اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر بدون نیاز به کامپیوتر. چطوری یه میکرو رو با یه میکرو دیگه پروگرم کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر بدون نیاز به کامپیوتر. چطوری یه میکرو رو با یه میکرو دیگه پروگرم کنم؟

میخوام یه پروگرامر بدون نیاز به کامپیوتر بسازم و برنامه رو روی یه میکرو بریزم و میکرو دیگه رو با هاش پروگزام کنم.
    بوت لودر برای این کار هست؟
    کسی کار کرده؟

پاسخ : پروگرامر بدون نیاز به کامپیوتر. چطوری یه میکرو رو با یه میکرو دیگه پروگرم کنم؟

این کار شدنی هست و مثل پروگرمرهای مدل های قدیمی 8051 می باشد . برای این کار بخش از دیتاشیت میکرو که مربوط به برنامه ریزی فلش هست رو باید مطالعه کنید .
    اما در مورد بوت لودر باید بگم که تا جایی که یادم میاد بوت لودر تمام حافظه فلش را نمی تواند دستکاری کند و به همین دلیل برای پروگرم کردن بعید می دونم به کار شما بیاد .

دیدگاه

پاسخ : پروگرامر بدون نیاز به کامپیوتر. چطوری یه میکرو رو با یه میکرو دیگه پروگرم کنم؟

دوست عزیر برای این کار دو راه وجود داره:

اینکه از امکان بوت میکرو استفاده کنی:
      به کمک تکه برنامه ای به نام BOOT loader که در بخش BOOT از حافظه ی برنامه قرار می گیره، می تونیم برنامه ای جدید یا اطلاعات جدید رو از طریق رابطه های usart ، SPI ، 2wire ، و... دریافت کنیم و در بخش برنامه ی کاربردی قرار بدیم.(با واسط بافر موقت).

راه دوم:
      از طریق پروتکل SPI دقیقا مثل پروگرمر ISP عمل کنی و اطلاعات رو از میکرو به میکرویی که میخوای پروگرم بشه بفرستی.
      [glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow]
      [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدجان
        از طریق پروتکل SPI دقیقا مثل پروگرمر ISP عمل کنی و اطلاعات رو از میکرو به میکرویی که میخوای پروگرم بشه بفرستی.
        ممنونم. فکر کنم این راه بهتر باشه. اما این پروگرامر ها چطوری کار میکنند؟

دیدگاه

منم میخوام یه همچین چیزی درست کنم
          اگر خواستی بگو با هم روش کار کنیم
          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام
            بستگی به کارت داره.اما اگه میکرو خام نیست(منظورم اینه که برا اولین بار بخواهی پروگرام کنی) بوت لودر بهترین راه هست.ولی برای بار اول باید با یه پروگرامر دیگه برنامه بوت لودر رو پروگرام کنی
            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پژمان اکبری
              سلام
              بستگی به کارت داره.اما اگه میکرو خام نیست(منظورم اینه که برا اولین بار بخواهی پروگرام کنی) بوت لودر بهترین راه هست.ولی برای بار اول باید با یه پروگرامر دیگه برنامه بوت لودر رو پروگرام کنی
              خیلی ممنونم اما این یعنی چی؟ میشه بازش کنی و به زبون ساده بگی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X