اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات فوتبالیست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات فوتبالیست

با سلام

آقای نحوی از لطفتون بی نهایت ممنونم مقاله تون عالی بود ولی کافی نبود . من به مقالات این چنینی و جامع تر خیلی خیلی احتیاج دارم . لطفا اگه کسی می تونه کمکم کنه دریغ نکنه .

با تشکر

پاسخ : ربات فوتبالیست

سلام.
    خب اصول پردازش تصویر همینه اگه کاربرد خاصی از اون رو بخواهید باید مطرح کنید تا در مورد کد نویسیش یا احیانا فیلتر هایی که برای اون کار وجود داره بحث کنیم.

مطلب دیگه اینکه توی همون لینکی که پست من رو خوندید پایینش گزینه "پاسخ" وجود داره اون رو بزنید و پست هاتون رو همونجا بزنید تا پیوستگی مطالب حفظ بشه.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام

حرف شما رو قبول دارم اما من زیاد وارد نیستم که اول باید چی کار کنم . اگه براتون امکان داره لیستی از همه ی مطالبی رو که باید در این زمینه یاد بگیرم رو به صورت طبقه بندی شده برام بفرستین تا خودم تحیقیقاتم رو راجع به هر کدوم از اونها شروع کنم و اگه جایی به مشکل برخوردم بتونم خیلی واضح و صریح مشکلم رو براتون بیان کنم.

و یه چیز دیگه اینکه اگه کتاب های فارسی در این زمینه وجود دارند که به درد می خورند برام بنویسین.

با تشکر فراوان

دیدگاه

سلام.
        کتاب مرجع که بخواهید کتاب گنزالس هست که به فارسی هم ترجمه شده حدود 700 یا 800 صفحه هست به اسم "پردازش تصاویر رقمی" یا یه چیزی شبیه این معروفه.
        توی سایت هم انگلیسی اش هست جستجو کنید پیدا میکنید.
        یه کتاب دیگه هم هم هست 250 مگه دارم پلود میکنم دو یا سه فصلش رو گذاشتم.

ولی میگم خوندن اینها برای کار شما اتلاف وقته. شما باید از یه جا شروع کنید بعد مطابق با نیازتون برید کتاب بخونید چون کتب حالت مرجع دارن و همه اش به کار شما نمیاد.
        موفق باشید.

دیدگاه

سلام
          فکر میکن Help متلب هم بتونه کمکتون کنه
          در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
          مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

پس لطفا شما بگین که از کجا شروع کنم و یا برای شروع کار بهتره اول چی کار کنم؟
            آخه من وقت زیادی ندارم این پروژه باید تا بهمن ماه سال جاری آماده باشه.
            نکته ی دیگه اینکه شما که گفتید این کتابها به درد نمی خوره و بهتره ما اول شروع به کار کنیم تا معلوم بشه چی نیاز داریم ، ما که در مورد پردازش تصویر هیچی نمی دونیم چه طور شروع به کار کنیم؟

با تشکر

دیدگاه

سلام.
              قوانین رو بگید تاببینیم از کجا باید شروع کرد.
              مثلا شما قطعا باید دوربین رو بتونید وارد برنامه کنید.
              خب اولین کاری که میکنیم دوربین رو به برنامه اضافه میکنید.

کار دوم تشخیص رنگ ها هست چون قطعا باید با توجه به رنگ هم تیمی ها رو از بقیه تشخیص بدید

کار سوم تشخیص توپ هست باید به برنامه بنویسیم که توپ رو تشخیص بده.

بعد هم تشخیص دروازه.

بعد هم هماهنگ کردن اینها.
              این چیزی هست که به ذهن من میرسه ولی شاید مرتضی جان ایده های بهتری داشته باشه.
              موفق باشید.

دیدگاه

سلام

قوانین همون قوانین روبوکاپ 2007 که خودمون هم نمی دونیم این قوانین چیا هستن. اگه شما لیست درست این قوانین رو دارین برام بفرستین.

نکته دیگه اینکه از راهنمایی تون بی نهایت ممنون.

دیدگاه

سلام
                  محمد جان مگر واسه ربات های فوتبالسیت دوربین میذارن؟
                  آخه من یه چیزهایی که تو ذهنم هست ،اینه که یه توپ مخصوص دارن که از خودش مادون قرمز میده بیرون که از روی اون موقعیتش رو پیدا میکنن
                  البته ممکنه مدلهای با دوربینش هم باشه!
                  شما دوست عزیز بهتره اول قوانین رو مطالعه کنید
                  در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                  مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

میشه عنوان پروژتون و کامل بگین ...
                    به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

سلام.
                      محمد جان من نمیدونستم اینطوریش هم هست. من فکر میکردم همه اش با پردازش تصویره.
                      خانم اسدی شما یه بررسی ای بکنید ببینید لااقل شرایط اولیه مسابقات چیه از چه چیز هایی مجازید استفاده کنید.
                      سرچ کنید سایت مسابقات رو پیدا می کنید، اگه سایت سال قبل رو هم پیدا کنید خوبه شرایط احتمالا مشابه خواهد بود.
                      موفق باشید.

دیدگاه

سلام

من هر چی سرچ کردم قوانین همه لاتینند و من هم نمی تونم ترجمه شون کنم اگه شما این قوانین رو دارین برام بفرستین.
                        دیگه اینکه من چه طوری می تونم رنگ ها رو تشخیص بدم یعنی اگه الگوریتمی یا برنامه ای یا یه sampleی از این مورد دارین در اختیار من هم بذارین .
                        با تشکر

دیدگاه

کلی قوانین داره ... چیاشو می خای؟
                          زمین امسال بزرگ شد ه .. دقیق نمی دونم ... توپ نارنجی و 4 تا فلگ ( پرچم) گوشه زمین به رنگ های آبی و زرد ... دو تا در وازه آبی و زرد ... تیم ها کاور هاشون بنفش و آبی مثلا ... زمین سبز و خطای سفید داره ....

عنوان پروژه و می شه بگینننننننننن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط stranger
                            کلی قوانین داره ... چیاشو می خای؟
                            زمین امسال بزرگ شد ه .. دقیق نمی دونم ... توپ نارنجی و 4 تا فلگ ( پرچم) گوشه زمین به رنگ های آبی و زرد ... دو تا در وازه آبی و زرد ... تیم ها کاور هاشون بنفش و آبی مثلا ... زمین سبز و خطای سفید داره ....

عنوان پروژه و می شه بگینننننننننن
                            سلام. آقا شما که حرفه ای هستید خدا رو شکر.
                            اگه امکان داره راهنمایی کنید سایت مسابقات رو معرفی کنید یا قوانینی که تا الان بوده و احیانا الگوریتم هایی که استفاده میشه که ما چرخ رو از اول اختراع نکنیم.
                            موفق باشید.

دیدگاه

ای بابا حرفه ای کیه ... یه سرچ ساده تو گوگل :redface:
                              این سایت مسابقات www.robocup.org

اینم قواننین روبات های سایز متوسط
                              http://www.er.ams.eng.osaka-u.ac.jp/...2007-01-31.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X