اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو و فلش (مموری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط میکرو و فلش (مموری)

سلام
    ایا میشه با میکرو های avr با فلش (منظورم فلش مموریه) ارتباط برقرار کرد یا نه؟
    این ارتباطش چطوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:
    زندگي يه محيط برنامه نويسيه که خودمون برنامشو مينويسيم
    و هر لحظه امکان فشار روي کليک run هست
    پس ريسک نکنين خط به خط برنامتون رو چک بکنيد چون شايد ديگه فرصت دباگ کردن برنامه رو نداشته باشيد.
    الهم اغفر لنا ذنوبنا

پاسخ : ارتباط میکرو و فلش (مموری)

سلام
    بله میشه با استفاده از ای سی های USB که معرف ترین انها CH376S و VCN1N هست
    ای سی CH376 دارای سه نوع پروتکل ارتباطی هست که عبارت اند از PARALLEL و UART و SPI که می تونه با هر کدوم اینها ارتباط بر قرار کنه
    دیتاشیت
    http://uploadtak.com/images/nli8o8gyg366hb6w18v3.pdf
    اگر سوالی هم بود بپرس
    موفق باشید

دیدگاه

((اسی CH376 دارای سه نوع پروتکل ارتباطی هست که عبارت اند از PARALLEL و UART و SPI که می تونه با هر کدوم اینها ارتباط بر قرار کنه))

این ای سی از طریق یوسارت ارتباط برقرار میکنه ؟
      پس ريسک نکنين خط به خط برنامتون رو چک بکنيد چون شايد ديگه فرصت دباگ کردن برنامه رو نداشته باشيد.
      الهم اغفر لنا ذنوبنا

دیدگاه

توسط ای سی واسط FT232BM میتونی این کار رو به راحتی انجام بدی.با استفاده از خروجی سریالش(UZART)

یه راه دیگه ای هم هست که استفاده از میکروکنترلرهایی AVR که خودشون پروتکل USB رو ساپورت میکنند مثل مدل

های AT90USB1286 -AT90USB1287-AT90USB647-AT90USB82
        [glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow]
        [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدجان
          توسط ای سی واسط FT232BM میتونی این کار رو به راحتی انجام بدی.
          خوب میشه بیشتر در موردش توضیح بدی؟ :surprised:دسترسی به فایل های داخل فلش چطوری صورت میگیره؟؟

نوشته اصلی توسط حمیدجان
          با استفاده از خروجی سریالش(UZART)
          uzart????????????????? :eek:

نوشته اصلی توسط حمیدجان
          یه راه دیگه ای هم هست که استفاده از میکروکنترلرهایی AVR که خودشون پروتکل USB رو ساپورت میکنند مثل مدل

خوب یعنی فقط 2 تا سیم از تو فلش وصل میگنیم به پایه های rx , tx ???
          الهم اغفر لنا ذنوبنا

دیدگاه

با ft232 نمیشه نیاز به یک usb host دارید که دوستان در پست دوم به خوبی اشاره کردن .

ft232 فقط یک مبدل سریال به usb با اییجاد یک پورت سریال مجازی هستش
            مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

میشه یه توضیح اجمالی در مورد طریقه دسترسی به فایل های داخل فلش (با فرض استفاده از ch376 ) بدین؟
              اخه چیجوری با ارتباط سریال بین دو تا ایسی (میکرو avr , ای سی داخل فلش )به تمام اطلاعات ایسی مقابل دسترسی داشته باشیم؟؟؟
              الهم اغفر لنا ذنوبنا

دیدگاه

توی دیتاشیت صحفه 5 و 6 در مورد دستور ها توضیح داده که چه دستوری فایل رو باز میکنه کدوم حجم فایل رو نشو میده و...

دیدگاه

ببخشید ی سوال پور ت usb برای وصل کردن به میکرو کنترولر نیاز به رابط نداره :question:
                  Sometimes to get more best things
                  Have lost the good things

http://up.vatandownload.com/images/4...yoiozp4ro7.gif
                  3A(HD) PS

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeGMeX
                    با ft232 نمیشه نیاز به یک usb host دارید که دوستان در پست دوم به خوبی اشاره کردن .

ft232 فقط یک مبدل سریال به usb با اییجاد یک پورت سریال مجازی هستش
                    دوست عزیز شما برای کار با MMC ها دو راه داری یکی اینکه از توابع وکتابخونه ای که مربوط به فایل سیستم هست استفاده کنی و راه دیگه هم کار کردن مستقیم با جدول FAT و سکتورها وکلاسترهای MMC هست.

در فلش مموری هم دقیقا به این صورته که شما با استفاده از یه کتابخونه ای که یه سری دستوارت
                    مربوط به نحوه ی باز کردن ، بستن ، خوندن و نوشتن و... فایل ها وجود داره استفاده کنی
                    یا اینکه مستقیما دستری به کلاسترها داشته باشی و با اونها کار کنی .

اینکه من گفتم از FT232 میشه استفاده کرد برای اینکه من با استفاده از همین ای سی تونستم تو فلش مموری یه سری اطلاعات رو بریزم و بخونم.

نوشته اصلی توسط حمیدجان

با استفاده از این میکروها دیگه که نیازی به استفاده از پروتکل (UZART) نیست تو کد ویژن کتابخونه ی آماده جهت کار با USB قرار داده اگه از این نوع میکروها استفاده کنی دیگه نیازی به هیچ قطعه و ای سی واسطی نیست.
                    [glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow]
                    [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ahmadreza.Poursafar
                      ببخشید ی سوال پور ت usb برای وصل کردن به میکرو کنترولر نیاز به رابط نداره :question:
                      الان بحث راجب همینه
                      رابطش FT232 هست ولی اگر بخواد فرمت های fat رو بخونه باید ساختار فرمت های fat رو بشناسی و کدکشایی کنید
                      ولی اگر از CH376S استفاده کنید اون خودش فرمت های FAT32 و FAT12 و FAT16 رو کدکشایی می کنه

دیدگاه

سلام به همه دوستای عزیزم که وقت گذاشتن و جواب هایی برای سوال بنده قرار دادند :nice:
                        ولی عزیزان من اطلاعاتی که شما در اختیار من گذاشتید یه مقدار کلی بود :cry: ولی من میخوام از این سوالم برایه پروژه ای استفاده کنم
                        واسه همین نیاز به اطلاعات دقیق تر وریزتری دارم .
                        ترجیحایه مثال ساده با زبان c بزارید .
                        منتظر شما هستم.
                        یا علی
                        الهم اغفر لنا ذنوبنا

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                          کسی میتونه بگه CH376S رو چه طوری باید به میکرو atmega32a وصل کرد و در مرحله بعد با کد ویژن چطوری میشه دستوری نوشت که یه فایل textرو در فلش مموری متصل به اون نوشت
                          با تشکر

دیدگاه

سلام من هم میخوام با میکرو اطلاعات رو بریزم رو فلش،این فایل رو چجوری میتونم دانلود کنم؟

دیدگاه

سلام و وقتتون بخیر
                              با توجه به اینکه قدمت این تاپیک خیلی زیاده آیا از دوستان کسی تونسته جواب بگیره؟ اگر کسی هست امکانش هست به من کمک کنید
                              من با کدویژن و اتمگا 32 کار میکنم و از رابط سریال هم برای برقراری ارتباط با ماژول ch376 استفاده کردم، زمانی که چند تا کد را میفرستم پاسخ های دریافتی از ماژول اشتباه است، کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟ آیا امکاش هست مشکل از بادریت باشه و اگر بله چجوری میتونم بادریت را برای ماژول تنظیم کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X