ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 99
    2011/09/03
    66
    0

کنترل گشتاور خروجی موتور دی سی

سلام خدمت اساتید محترم
    من میخواستم یک موتور دی سی موتور براشلس با توان 40 وات و دور موتور 2000 و با گیربکس 1:36 از یک شرکت ژاپنی رو برای یک منظور خاص با کنترل گشتاور درایو کنم.

آیا با ایجاد pwm در خروجی میشه با ولتاژ ثابت 24 ولت و توسط ماسفت مقدار گشتاور رو مثلا از حدود 4 تا 100 درصد کنترل کرد.
    لازم به ذکر هست که دور موتور در زمان استفاده بسیار بسیار پایین و در حد صفر خواهد بود و من فقط از گشتاور ایجاد شده برای ایجاد نیروی کششی استاتیک میخوام استفاده کنم.

با تشکر
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

پاسخ : کنترل گشتاور خروجی موتور دی سی

بستگی به موتورش داره
    موتور کمپوند و سیستم لئونارد برای منطور شما که میخواهید کنترل دور و ممان حرکت قوی داشته باشین ایده اله
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم
    2009/10/13
    1,434
    84
    B2

سلام چطور ميخوايد موتورتون رو راه اندازي كنيد؟يعني با نحوه توليد pwm سه فاز كه براي راه اندازي اين نوع موتورهاست اشنايي داريد؟يا اينكه درايوش وجود داره و شما فقط ميخوايد فرمان بهش بديد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام کشت پور
    بستگی به موتورش داره
    موتور کمپوند و سیستم لئونارد برای منطور شما که میخواهید کنترل دور و ممان حرکت قوی داشته باشین ایده اله
    مهندس يه كم بيشتر توضيح ميدي تا اونجايي كه من يادمه سيستم لئوناردو براي موتورهاي AC از نوع القايي استفاده ميكردن يا من اشتباه ميكنم؟ oo:
    2011/09/03
    66
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام کشت پور
    بستگی به موتورش داره
    موتور خودش دارای درایور برای کنترل سرعت هست و برای منظور دیگه ای ساخته شده و برای استفاده برای سرعت ثابت هستش
    اما من اونرو برای کنترل گشتاور میخوام مستقلا بدون استفاده از درایور خودش استفاده کنم
    موتور ساخت شرکت vexta - japan مدل BL540GN-24P-K1 هست
    که دارای یازده سیم خروجی هستش که احتمالا سیمهای اضافی مال سنسورهای اثر هال هستن که برای کنترل سرعت و موقعیت استفاده میشن که برای منظور کاری من
    کاربردی نخواهند داشت
    لطفا در مورد درایو کردن این نوع از موتورها تضیح بفرمایید
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

مهندس يه كم بيشتر توضيح ميدي تا اونجايي كه من يادمه سيستم لئوناردو براي موتورهاي AC از نوع القايي استفاده ميكردن يا من اشتباه ميكنم؟ oo:
    لطفا صفحه 183 کتاب ماشینهای الکتریکی نوشته مسعود سلطانی

:twisted:
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

http://imageupper.com/i/?S0100010050011T13274195751931061
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

http://www.machineryspaces.com/Ward-Leonard-speed-control-system.html
    2009/10/13
    1,434
    84
    B2

جناب كشت پور اينجا يه انجمن علميه دليل ناراحتي شما رو متوجه نميشم :sad: اتفاقا انجمن افراد فعالي مثل شما رو نياز داره....
    ولي نفرموديد من اشتباه ميكنم يا نه؟ و اينكه چطور ميشه يه موتور BLDC رو با استفاده از سيستم لئونارد راه اندازي كرد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezai
    موتور خودش دارای درایور برای کنترل سرعت هست و برای منظور دیگه ای ساخته شده و برای استفاده برای سرعت ثابت هستش
    اما من اونرو برای کنترل گشتاور میخوام مستقلا بدون استفاده از درایور خودش استفاده کنم
    موتور ساخت شرکت vexta - japan مدل BL540GN-24P-K1 هست
    که دارای یازده سیم خروجی هستش که احتمالا سیمهای اضافی مال سنسورهای اثر هال هستن که برای کنترل سرعت و موقعیت استفاده میشن که برای منظور کاری من
    کاربردی نخواهند داشت
    لطفا در مورد درایو کردن این نوع از موتورها تضیح بفرمایید
    ببين دوست عزيز كاري كه ميخواي انجام بدي كار راحتي نيست و بايد با نحوه درايو كردن اين نوع موتورها اشنايي كامل داشته باشيد. براي شروع مقالهAN885 رو از ميكرو چيپ دانلود ومطالعه كن البته فكر كنم تو اين سايت هم سرچي بزني بچه ها قبلا يه كارايي كرده باشن البته منتظر جناب كشت پور هم هستيم تا روش خودشونو بيشتر توضيح بدن ولي خودم قبلا با كمك يكي از دوستان قبلا سعي كرده بوديم يه موتور BLDC رو راه اندازي كنيم ولي موفق نشديم مدلي كه ما ميخواستيم راه بندازيم نوع سه فاز بود كه سه تا PWM ساختيم با اختلاف 120 درجه و داديم بهش ولي اون نتيجه اي كه ميخواستيم رو نتونستيم بگيريم...ولي در كل به نظرم شما اول سعي كن همچين موتوري رو راه بندازي بعدش برو سراغ گشتاور چون اونم دوباره پيچيدگي هاي خاص خودشو داره ولي اگه بتوني راش بندازي فكر كنم با كنترل جريان بشه گشتاور رو كنترل كرد...در ضمن سنسورهايي كه ميگي هم فكر كنم لازمه چون اين موتورها از نوع PM هستند و بايد موقعيت شار روتور اندازه گيري بشه...
    2011/09/03
    66
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط B2
    جناب كشت پور اينجا يه انجمن علميه دليل ناراحتي شما رو متوجه نميشم :sad: اتفاقا انجمن افراد فعالي مثل شما رو نياز داره....
    ولي نفرموديد من اشتباه ميكنم يا نه؟ و اينكه چطور ميشه يه موتور BLDC رو با استفاده از سيستم لئونارد راه اندازي كرد؟؟
    ببين دوست عزيز كاري كه ميخواي انجام بدي كار راحتي نيست و بايد با نحوه درايو كردن اين نوع موتورها اشنايي كامل داشته باشيد. براي شروع مقالهAN885 رو از ميكرو چيپ دانلود ومطالعه كن البته فكر كنم تو اين سايت هم سرچي بزني بچه ها قبلا يه كارايي كرده باشن البته منتظر جناب كشت پور هم هستيم تا روش خودشونو بيشتر توضيح بدن ولي خودم قبلا با كمك يكي از دوستان قبلا سعي كرده بوديم يه موتور BLDC رو راه اندازي كنيم ولي موفق نشديم مدلي كه ما ميخواستيم راه بندازيم نوع سه فاز بود كه سه تا PWM ساختيم با اختلاف 120 درجه و داديم بهش ولي اون نتيجه اي كه ميخواستيم رو نتونستيم بگيريم...ولي در كل به نظرم شما اول سعي كن همچين موتوري رو راه بندازي بعدش برو سراغ گشتاور چون اونم دوباره پيچيدگي هاي خاص خودشو داره ولي اگه بتوني راش بندازي فكر كنم با كنترل جريان بشه گشتاور رو كنترل كرد...در ضمن سنسورهايي كه ميگي هم فكر كنم لازمه چون اين موتورها از نوع PM هستند و بايد موقعيت شار روتور اندازه گيري بشه...
    ممنون از توضیحاتتون

کاری که من میخواهم از این موتور این هست که نیروی کششی مشخصی رو برای من تولید کنه یعنی فرض کنید که خروجی گیربکس به یک قرقره و کابل وصل باشه و کشش کابل از طریق یک لود سل که مقدار کشش رو اندازه میگیره به مدار کنترل فیدبک میده و دور موتور بسیار بسیار پایین هستش.
    آیا با ایجاد یک موج PWM با ولتاژ ثابت و فرکانس پایین مثلا 100 هرتز به ورودی مدار درایور کنترل سرعت میشه به نوعی جریان مصرفی رو کنترل کرد ؟
    به اینصورت که به محض اندازه گیری نیروی کششی به اندازه دلخواه توسط لود سل مرتب با قطع و وصل کردن جریان ورودی به درایور مقدار کشش رو در مقدار دلخواه ثابت نگه داریم ؟؟ ایا ممکن هست در اثر این قطع و وصل شدنهای دائمی مدار اسیب ببینه؟؟
    به عبارت دیگه ایا میشه از درایوری که برای این منظور وجود داره و برای کنترل سرعت هست بخشی رو برای کنترل جریان و در نتیجه گشتاور به اون اضافه کنیم و جوری هماهنگ باشن که نیازی به دوباره کاری برای طراحی مدار کنترل سرعت نباشه؟؟

با تشکر فراوان
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

نقل قول از: mortezai در ديروز ساعت 05:51:05
    سلام دوست من
    من صفحه کتاب رو براتون روی سایت قرار ذاذم
    http://imageupper.com/i/?S0100010050011T13274195751931061
    بد نبود اگر نگاه میکردین
    همچنین لینک
    http://www.machineryspaces.com/Ward-Leonard-speed-control-system.html

مدار لئونارد در حقیقت یک جنراتور DC که توسط یک موتور سنکرون یا اسنکرون سه فاز با ذور ثابت میگرذه بنابراین ولت تولید شده روی جنراتور DC بسیار ثابت هستش
    حالا از این ولت ثابت جهت گرذانذن یک موتور DC کمپوند استفاده میشه
    در صفحه ارسالی و سایت ارسالی کاملا مشخصه یک زنراتور DC یک موتور سنکرون یا اسنکرون سه فاز و یک موتور DC که باید دور اون کنترل بشه

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 99