اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه ساز ise v11.1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه ساز ise v11.1

با سلام خدمت دوستان
    من نرم افزار ise v11.1 رو از فروشگاه همین سایت خریدم.
    ظاهراً این ورژن قابلیت شبیه سازی نداره و باید از نرم افزار های دیگه ای مثل modelsim استفاده کرد.درسته؟
    اگه اشتباه میکنم راهنمایی کنید.کلاً باید چکار کنم؟
    واسه یادگیری fpga همین اول کار به مشکل برخوردم.
    با تشکر.
    آنکس که تو را شناخت جان را چه کند
    فرزنـــد و عيـــال و خـــانمان را چه کند

پاسخ : شبیه ساز ise v11.1

تو پکیج ISE نرم افزار iSim برای شبیه سازی هست
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

سلام
      توی محیط برنامه ISE Project Navigator طرح رو که یا به طور شماتیک یا با HDL یا ترکیب این دوتا تاوصیف کردید، ISE خودش روند اجرای کار رو توی نوار سمت چپ برنامه، لیست کرده. یکی از اونها گزینه Simulation هست. البته قبل از اجرای شبیه سازی باید برای طرح یک test bench درست کنید. داخل این test bench که در واقع یک فایل به زبان HDL هست، ورودی های طرح رو مقدار دهی می کنید. همچنین کلاک های طرح رو تعریف می کنید. توجه کنید که اول باید گزینه simulation رو از بالای پنجره design انتخاب کنید تا فایل های test bench مربوط به شبیه سازی نشون داده بشه. بعد روی یک test bench کلیک کنید تا در قسمت پایین، گزینه های مختلف از جمله simulate ظاهر بشه. بعد روی این گزینه که دوبار کلیک کنید خودش برنامه ISIM رو باز می کنه و شکل موج ها رو نمایش میده.

دیدگاه

باسلام مشلی دارم که قبلا با ویندوز xp نداشتم
        فکر میکنم مربوط به administrator باشد
        ---
        داخل ise کدم که کامل شده حالا می خواهم در قسمت user constraint
        floorplan i/o
        انجام دهم و ورودی خروجی هارو معرفی کنم چین اروری می دهد
        ERROR:HDLParsers:317 - The directory C:/Users/fatemi/LOCALS~1/Temp of the library work is not writable

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
          باسلام مشلی دارم که قبلا با ویندوز xp نداشتم
          فکر میکنم مربوط به administrator باشد
          ---
          داخل ise کدم که کامل شده حالا می خواهم در قسمت user constraint
          floorplan i/o
          انجام دهم و ورودی خروجی هارو معرفی کنم چین اروری می دهد
          ERROR:HDLParsers:317 - The directory C:/Users/fatemi/LOCALS~1/Temp of the library work is not writable
          سلام
          کاری به ISE ندارم ها. خیلی از این مشکلات به آنتی ویروس بر میگرده. چون آنتی ویروس وقتی یه فایل رو داره پردازش میکنه (مثلا ویروس یابی فایل ها) اون رو در حالت Read Only قرار میده. البته این فقط برای چند لحظه است و اگر یه بار دیگه همون فایل رو بخواید در نرم افزار دیگر استفاده کنید قاعدتا نباید مشکلی داشته باشد.
          به جز اون یه پیشنهاد کلی من این هست که فایل های پروژه هاتون رو داخل My Document و پوشه های زیر مجموعه اون قرار ندید. بهتره که در یک درایو دیگه قرار بدید. بعد کل آدرس پروژه و فایل هاتون نباید داخلش فاصله (Space) و خط فاصله (Dash) قرار داشته باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X