اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر ها

با سلام
    قرار دادن مقاومت بر روی اینورترهای سه فاز در عمل چگونه باعث توقف سریعترموتور می شود؟
    راکتور DC بر روی اینورترها چکار می کند؟

پاسخ : اینورتر ها

نکته بسیار حساس کار همینه
    راکتور DC بر روی اینورترها چکار می کند؟
    امیدوارم منظور شما رو درست گرفته باشم
    درزمان FREEWEL (حرکت با نیروی ضد محرکه ایجاد شده در اثر قطع منبع یا خاموش شدن سویچ الکترونیک) قبل از سویچ مجدد قطعه قدرت یقینا یک
    EMF تولید میشود که از طریق این خازن مدار خود را میبندد
    نبود این خازن باعث صدمه خوردن تغذیه ونیز قطعه قدرت میشود یقینا هرکدام ضعیفتر باشد
    جهت نگهداری سریع شفت یک موتور یقینا بهترین روش ازبین بردن سریع EMF با یک مقاومته در بعضی سیستمهای مبتنی بر موتور DC حتی یک ولت معکوس لحظه ای هم اعمال میشود
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

ممنون، می تونید بیشتر توضیح بدید.... EMF چیه؟ :nerd:

دیدگاه

منظورم همون ویلت ضد محرکه است که در اثر چرخیدن موتور بوجود میاد وزمانی که قطعه قدرت خاموش میشه توسط دیود روی موتور باعث چرخیدن موتور میشه

دیدگاه

سلام
          ضمن تایید فرمایشات دوستان لازم میدونم یه توضیح کوچیکی عرض کنم
          در واقع مقاومت مورد نظر عمل ترمز کردن رو انجام نمیده.در موتورهای القایی برای توقف موتور فرکانس میدان دوار رو به صفر میرسونیم.حالا تو موتورهای القایی اگه سرعت میدان دوار استاتور کمتر از روتور بشه موتور به صورت ژنراتور عمل میکنه و ولتاژ برگشتی بالایی به نسبت نرخ تغییرات ایجاد میشه.که این ولتاژ توسط واکنش خازنهای روی DC LINK مهار میشه که اگه مقدار این ولتاژ بیش از مقدار خازنها باشه ولتاژ بالا باعث میشه که قطعات اسیب ببینند البته اینورترها در این موقع ارور خواهند داد و عمل کاهش فرکانس متوقف میشه و در نتیجه موتور با توجه به اینرسی بار متوقف میشه. حالا اگه ما بتونیم ولتاژ اضافی که گفته شد رو مصرف کنیم میتونیم عمل کاهش فرکانس رو خیلی سریع انجام بدیم و با افزایش بیش از حد ولتاژ مواجه نشیم. برای این منظور از یه مقاومت استفاده میکنیم که ولتاژ تولید شده روی این مقاومت به حرارت تبدیل میشه.

دیدگاه

سلام جناب B2 ممنون که عرایض بنده رو مرور فرمودین البته کلمه ترمز در پاسخ به فرمایش دوست اولمون به کاربرده شد
            ولی یقینا هنگام کاهش سرعت این یک اصطلاحه برای انواع موتور ac dc

برای ترمز کامل یا از ولت معکوس استفاده میشه یا از کلاچ وترمز
            راستی شما میدونین چطور میشه مقدار این راکتیو رو حساب کرد یا اصولا یک مقدار معین کافیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

سلام جناب کشت پور اتفاقا اصطلاح ترمز کاملا درست و حرفه ایه و به این مقاومتBrake Resistors گفته میشه به معنای مقاومت ترمز.منظور من این بود مقاومت مورد نظر کار ترمز کردن رو انجام نمیده و این کار رو در واقع سوئیچها(igbt) انجام میدن و مقاومت مزبور فقط از اور ولتاژ جلوگیری میکنه.
              با تشکر

دیدگاه

سلام جناب B2
                من در سیستمهای زیادی دیدم که جهت توقف سریع موتور DC بلافاصله پس از قطع ولت تغذیه دوسر اونو اتصال کوتاه میکنن یا یک ولت معکوس لحظه ای برای تخلیه بار راکتیو اعمال میکنن
                من فکر میکنم در حقیقت اون خازنه که با شارز و دشارز سریع از اور ولت جلوگیری میکنه که مساله خیلی مهمی هم هست و نادیده گرفتن اون به سوختن سریع قطعات منجر میشه اما نمیدونم ظرفیت این خازن بر چه ملاکیه ولی میدونم هرچی بیشتر باشه بهتره

دیدگاه

سلام
                  بله مهندس منم کاملا با شما موافقم.و در واقع Xc خازن باعث میشه اورولتاژ نداشته باشیم ولی خوب اگه میزان ریجنراتیو زیاد باشه دیگه اون هم جواب نمیده و باید مصرفش کرد.
                  برای خازنها هم من دقیقا نمیدونم چطور محاسبه میشه ولی تجربی به این نتیجه رسیدم که برای هر وات خروجی 0.5 میکروفاراد خازن لازمه.
                  موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X