اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری قدرت آنتن های وایرلس برحسب dbm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری قدرت آنتن های وایرلس برحسب dbm

نیاز به مدار یا دستگاهی دارم که با قرار گرفتن در نزدیکی( رو به رو) تجهیزات شبکه وایرلس(آنتن) قدرت تقریبی اون رو مشخص کنه. (بر حسب milliwat یا dbm) و بشه مقادیر اندازه گیری شده رو به میکرو انتقال داد.

خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم.

پاسخ : اندازه گیری قدرت آنتن های وایرلس برحسب dbm

میتونید بسازید! با ad8307

دیدگاه

یه مقدار بیشتر توضیح میدید؟
      توی دیتاشیت نوشته 500MHz ولی من تا 5GHz می خوام.

دیدگاه

AD8318 با wimax و Wlan سازگاره
        فقط نمیدونم توی ایران پیدا میشه یا نه

دیدگاه

متوجه نشدم که شما میخوایید وای فای رو اندازه بگیرید! میتونید وارد کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
            متوجه نشدم که شما میخوایید وای فای رو اندازه بگیرید! میتونید وارد کنید
            آخه فقط 2تا میآ‌خوام!

دیدگاه

قیمتش چنده؟
              پی سی بی برا این ای سی رو کجا میخوایید بزنید؟!!!!

دیدگاه

زیر 15 دلار
                به اون هنو فکر نکردم!

دیدگاه

منظورم از سوال در مورد ساخت پی سی بی! به خاطر فرکانس بالاشه! این فایندر های دیجیتالی ماهواره به دردتون نمیخوره؟!

دیدگاه

یه نمونه PCB طراحی شده توی خود دیتاشیت موجوده.ساختش هم فکر نمیآ‌کنم زیاد سخت باشه.چون قطعات زیادی نداره

فایندر که کلا بحثش منتفیه

دیدگاه

سلام
                      من توی عمل که داشتم فرستنده AM می ساختم دیدم اسکوپ به مجرد زیاد شدن طول آنتن ولتاژ دریافتیش بیشتر می شه یعنی به ازای طول آنتن 50 سانتی 1.5 ولت برق نسبت به نول ساختمان داشتم.اما بزگترین مشکل فرکانس مشخصی نبود که بدونم روی چه فرکانسی هست یعنی احتمالا جمع اثار چندین تا موج شده همین.حالا شما دستگاه رو باید اینجوری طراحی کنی که قبل از نزدیکی به آنتن باید داخل یک محیط که امواج الکترو مغناطیس وارد نمی شن (مثلا داخل یه آلومینوم که وصل به زمین) . دستگاه رو نسبت به ولتاژ محیط رفرنس بگیری و با نزدکی کردن به یه آنتن میزان افزایش ولتاژ رو به دست بیاری(اما بازم اینجا جمع آثار رو داریم اما نزدیک یک فرستنده بسیار اون آثار ناچیز می شن)
                      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

در فرکانس های بالا این کار امکان پذیر نیست.اگه هم باشه دقت زیادی نداره

دیدگاه

سلام
                          برای سیگنالهای TDM آ‌(مبایل و شبکه ) شما نمیتونید با اون ای سی توان سیگنال رو به صورت صحیح بگیری و نیاز به انالایزر های پیشرفته داری و البته کار نشد نداره اونم میشه ساخت
                          گفتم حواستون باشه وقتی مدلاسیون با مالتی پلکس زمانی داریم گرفتن توان به این سادگی نیست یکم دقت کنید متوجه میشید

دیدگاه

توی دیتاشیت نوشته از wifi و wimax پشتیبانی میکنه.

دیدگاه

سلام ای سی AD8318 در ایران موجوده و قیمت فعلی ان 408 هزارتومن هست البته فروشگاه افتاب رایانه ماژول کامل یعنی ای سی AD8318 بهمراه فیبرمداراپی و قطعات ان حتی فیش مخابراتی انتن روی ان نصب شده تا پارسال موجود بود ولی همش بفروش رفت یکیش را هم من خریدم ادرس سایت های فروشنده ای سی الکمارکت هست

حالا مشکل اینجاست که این ای سی گرون قیمتتوسط یک شرکت سازنده معتبر ساخته شده و شکی در مورد صحت کارکرد ان نیست بنده هم یک ماجول کامل ای سی با قطعات انرا از فروشگاه افتاب رایانه خریدم ولی متاسفانه باهر وسیله ای از جمله تلفن بیسیم 5 وات COMMO 12000 ژاپنی . مودم وای فای . فرستنده یک وات پیجر دزدگیر امتحان کردم متاسفانه حساسیت خیلی خیلی پایین در حد 5 الی 30 میلی ولت داشت حتی برای تلفن بیسیم 5 وات COMMO 12000 ژاپنی و هر چه در فایل PDF ان گشتم و خواندم به نتیجه ای نرسیدم .لازم به ذکر هست که ماجول اماده ان دو پین شماره 6و 7 (VSET ,,و VOUT) ای سی را بهم وصل کرده و دراین حالت خروجی ای سی بصورت معکوس کار میکنه مثلا بصورت معمولی 3 ولت میده و در صورت اعمال سیگنال RF به ازای هر میلی وات بر دسیبل 50 میلی ولت کم میکنه . که متاسفانه در کل خیلی حساسیت پایینی داره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

حالا از شما اساتید درخواست راهنمایی دارم . بنده دنبال ساخت یک RF METER تقریبا کالیبره هستم که از فرکانس 100 مگاهرتز تا 8 گیکاهرتز را جواب بده واز ماجول اماده ای سی AD8318 کمک گرفتم ولی متاسفانه اصلا حساسیت قابل قبولی نداره توی PDF ان نوشته کاربرد این ای سی برای تنظیم قدرت فرستنده های قدرت و رادار و... میباشد در این صورت فکرنمیکنم برای امواج مثلا حدود 200 میلی وات جواب بده حتی با تلفن بیسیم ژاپنی 5 وات هم اصلا حساسیت قابل قبولی نداشت

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ادرس سایت های فروشنده ماجول و خود ای سی را در پست بعدی میگذارم چون خود سایت شما قبول نمیکرد لینک بذارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X