اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار ایرانی تحلیل مدار MJIdas

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار ایرانی تحلیل مدار MJIdas

با سلام

میخوام اولین نرم افزاری که خودم تحت ویندوز نوشتم رو برای دانلود قرار بدم.

این پرژه ای هست که برای مدار2 آماده کردم ، نرم افزار تحلیل مدارِ ، می تونه مدارهای مقاومتی با منابع نابسته رو تحلیل کنه ، کاری شبیه به PSpice رو انجام میده ، اسم این نرم افزار MJIdas که دو حرف اولش حروف اول اسم و فامیلمه و i هم یعنی ایران das هم یعنی Digital And Analog Simulator !!!

تو این مدت چند تا ایراد تو این برنامه پیدا کردم ، یکی اینکه جریان های زیر 0.01 آمپر رو نشون نمیده یا اگر یک عنصر رو با منبع جریان سری ( یا با منبع ولتاژ موازی ) کنیم ، اون عناصر رو حذف نمیکنه ، مثلا برای جریان مقاومت سری شده با منبع جریان مقدار 0 رو نشون میده یا هیچ حالتی برای اینکه 2 تا منبع جریان با هم سری بشن در نظر نگرفتم...

2تا منبع ولتاژ هم نمیتونن تو یک شاخه باشن ( دیگه حالتی نموند که بخواد تحلیل کنه!!!) ، البته درست کردن این ایراد ها زیاد سخت نیست ( روز های آخر فقط میخواستم تمومش کنم که دیگه بشینم درسامو بخونم ، این ترم (ترم 4) شرطی شده بودم وقتی خونه بودم نمیتونستم پشت کامپیوتر نباشم حتی خیلی از روزها یادم می رفت غذا بخورم!!!)

حالا قصد دارم منابع نابسته رو هم اضافه کنم.

هدف اصلیم از نوشتن این برنامه این بود که برنامه نویسی شی گرام خوب بشه ولی متاسفانه قسمت مربوط به تحلیلش رو به صورت ساخت یافته نوشتم

این اولیم تجربم تو برنامه نویسی تحت ویندوز بود در واقع از صفر شروع کردم.

دانلود از لینک زیر:
    http://www.4shared.com/zip/m7NAgsPr/MJIdas.html

راهنمای استفاده:

برای مقدار دادن به عناصر باید وارد پشن مربوطه بشیم و عنصر مرد نظر رو انتخاب کنیم و مشخص کنیم دو سر عنصر به کدام گره ها وصل هستند سپس بر روی add کلیک میکنیم بعد عنصر بعدی را انتخاب میکنیم ( دکمه های cancel و ok کار خاصی انجام نمیدهند!!!!!!!!! )

برای به روز رسانی صفحه باید بر روی Refresh کلیک کنیم!!! سپس با انتخاب گزینهRun میتوانیم نتیجه را مشاهده کنیم

مدار به صورت وایرلس تحلیل میشه ولی برای قشنگ شدن مدار میشه چند تا خط هم رسم کرد

برای رسم خط باید بر روی Wire کلیک کنیم بعد 3 بار روی صفحه کلیک کنیم (!!!) تا نقطه شروع مشخص بشه بعد با هر بار کلیک بر روی صفحه یک خط رسم میشه برای پایان خط کشی هم باید دابل کلیک کنیم ( قسمت مربوط به سیم کشی (خط کشی) خیلی ایراد داره ، آخه روز آخر این قسمت رو اضافه کردم)

این تجربه اولم بود فکر کنم این ایراد ها طبیعی باشه

منبع: mjs1990s.ir
    نــــ_ـــمـــ_ــــیــــ_ـــدونـــــ_ــم.....

پاسخ : نرم افزار ایرانی تحلیل مدار MJIdas

نبریک میگم کار بسیار قسنگی رو شروع کردید و جالب و امیدوارم در حرفه ای شدن کامل ادامه دهید .

دیدگاه

کار خیلی قشنگی کردی. :job:
      اگر تو اون حالت که وایر ها رو اضافه میکنی خود برنامه نت ها رو مقدار بده کار خیلی قشنگ تر میشه. به سادگی پروتیوس میشه شماتیک رو کشید.
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

من آینده موفقی را برات از همین الان میبینم... :applause:
        رهرو آن نیست گهی تندو گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
        آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
        تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
        آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
        هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

سلام
          خیلی ممنون
          دیگه نمیخوام ادامش بدم وقتم رو میزارم رو کارای بهتر و با ارزش تر
          تابستون منابع وابسته رو داشتم اضافه میکردم ، کارای ریاضیش رو انجام دادم ولی سره یه سری مسائل نا امید شدم دیگه ادامش ندادم حتی حاضر نیستم ایرادای کوچیکش رو برطرف کنم
          خیلی ایراد داره آخه روزای آخر فقط میخواستم تمومش کنم

دیدگاه

با چه نرم افزاری برنامه نویسی شده؟

دیدگاه

واقعا تبریک میگم ولی بهتره نا امید نشید.برنامه pspice هم پایان نامه 2 یا سه دانشجوی کارشناسی بود(حالا شما حدس بزنید کدوم کشور و دانشگاه!!) باورش مشکله ولی صحت داره.این میتونه تجربه بزرگی برای شما باشه.
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zaalzaalak
                با چه نرم افزاری برنامه نویسی شده؟
                سلام
                با Visual Studio 2010
                c++

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                واقعا تبریک میگم ولی بهتره نا امید نشید.برنامه pspice هم پایان نامه 2 یا سه دانشجوی کارشناسی بود(حالا شما حدس بزنید کدوم کشور و دانشگاه!!) باورش مشکله ولی صحت داره.این میتونه تجربه بزرگی برای شما باشه.
                خیلی ممنون
                فکر میکنم اگه وقتم رو روی کارای دیگه بزارم بهتر باشه
                میخواستم تبدیلش کنم به ماشین حسابی که مدار تحلیل میکنه (با میکرو)
                ولی سر ثبت یه اختراعی انقدر اذیت شدم که از ادامه دادن این هم پشیمون شدم

دیدگاه

سلام
                  میخوام سورس برنامه رو هم بذارم

کل پروژه حجم زیادی داره ( حدود 500 مگ ) برای همین فقط فایلای اصلی اونو گذاشتم اگه بخواید میتونید از این برنامه به عنوان یه پرژه استفاده کنید
                  برنامش رو زیاد جالب ننوشتم درکش یه کم سخته امیدوار بدردتون بخوره

http://mjs1990s.ooq.ir/wp-content/uploads/2012/06/source-code.zip

دیدگاه

اینم برنامه تو محیط کنسول
                    تو این برنامه مشخص میکنید که هر عنصر به چه گره هایی وصل شده و مقدارش رو هم مشخص میکنید بعد با وارد کردن عدد 4 جواب رو با راه حل بهتون نشون میده
                    :applause:
                    این راه حل مربوط میشه به استاندارد سازی مدار و ...
                    یه فایل دومی هم هست به اسم test که تو اون به صورت پیش فرض مداری که عکسش تو پست اول هست رو وارد کردم فقط کافیه عدد 4 رو وارد کنید تا نتیجش رو ببینید

http://mjs1990s.ir/wp-content/uploads/2013/12/Tahlil-madar.rar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X