اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد حل این مدار

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد حل این مدار

با سلام بر دوستان

میخواستم بدونم کسی میتونه من را در حل این مسئله کمک کنه؟؟؟؟
    گمان کنم اولی با kvl حل بشه!!

سپاس[/size][/size]

پاسخ : کمک در مورد حل این مدار

نوشته اصلی توسط jafar.sh
    با سلام بر دوستان

سپاس[/size][/size]
    سلام .

kvl نمیخواد که ذهنی میشه حلش کرد :mrgreen: اون دو تا 10 کیلو موازی هست معادلش میشه 5 . حالا دو تا 5 کیلو بل هم سری هست معادلش میشه 10 . حالا جریان کل هم میشه 20/10 کخ میشه 2 میلی امپر . خوب این جریا ن از مقاومت 5 کلیو میگذره .
    پس جریان R1 میشه 2 میلی امپر .
    جریان R2 و R3 هم نصف این 2 میلی میشه یعنی 1 میلی امپر .
    توانش هم خوب جریان رو دارید مقاومت هم که دارید میشه حساب کرد .
    برای سوال دوم .

اون دو تا 20 موازی هست میشه 10 خوب حالا اون دو تا 5 سری هست میشه 10 خوب حالا این سه تا 10 معدلش میشه 10/3 که حاصلش سری میشه با 5 کیلیویی یعنی جمع میشن .

بابا خوش به حال شما به ما یه سوالاتی میدادند پدرمون در میومد . :cry2: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jafar.sh
      با سلام بر دوستان

سپاس[/size][/size]
      حل این مدارا که کار سختی نیست
      به نظر شما این مدار چطوری حل میشه؟

شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

[/quote]

درود بر شما

حال کردم از صورت مسئله یه ده سالی بود از این چیزها ندیده بودم :nerd:

بوسیله قضیه جمع آثار یا super position می تونید حلش کنید، البته اگر تبدیل لاپلاس بلد باشید کارتون راحت تر میتونه باشه! در غیر اینصورت کمی با اعداد موهومی باید سرو کله بزنید !

شاد و تندرست باشيد
        دوستدارتان
        مهدی حریری

دیدگاه

من این مدار رو با روش گره منظم تو حوزه فازور حل کردم
          این هم جوابش

اومدم جواب سوال دوستمون رو بدم که دیدم زود تر از من یکی جوابشو داد
          این مدار رو اینجا قرار دادم تا دوستان کامپیوتری قبل امتحان روحیه بگیرن
          شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eMicro

من بودم اول اون منبع جریان با امپدانس خازنی به صورت منبع ولتاژ با مقاومت سری تبدیل میکردم . ( معادل نورتن ) خوب الان کلا مسئله دارای 4 معادله و 4 مجهول هست ( پتانسیل v1 مشخص هست ) که من از راه پتانسیل گره حلش میکنم توی همون حوزه فازور هم حلش میکنم . تازه بدون ماشین حساب هم ... :mrgreen: :mrgreen: .........ولی همون طور که یکی از دوستان هم اشاره کردند اگه صورت مسئله رو داخل حوزه لاپلاس ببریم بعد مسئله رو حل کنیم ( با همون پتانسیل گره ) خیلی راحت تر هست

به شما هم پیشنهاد میکنم اصلا از ماشین حساب برای مسئله استفاده نکنید به ضرر خودتون هست . ماشین حساب مغز ادم رو به مرور زمان تنبل میکنه . جدا تجربه کردم که میگم .

از بابت روحیه هم ممنون . :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط IT_FZ
              سلام .

kvl نمیخواد که ذهنی میشه حلش کرد :mrgreen: اون دو تا 10 کیلو موازی هست معادلش میشه 5 . حالا دو تا 5 کیلو بل هم سری هست معادلش میشه 10 . حالا جریان کل هم میشه 20/10 کخ میشه 2 میلی امپر . خوب این جریا ن از مقاومت 5 کلیو میگذره .
              برای سوال دوم .

اون دو تا 20 موازی هست میشه 10 خوب حالا اون دو تا 5 سری هست میشه 10 خوب حالا این سه تا 10 معدلش میشه 10/3 که حاصلش سری میشه با 5 کیلیویی یعنی جمع میشن .

با سلام وتشکر از دوست عزیز
              لطفا جواب هایی را که دادید فرمولش را هم به صورت کامپیوتری بنویسید !!!!!!!!!! بعضی چیز هاش را متوجه نشدم. :redface:
              در ضمن مگه رشته ی شما کامیپیوتر نیست؟؟؟؟؟ برای رشته ی کامپیوتر گمان نکنم سخت بگیرند الکترونیک را!!!!!!!!! :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jafar.sh
                لطفا جواب هایی را که دادید فرمولش را هم به صورت کامپیوتری بنویسید !!!!!!!!!! بعضی چیز هاش را متوجه نشدم. :redface:
                در ضمن مگه رشته ی شما کامیپیوتر نیست؟؟؟؟؟ برای رشته ی کامپیوتر گمان نکنم سخت بگیرند الکترونیک را!!!!!!!!! :biggrin:

درود بر شما jafar.sh جان

جان من همش قانون اهم بود ، سخت نگیر ، سنی از ما گذشته یکدفعه دیدی قلبــــمون دیگه نزد oo:
                شاد و تندرست باشيد
                دوستدارتان
                مهدی حریری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jafar.sh
                  بالای این پنجره ویرایش که چیزی برای نوشتن به صورت کامپیوتری نیست .
                  اون سخت گیری هم بستگی داره استادت کی باشه . همه اش به استاد هست . استاد ما جدا خیلی مخ بود . یه جوری درس میداد که واقعا ادم میفهمید . مثلا قبل ار درس میگفت باید این مباحث ریاضی رو بلد باشید . حتی خودش هم یه چند بار مباحث ریاضی رو درس داد . از اول کلاس تا اخرش هم پای تابلو بود . کلی تمرین باید براش هر جلسه می بردیم :angry: کلا همه چیز به استاد بستگی داره .

حالا فرض کن یه بار هم بیفتی و دوباره سر کلاس یه چنین استادی بخوای بشینی دیگه چی میشه ! :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط IT_FZ
                    بالای این پنجره ویرایش که چیزی برای نوشتن به صورت کامپیوتری نیست .
                    اون سخت گیری هم بستگی داره استادت کی باشه . همه اش به استاد هست . استاد ما جدا خیلی مخ بود . یه جوری درس میداد که واقعا ادم میفهمید . مثلا قبل ار درس میگفت باید این مباحث ریاضی رو بلد باشید . حتی خودش هم یه چند بار مباحث ریاضی رو درس داد . از اول کلاس تا اخرش هم پای تابلو بود . کلی تمرین باید براش هر جلسه می بردیم :angry: کلا همه چیز به استاد بستگی داره .

حالا فرض کن یه بار هم بیفتی و دوباره سر کلاس یه چنین استادی بخوای بشینی دیگه چی میشه ! :mrgreen:
                    راس میگی شما.واقعا بستگی به استاد داره. ولی یک سفارش به تمام دوستان .اگه اینده خودتون دوست دارید هیچ وقت فکر دانشگاه ازاد را توی ذهنتان نداشته باشید.واقعا ازاده
                    راستی شما دوست عزیزIT_FZ توی چه دانشگاهی درس میخونید مگه؟؟؟ سراسری؟؟؟ :icon_razz:

دیدگاه

ا

دیدگاه

:angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط IT_FZ
                          سلام .

برای سوال دوم .

اقا یک نفر سئوال 2 را خواهشند توضیح بده گمان کنم اقای it-fz اشتباه نوشته؟؟؟؟؟ :cry2:
                          چرا در اینجا مقاومت معادل r2 و r3 , r4 که موازیند حساب نشده (موازی)و حاصل اش با r1 , r5 (سری)محاسبه نشده ؟؟؟؟یعنی در جا یک مدار سری درست میشه و میشه مقاومت معادلش را درجا حساب کرد !!!!!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jafar.sh
                            اقا یک نفر سئوال 2 را خواهشند توضیح بده گمان کنم اقای it-fz اشتباه نوشته؟؟؟؟؟ :cry2:
                            چرا در اینجا مقاومت معادل r2 و r3 , r4 که موازیند حساب نشده (موازی)و حاصل اش با r1 , r5 (سری)محاسبه نشده ؟؟؟؟یعنی در جا یک مدار سری درست میشه و میشه مقاومت معادلش را درجا حساب کرد !!!!!!!!!!!!
                            با سلام ...

سوال 2 -

اولین این که دو عنصر الکتریکی وقتی با هم موازی میشند که دقیقا دو سرش به هم وصل باشه حالا اگه از این دو سر انشعاباتی هم گرفته بشه مشکلی نیست .
                            اما دو عنصر الکتریکی وقتی با هم سری هست که تنها یک سرش به هم وصل باشه و از این سری هم که وصل هست هیچ انشعابی نباید گرفته بشه .

===================================

در سوال دوم R1 و R2 با هم سری هست چون تنها یک سر بدون انشعاب به هم وصل شده . پس با هم جمع میشه . حالا با مقاومت های R3 و R4 موازی میشه .( خود R3 و R4 هم با هم موازی هستند چون دو سرشون به هم وصل هست ) و در نهایت با R5 سری میشه .

=========================================

رای نوشتن فرمول های ریاضی در هر انجمنی از این سایت استفاده کنید :

http://www.codecogs.com/latex/eqneditor.php

با استفاده از اون علائم گرافیکی بالا عبارت مورد نظر خودتون رو بنویسید بعد اون پایین رو روی URL قرار بدید یعنی :

خوب حالا این ادرس URL رو بین تگ img قرار بدید .

================================================== ===========

در ضمن در داخل این سایت هم استاد بزرگوار اقای مفیدی به طور کامل توضیح دادند که چگونه از این ویرایشگر استفاده کنید :

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=332640

================================================== ===========

الان برای بار چهارم هست که میگم برای نوشتن عبارات ریاضی از این سایت استفاده کنید ! :mrgreen:

مصادیق اظهار محبت به همسر
                            بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                            ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                            اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

چجوری عکس اسکن شده رو میذارید اینجا؟
                              جانم به فدای ائمه اطهار
                              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X