اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد بدست آوردن سرعت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد بدست آوردن سرعت

سلام خدمت دوستان گرامی من می خواهم سرعت یک وسیله ای را که از جلوی سنسوری رد می شود را اندازه بگیرم به نظر شما از چه سنسوری استفاده کنم چیز هایی که به ذهنم رسید این ها هستنند:
    1_ استفاده از لیزر
    2_استفاده از سنسور IR

اگر کسی اطلا عاتی داره که به درد من می خوره ممنون می شم راهنمایی کنه
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

پاسخ : کمک در مورد بدست آوردن سرعت

با درود . . .
    در ابتدا باید مشخص کنید که عرض جسم عبوری چه مقداری هست؟
    و همچنین ماکزیمم و مینیمم سرعت
    بطور مثال من کسی رو سراغ دارم که با دو تا IR و یه لوله سرعت گلوله شلیک شده از ژ3 رو اندازه گرفت

موفق باشید
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
      با درود . . .
      در ابتدا باید مشخص کنید که عرض جسم عبوری چه مقداری هست؟
      و همچنین ماکزیمم و مینیمم سرعت
      بطور مثال من کسی رو سراغ دارم که با دو تا IR و یه لوله سرعت گلوله شلیک شده از ژ3 رو اندازه گرفت

موفق باشید
      ممنون
      من مشکلی با طول جسم یا یا سرعت ندارم فقط مشکلم اینه که نمی دونم با چه سنسوری میشه در فضای ازاد ودر جلوی نور خورشید به طوری که فاله گیرنده وفرستنده چند متر باید باشد کار کرد شما بگین اول چه سنسوری خوبه بعد در مورد بقیه چیز ها صحبت می کنیم :bye
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام
        فکر کنم با همون IR بتونی کار کنی.فقط چون تو فضای آزاد داری استفاده می کنی باید با یه روشی از نویز خورشید ایزولش کنی.
        دو تا روش به ذهنم می رسه؛1-سنسورو با یه فرکانس مشخص درایو کنی و تو گیرنده با همون فرکانس دریافت کنی(آی سی های فراونی برای این کار هست با دقت های مختلف)2-روش دوم اینکه از حمام نویز استفاده کنی یعنی سنسورو داخل یه محفظه ی پرنویز(ایجادنویز به صورت مصنوعی ) درایو کنی و طبق اون سنسورتو تنظیم کنی.
        موفق باشی.

دیدگاه

[quote author=mir elk link=topic=58759.msg322008#msg322008 date=1326899876]
          سلام
          فکر کنم با همون IR بتون کار کن.فقط چون تو فضا آزاد دار استفاده م کن باد با ه روش از نوز خورشد ازولش کن.
          دو تا روش به ذهنم م رسه؛1-سنسورو با ه فرکانس مشخص دراو کن و تو گرنده با همون فرکانس درافت کن(آ س ها فراون برا ان کار هست با دقت ها مختلف)2-روش دوم انکه از حمام نوز استفاده کن عن سنسورو داخل ه محفظه  پرنوز(اجادنوز به صورت مصنوع ) دراو کن و طبق اون سنسورتو تنظم کن.
          موفق باش.
          [ / quote]
          ممنون درمورد اولی باید از تن دیکدر استفاده کنم اکه ای سی خاصی مدنظرتون هست وبا ان کار کردید لطفا معرفی کنید
          در مورد حمام نویز میشه بیشتر توضیح بدهید من قبلا هم فقط اسمش را شنیدم !
          آموزش Modelsim

دیدگاه

[quote=skiboys]

سلام
            از توندیکدر می تونی استفاده کنی بیشتر کارهای که انجام دادم و دیدم از این توندیکدر 567 استفاده شده؛در کل آی سی کارآمدیه. البته ناگفته نمونه که باتایمر555 هم می شه فقط باید تنظیمش کنی یه خورده کار می بره ولی جواب میده
            اما در مورد حمام نویز ؛ چیز خاصی نیست منتها اسمش یه کمی قولبه سولبست.لوب مطلب اینکه سنسور در شدیدترین نویز ممکن راه اندازی کنی.نویزی که بطور مصنوعی خود طراح می سازه واین طور در نظر می گیره که شدیدترین نویز در کنار سنسور هست حالا پاسخ سنسورو در اون شرایط اندازه می گیره(طبعا با پاسخ حالت بدون نویز متفاوت خواهد بود)حالا طبق اون پاسخ جدید دستورالعمل مناسبو اجرا می کنه.
            شایدبگی:«خب که چی مثلا» نکته اینجاست که وقتی هر نویز دیگه هم وجود داشته باشه چون در حد نویز مصنوعی نیست تاثیری در عملکرد سنسور نداره
            ان شا ا.. بد توضیح نداده باشم
            موفق باشی.

دیدگاه

ممنون از توضیحات کاملتون
              این طور که من فهمیدم حمام نویز یعنی سنسور را در محیطی با نویز زیاد راه ا ندازی می کنیم اکه جواب داد حتما در محیط های معمولی جواب می دهد
              حالا سوال این است این حمام نویز را از کجا بیاریم ؟
              این محیط نویزی را جطورمیشه درست کرد؟
              آموزش Modelsim

دیدگاه

خواهش می کنم
                معمولا نحوه ی ایجاد حمام نویز با توجه به نوع کاربردی که مد نظر هست تعیین می شه.یه مثال می زنم بعد خودت با توجه به کاری که می خوای انجام بدی می تونی تطبیق بدی.این نمونه رو تو یه ربات خط یاب دیدم.سازنده اومده بود دور تادور برد سنسورشو، ال ای دی هالوژنی شیشه ای(رنگ تقریبا آبی(فکرکنم این نوع ال ای دی از لحاظ ساطع کردن اشعه ی مادون قرمز از بقیه رنگا قوی تر باشه(ازالبته کامل مطمئن نیستم)))استفاده کرده بودو طبق اون سنسوراشو درایو کرده بود و....

دیدگاه

حمام نویز:
                  بهترین و قوی ترینش و دم دست ترینش اشعه نور خورشیده
                  اگه تو یه هوای آفتابی جواب داد ما رو هم خبر کن :bye
                  زندگي يه محيط برنامه نويسيه که خودمون برنامشو مينويسيم
                  و هر لحظه امکان فشار روي کليک run هست
                  پس ريسک نکنين خط به خط برنامتون رو چک بکنيد چون شايد ديگه فرصت دباگ کردن برنامه رو نداشته باشيد.
                  الهم اغفر لنا ذنوبنا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shohadayehagh
                    حمام نویز:
                    سلام
                    باید توجه داشته باشید که خورشید شاید بعنوان نویز (تقریبا) خوبی باشه ولی ازلحاظ پایداری اصلا مناسب نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mir elk
                      خواهش می کنم
                      معمولا نحوه ی ایجاد حمام نویز با توجه به نوع کاربردی که مد نظر هست تعیین می شه.یه مثال می زنم بعد خودت با توجه به کاری که می خوای انجام بدی می تونی تطبیق بدی.این نمونه رو تو یه ربات خط یاب دیدم.سازنده اومده بود دور تادور برد سنسورشو، ال ای دی هالوژنی شیشه ای(رنگ تقریبا آبی(فکرکنم این نوع ال ای دی از لحاظ ساطع کردن اشعه ی مادون قرمز از بقیه رنگا قوی تر باشه(ازالبته کامل مطمئن نیستم)))استفاده کرده بودو طبق اون سنسوراشو درایو کرده بود و....
                      مشکلی که ربات مسیر یاب ما هم داشت همین بود در محیط های با نور معمولی خوب جواب می داد ولی در روز مسابقه زیر پروژکتور های قوی کور شده بود
                      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shohadayehagh
                        حمام نویز:
                        امتحاناتم که تموم بشه حتما می سازمش وباید زیر نور خورشید جواب بده اگه موفق شدم ازش توی یه مسابقه قراره استفاده کنم که سرعت ورزش کارها را بدست بیاره :read:
                        آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام دوباره خدمت دوستان گرامی تصمیم گرفتم با IR شروع کنم و الان بایک مشکلی روبرو هستم می خواستم ببینم کسی ایده ای داره؟
                          مشکل اینه که نیاز به یک وسیله ای دارم که سرعتش معلوم باشه تا بتونم این سرعت سنجی که ساختم را امتحان کنم ....
                          منتظر نظراتتان هستم
                          آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی
                            کسی نظری نداره؟ :eek: :angry: :angry:
                            آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام
                              میتونی از یه موتور dc استفاده کنی چیجوری؟؟؟ :eek:
                              شما باید حرکت متور dc رو به حرکت خطی تبدیل کنی (مثل نوار نقاله که به کمک یه کش هم. میتونی انجام بدی)
                              حالا روی اون نقاله ساخته شده یه دونه چوب کبریت ببند تا مادون قرمز اونو تشخیص بده
                              حالا با فرض حرکت یکنواخت خودت سرعت موتورو اندازه بگیر(با فرمولx/t)
                              بعدش میتونی ای سرعت با مادون قرمز اندازه بگیری
                              فقط یه نکته شرایط(ولتاژ اعمالی و ... )در هردو حالت باید یکی باشه
                              برای دقیق تر شدن ازمایشت از موتور دور پایین استفاده کن
                              اگه سوالی بود درخدمتم
                              زندگي يه محيط برنامه نويسيه که خودمون برنامشو مينويسيم
                              و هر لحظه امکان فشار روي کليک run هست
                              پس ريسک نکنين خط به خط برنامتون رو چک بکنيد چون شايد ديگه فرصت دباگ کردن برنامه رو نداشته باشيد.
                              الهم اغفر لنا ذنوبنا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X