ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2010/04/21
    16
    0

تشخيص جهت جابجايي در محيط 3 بعدي

سلام
    من براي پروژم احتياج دارم كه جهت جابجايي يه جسم رو تشخيص بدم. مثلا يه جسم معلق داريم. فرض بفرمائيد يه سنسور به اين جسم معلق متصل هست. حالا مي خواهيم وقتي اين جسم كمي به سمت بالا و كمي هم به سمت چپ يا راست رفت من بتونم تشخيص بدم كه مثلا اين تغيير - يا +x در جهت x و +يا - y در جهت y جابجا شده است. از هر سنسوري كه مي تونم استفاده كنم بهم بگين. اگه از چند تا سنسور به صورت تركيبي هم ميشه باز هم بگين.
    از استادان محترم درخواست راهنمائي دارم . تشكر :smile:
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

پاسخ : تشخيص جهت جابجايي در محيط 3 بعدي

فکر می کنم که از این نوع سنسور ها باشه توی یکی از مجلات ایران میکرو در موردش مطالب داشت و حتی یک برنامه که با arm بود . فکر کنم کار اقای farsad sw بود . ولی این سنسور ها گرونه .
    2009/10/25
    133
    4

دوست عزيز شما احتياج به سنسورهاي زير داريد:

سنسور زاويه و قطب نما ( دو محوري ) 1052 HMC
    سنسور زاويه و قطب نما ( سه محوري ) 1053 HMC

يا استفاده از سنسور زاويه ي KMZ43
    [size=12pt][glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow][/size]
    [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

در مورد kmz می تونی از مجله شماره 9 ایران میکرو هم استفاده کنی.
    2010/04/21
    16
    0

در مورد سنسور زاويه بايد تحقيق كنم. ولي اين سنسور هاي زاويه متونن جابجايي رو هم تشخيص بدن؟ مثلا تشخيص بده كه اين جسم كه سنسور بهش وصله مثلا 20 سانتيمتر جابجا شده؟
    2008/11/16
    127
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar4742
    سلام
    من براي پروژم احتياج دارم كه جهت جابجايي يه جسم رو تشخيص بدم. مثلا يه جسم معلق داريم. فرض بفرمائيد يه سنسور به اين جسم معلق متصل هست. حالا مي خواهيم وقتي اين جسم كمي به سمت بالا و كمي هم به سمت چپ يا راست رفت من بتونم تشخيص بدم كه مثلا اين تغيير - يا +x در جهت x و +يا - y در جهت y جابجا شده است. از هر سنسوري كه مي تونم استفاده كنم بهم بگين. اگه از چند تا سنسور به صورت تركيبي هم ميشه باز هم بگين.
    از استادان محترم درخواست راهنمائي دارم . تشكر :smile:
    میتونید از سنسور های جایرو که برای ربات پرنده استفاده میشن استفاده کنید . یا از ماژول داخلش که اون رو هم میفروشن .
    این سنسور ها به این صورت هستن که در صورت هر گونه حرکت در محور اصلی خودشون یه خروجی انالوگ دارن که مقدارش تغییر میکنه .
    منهتی این که شما میخواین مقدار حرکت یا جابجایی رو هم داشته باشید نیاز به الگوریتم و از این داستانا داره .
    اما به هر حال متناسب با شتاب حرکتت این سنسور ها خروجیشون متناسب تغییر میکنه و انالوگ هم هست .
    حالا فرضا اگر سنسور یک محوره انتخاب کردی باید 3 تا سنسور بذاری برای tilt , yaw , pitch

یک کار دیگه هم این که اگر داخل اتاق یا محفظه خاصی هست این جسم مورد نظر . روی اون 3 تا فاصله سنج مثلا لیزری قرار بدید تا هر کدوم از فاصله سنج ها با اندازه گرفتن فاصله از دیوار روبرویی خودشون یکی از محور های x , y , z رو تعیین کنند.
    البته اگه جسم چرخش داشته باشه این روش فایده نداره

راه دیگه این که اگر جسم در جای مشخصی هست داخل اون اتاق 2 عدد دوربین قرار بدید . یک دوربین محور x,y رو ترک کنه اون یکی دوربین هم محور z رو .

راه بعدی هم استفاده از imu
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6