ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

موضوع: سيم ارت

2007/09/03
    39
    0

سيم ارت

سلام
    يك دو شاخه ارت دار سيار را به پريزي مي زنم كه ارت ندارد و روي ارت سيار ولتاژي رو ايجاد مي كند كه فاز متر را روشن مي كند از لحاظ سلامت هم كابل سالم است اگه كسي راهنمايي كند علت ايجاد ولتاژ چيه ممنون ميشم.
    مهرت به اتفاق ملاحت جهان گرفت آري به اتفاق جهان مي توان گرفت
    2006/03/24
    ECA
    2,422
    220

پاسخ : سيم ارت

دوست عزيز ، به طور اصولي ، روي هم دوشاخه برق دستگاهي ، يكي هم براي ارت هست كه بايد به زمين وصل بشه ! ولي تو ايران تقريبا خيلي از پريزها اتصال سيم ارت ندارند !
    سيم ارت داخل دستگاه ، به بدنه فلزي دستگاه و موتور و كلا زره محافظتي اونا وصل ميشه تا در صورت اتصالي ، مستقيم از سيم ارت به زمين وصل بشه !
    زماني كه دستگاهي كه بدنه فلزي داره ، اتصالي داشته باشه ، اگر اتصال زمين شده باشه ، در صورتي كه شما به بدنه دستگاه دست بزنين ، چون مقاومت بدن شما خيلي بيشتر از اتصال زمينه ، هيچ جرياني از بدن شما عبور نمي كنه و تمامي جريان از سيم ارت مي گزره و به شما هيچ آسيبي نميرسه !
    ولي اگر بدنه به سيم ارت وصل نباشه ، وقتي شما به بدنه دستگاه دست مي زنيد ، جرياني از سمت بدنه دستگاه و بدن شما و زمين ايجاد ميشه كه همون برق گرفتگيه و مي تونه باعث مرگ بشه !
    در مورد ايجاد ولتاژ روي سيم ارت ! نشون ميده كه دستگاه شما نشتي داره ،آ* چقدرش ربط داره به ولتاژ سيم ارت ! احتمال داره اين نشتي برق ، به مرور زمان زيادتر بشه و بعدها شما رو دچار مشكل بكنه !

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/09/03
    39
    0

سلام
    شايد من نتونستم سوالمو خوب مطرح كنم من سه راهي يا پريز سيار ارت دار را كه محفظه پلاستيكي دارد (كه عايق است) را به پريز برق دار بدون ارت وصل مي كنم بدون اينكه به سيار مصرف كننده اي را وصل كنم يعني مدار باز، ولي ارت سيار ولتاژي را دارد كه فازمتر را روشن مي كند در حالي كه پريز ثابت كه سيار به اون وصل است اساسا ارت ندارد.
    مهرت به اتفاق ملاحت جهان گرفت آري به اتفاق جهان مي توان گرفت
    2006/03/24
    ECA
    2,422
    220

دوست عزيز ، باز هم فرقي نمي كنه !
    شما يه سيم سيار داري ! خوب پريزشو كه به دو شاخه وصل مي كني به قول خودتون فقط نول و فاز داره و سيم ارتش وصل نميشه ! ولي اينور ، وقتي فازمتر رو به سيم ارت ميزني ،آ* فازمتر روشن ميشه !
    خوب اين نشوندهنده اينه كه فاز از يه جايي به ارت وصله ! يا اينكه يه نمه نشتي ميده ! شما تمامي اتصالات رو بايد چك كني !
    من نظر ديگه اي ندارم ! به غير اين هم فكر نمي كنم چيز ديگه اي باشه ! شايد بقيه دوستان بتونن كه كمكتون كنند !

2007/09/19
    2
    0

به نظر من دلیل ولتاژ القایی هستش .
    البته میدونم که اگر ولتمتر بگذارید حتما یه ولتاژی رو بین این سیم ارت با نول و همینطور با فاز نشون میده ، اما اینکه بتونه فازمترو روشن کنه ( بتونی ازش جریان بکشی ) رو نمیدونم ، اما حدس میزنم اگه میتونه فازمترو روشن کنه ، طول سیم رابطت باید زیاد باشه . همینطوره ؟
    2008/01/04
    158
    3

سلام
    ولتاژ القائي است كه به خاطر وصل نبودن ارت بين سيمهاي حامل جريان وارت بوجود مياد . اين حالت مثل انكه فازمتر رو از طريق يه خازن به فاز وصل كني اگه مقدار خازن كافي باشه فازمتر روشن ميشه

موفق باشي
    2008/01/18
    تبريز
    15
    0

من فکر نمیکنم این حالت از القا باشه
    چون همونطور که دوستمون گفتن به سیم سیار هیچ مصرف کننده ای وصل نیست پس در نتیجه هیچ جریانی از سیم عبور نمیکنه پس میدانی در اطراف سیم به وجود نمیاد که باعث القا ولتاز بشه . به نظر من شما باید یک مقر پیدا کنی و با اون مقاومت عایقی هادی سیم سیار رو اندازه بگیری .در ضمن این کارو نمیشه با مولتیمتر یا اتصال ولتاژانجام داد
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

دوستان من این بحث رو تا امروز ندیده بودم
    بحث داغ و جالبیه...
    منم که دکترای فاز متر دارم و می دونم مشکل از چیه :biggrin:
    نمی خوام رو دلیل مشکل شما بحث کنم ولی فاز متر و لامپ اون موجود عجیبی هستن
    یه سوال می دونین لامپ فازمتر چقدر جریان لازم داره تا روشن شه؟؟؟
    این نکته ی جالبیه، من در دروره ی دبیرستان یه کار دستی با لامپ فاز متر ساخته بودم
    چی بود؟من یه محفظه ی تاریک ساختم و داخل اون یه لامپ فازم متر قرار دادم دوتا پایه ی لامپ رو
    به هم وصل کردم و اون ها رو به یه گوی به اندازه ی یه تیله لحیم کردم می دونین کار اون چی بود در
    صورت نزدیک کردن یه جسم بار دار مثل خط کش یا شونه ی باردار لامپ روشن می شد
    در این قضیه ولتاژ القایی وجود ندارد همون طور که آقا رضا و مینا خانم فرمودن
    در اینجا بحث میدان های الکترو استاتیکی و خازن ها به وجود می آید
    همون طور که دوستان گفتن مدار سه راه شما رو می شه با یه ساختار خازنی نظیر کرد.
    روشن شدن فاز متر منطقیه و فاز متر هم وسیله ی مناسب و قابل اطمینانی برای این طور سنجش ها نیست.

موفق باشید... :nerd:
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2006/09/05
    اصفهان
    236
    4

امیر جان توضیحات خوبی بود یک سئوال دیگه جای سیم های کنتور را عوض کن یعنی نول را فیوز کنتور عبور بده و فاز مستقیم در این صورت در ساختمان وقتی کلیدهای مینیاتوری را قطع می کنی هر دوتا سیم برق دارن ولی یکی از انها فازمتر روشن تر می کنه ایا میشه دلیل این که هر دو سیم با فاز متر روشن می شن همان میدان الکترواستاتیکی خازنی هست یا فرق داره از اطلاعات خوبت ممنون
    سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
    بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
    از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    24

سلام
    اگر کمی توجه کنی میبینی که اکثر مصرف کننده های داخل منزل سلفی هستن .در صورتی جای فاز و نول رو باهم عوض کنی چون جر یان ار طریق مدار صلفی برقرار میشه در نتشجه در روی سیم های دیگه هم فاز متر روشن میشه
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)