اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بدست اوردن زمان یک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بدست اوردن زمان یک

سلام
    من یه درخواستی از شما داشتم.من یه پالس مربعی دارم که با اسیلوسکوپ مدت زمان 1 اون 2 میلی ثانیه و زمان 0 اون 10میکرو ثانیه است.البته این زمانها در حد خیلی کم متغیر میباشند.حالا میخوام یکی از این زمانها رو رو ال سی دی نمایش بدم(مثلا زمان 1 بودن) .واگه زمان 1 از 2میلی ثانیه بیشتر شد بره یکی از پایه های میکرو رو 1بکنه.کریستال من هم 16 مگا.من این برنامه رو سعی کردم با دستور(پالس این ) بنویسم اما جواب خوبی نگرفتم.با تایمر و وقفه هم موفق نشدم خواهشا کمکم کنید که خیلی نیاز به این برنامه دارم

پاسخ : بدست اوردن زمان یک

بهترین کار اینه که سیگنال رو بدی به دو از پایه های اینتراپت که یکی حساس به لبه بالا رونده و یکی حساس به لبه پایین باشه . بعد هر موقع که پالس ورودی یک شد و اینتراپت خورد تایمر ور روشن کنی و دوباره زمانی که پالس صفر شد نیز تایمر رو خاموش کنی و میزان این زمان رو از روی متغییر شمارنده تایمر پیدا کنی البته چون مدت صفر بودن کمه بهتر تا انجام کامل محاسبات اینتراپت ها را غیر فعال کنی . ضمن اینکه برای تصمیم گیری و نمایش بهتره که هر 200 میلی ثانیه روی lcd نمایش دهی و در این مدت از مقادیر یک میانگین بگیری و بعد نمایش و تصمیم گیری کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X