منم در نظر دارم یه پروژه بسازم فک کنم که مدار شما کمک زیادی به من بکنه انشالله که بتونم پروژه مو انجام بدم و حتما بطور کامل برای کمک به دوستان مورد علاقه تو این سایت قرار میدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masoud_91
                  :biggrin:
                  آره البته کار خاصی نکردم کتابخونه های MMC و GLCD همون هایی هستند که توی فروم معرفی شدندفقط فکر نمیکنم با این وضعیتی که داره تو عمل جواب بده
                  سلام
                  تو فرکانس های پایین یعنی 100 تا 900 هرتز کارایی داره؟

دادا پسش چیه؟
                  برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                  راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام :eek:
                    Invalid or Deleted File
                    فایلی وجود نداره
                    فرکانس و سمپلینگش چقدره؟
                    تعمیرات پاور
                    تعمیرات لپ تاپ
                    تعمیرات موبایل
                    تعمیرات مانیتور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hesam.time
                      سلام :eek:
                      Invalid or Deleted File
                      فایلی وجود نداره
                      فرکانس و سمپلینگش چقدره؟
                      http://www.mediafire.com/download/37ztyg5ebj8r78b/Digital_Oscilloscope.zip
                      من از ADC خود میکرو استفاده کردم و باید در فایل کد ویژن تمام تنظیمات کامنت شده باشند (شرمنده الان یادم نمیاد)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : Digital Oscilloscope

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                        سلام
                        تو فرکانس های پایین یعنی 100 تا 900 هرتز کارایی داره؟

دادا پسش چیه؟
                        PASS:www.eca.ir
                        قضیه فرکانس و اینها نیست مشکل اینجاست که من برای ارتباط بین دو میکرو از یه پروتکل من درآوردی استفاده کردم و برای این کار یه چیزی مثل خط STROBE رو پیاده کردم که احتمال داره جواب نده

دیدگاه

سلام
                          اولا فایلی وجود نداره .و اما بعد یعنی میخوای 220ولت رو مستقیم به پایه میکرو وصل کنی .امیدوارم اشتباه فکر کرده باشم ولی اگه خواستی اینکارو بکنی اول 220 رو وصل کن به من .جانم فدای میکروی بیچاره (محض شوخی)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X