اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با plc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با plc

سلام دوستان عزیز من .می خواستم بدونم که چطور میشه با plc مثلا چندتا موتور رو کنترل کرد؟
    آیا نیاز به کنتاکتور هم داره ؟
    موتوری که با 220 کار می کنه چطور به plc وصل می شه؟

پاسخ : کار با plc

PLC ها فقط مدار کنترل رو حذف می کنند لذا مدارات قدرت مثل کنتاکتور ها و کیلدهای حرارتی کماکان در سیستم های PLC باید وجود داشته باشند.
    موتوری که با 220 ولت کار میکنه میتونه هم با کنتاکتور و هم با یک رله که جریان موتور رو بتونه تحمل کنه روشن و خاموش بشه PLC بوبین رو تحریک می کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalal gilani
      PLC ها فقط مدار کنترل رو حذف می کنند لذا مدارات قدرت مثل کنتاکتور ها و کیلدهای حرارتی کماکان در سیستم های PLC باید وجود داشته باشند.
      موتوری که با 220 ولت کار میکنه میتونه هم با کنتاکتور و هم با یک رله که جریان موتور رو بتونه تحمل کنه روشن و خاموش بشه PLC بوبین رو تحریک می کنه.
      جالبه
      یعنی برنامه مورد نظرمو بنویسم تو plc پروگرام کنم بعدش از خروجی plc بدم به رله که 220 رو بده به موتور تا روشن بشه/؟؟
      فکر کنم این ساده ترین کار با plc است

دیدگاه

منابع و جزوات بسیار خوب بسیار زیادی برای PLC وجود داره و می تونید اطلاعات مقدماتی رو به سرعت کسب کنید.
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام.اگه شما میخواهید موتور سه فاز 220 رو با استفاده از PLC کنترل سرعت کنید از اینورتو استفاده کنید بهتره.اگه موتور قراره روشن بشه فقط کافیه خروجی PLC رو بدین به فرمان رله 24 ولت.از خروجی رله بدین به کنتاکتور تا بتونین موتورتون رو راه اندازی کنید..موتور تکفاز هست یا سه فاز؟اگه سه فاز باشه بیشتر اوقات مثلث هست که اونم راه اندازیش حداقل سه کنتاکتور میخواد،اگه تکفازه همون کاری رو که گفتم انجام بده..

:read:
          کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد خان
            سلام.اگه شما میخواهید موتور سه فاز 220 رو با استفاده از PLC کنترل سرعت کنید از اینورتو استفاده کنید بهتره.اگه موتور قراره روشن بشه فقط کافیه خروجی PLC رو بدین به فرمان رله 24 ولت.از خروجی رله بدین به کنتاکتور تا بتونین موتورتون رو راه اندازی کنید..موتور تکفاز هست یا سه فاز؟اگه سه فاز باشه بیشتر اوقات مثلث هست که اونم راه اندازیش حداقل سه کنتاکتور میخواد،اگه تکفازه همون کاری رو که گفتم انجام بده..

:read:
            برای راه اندازی ستاره مثلث چند تا از خروجی های PLC در گیر می شه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
              برای راه اندازی ستاره مثلث چند تا از خروجی های PLC در گیر می شه؟

حداقل سه تا از output ها استفاده میشن

دیدگاه

من می خوام با plcحدود20 شیر برقی رو کنترل کنم که اینا آروم باز بشه تا حداکثر بعد آروم کم بشه تا حداقل و حالتهای مختلف برای آبنما
                حالا به میکرو کنترلر می تونم اینکارو انجام بدم
                ولی آیا PLC بهتره و این قابلیتهای برنامه ریزی روداره که فقط قطع ووصل نباشه و خروجی هاش پیوسته تغییر کنه؟؟؟
                [glow=red,2,300]چطور این کارو انجام بدم[/glow]

دیدگاه

سلام ، منظورتون از اینکه آروم باز و بسته بشه چیه ؟ مگه شیر برقی های شما آنالوگ(پروپرشنال " یه دوستی داشتیم میگفت پروفشنال ) هستن ؟
                  M.R.R

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taninpersian
                    سلام ، منظورتون از اینکه آروم باز و بسته بشه چیه ؟ مگه شیر برقی های شما آنالوگ(پروپرشنال " یه دوستی داشتیم میگفت پروفشنال ) هستن ؟
                    سلام
                    خلاصه شیر آنالوگ هم پیدا می شه
                    همه شیر برقی ها که دیجیتال نیست<<<
                    اگه بخوایم یه خروجی رو به صورت پیوسته آنالوگ کنترل کرد می شه؟
                    چطوری هست؟

دیدگاه

خروجی آنالوگ که نمیشه گفت اما میشه به صورت موج PWM یه کارایی کرد که فکر نکنم در مورد شیر برقی جواب بده این موضوع البته تا به حال امتحان نکردم
                      M.R.R

دیدگاه

من قبلا دنبال musical water module بودم.ماژول هایی هستن که ورودی صدا دارن و خروجیشون مثلا برای شیر برقی آنالوگ هست.از خروجی آنالوگ PLC میتونید شیرهایی رو کنترل کنید که 0 تا 10 ولت هستن.البته سعی کنید بین پی ال سی و شیر یک آمپلی فایر بذارید.شیر برقیتون رو هم درست اتنخاب کنید تا ضرر نبینید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد خان
                          من قبلا دنبال musical water module بودم.ماژول هایی هستن که ورودی صدا دارن و خروجیشون مثلا برای شیر برقی آنالوگ هست.از خروجی آنالوگ PLC میتونید شیرهایی رو کنترل کنید که 0 تا 10 ولت هستن.البته سعی کنید بین پی ال سی و شیر یک آمپلی فایر بذارید.شیر برقیتون رو هم درست اتنخاب کنید تا ضرر نبینید
                          سلام دوست عزیز من می خواستم بدونم که این ماژولها که فرمودید رو می شه مستقیم به شیر برقی وصل کرد؟؟؟
                          و اگر سراغ دارید بهم معرفی کنید؟؟
                          و آمپلی که گفتید رو برای مشکل جریان و راه اندازی شیر می گید؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز من می خواستم بدونم که این ماژولها که فرمودید رو می شه مستقیم به شیر برقی وصل کرد؟؟؟
                            بله میشه

اگر سراغ دارید بهم معرفی کنید؟؟
                            فقط تو اینترنت پیدا کردم نقششون رو.میگردم اگه پیداش کردم میرسونم دستتون

آمپلی که گفتید رو برای مشکل جریان و راه اندازی شیر می گید؟؟؟؟
                            تقریبا.چون شیر برقی مصرف کننده هست و از بوبین استفاده میکنه بهتر هست از هم ایزوله باشن این دو قسمت،این مورد تو نقشه اومده بود

دیدگاه

سلام ممنون از راهنمایی هاتون
                              من دیروز کار plc یکی از دوستان رو دیدم گفت که feteke و تو تابلو برقش که 2 متری می شد هزارتا سیم بود که آدم با دیدنش گیج میشد
                              .حالا این fetek رو می شه با simtic maneger برنامه نویسی کرد؟؟؟
                              روش یک hmi بود که فارسی بود ... این رو با همون wincc طراحی می کنن

یا اینا همه ماله زیمنسه؟؟؟؟؟

باید حتما دورش رو بگذرونم اینطوری نمی شه :surprised:

راستی اون همه سیم به کجای ماژولها می خوره؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X