اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

FPGA تجاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

FPGA تجاری

سلام

اگر میشه کاربرد FPGA در محصولات تجاری تولید شده در بازار رو بگید.

یعنی هرکس بگه مثلا در فلان محصول فلان FPGA به کاربرده شده. از مصارف نظامی و تجاری گرفته تا ....
    البته وظیفه و کاربردی که FPGA توی این محصول رو داشته روهم بگه.
    اگر هم لینکی برای این موضوع دارید لطفا دریغ نکنید.

با تشکر

پاسخ : FPGA تجاری

میشه گفت هیچی :mrgreen:
    تو هیچ محصول تجاری از FPGA استفاده نمیشه چون به صرفه نیست.اگه قرار باشه یه محصول عمده تولید بشه FPGA اون رو به یه چیپ معمولی تبدیل میکنند.فقط تو محصولاتی که تو تیراژ پایین هستند و نسخه های اولیه محصولات تجاری میتونید FPGA رو ببینید.
    نحوه تبدیلش هم این جوری هست که فایل های تبدیل شده FPGA رو با کلی پول به شرکت های قطعه ساز میدی اونا هم بهت IC اون رو تحویل میدن.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نه این طور نیست، تا اونجا که من میدونم
      خوب FPGA ها یک سری قابیلیت دارند که سایرین ندارند.
      مثلا Reconfigurable اند. فرض کنید می تونید یک محصول رو در صورت بروز اشکال پدیت کنید.

لااقل میدونم تو مصارف نظامی به دلیل حذف شرکت های سازنده در پروسه تولید، کاربرد زیادی داره.

یا اصلا توی این چی میگن بهش ( این روباتا که میفرسن فضا) خوب باتوجه به تغییر وضعیت این روبات ها از راه دور یا به صورت اتوماتیک reconfig میشند.

من یکسری یه جا میخوندم توی این تلویزیون های سه بعدی برای تولید دو بعد به سه بعد از FPGA استفاده میکنند. دلیلش رو نمیدونم؟ اصلا نمیدونم درست هست این مطلب یا نه؟

آقا مثال بزنید، هست. هرکس یکم سرچ کنه یه چیزایی گیرش میاد.

دیدگاه

سلام
        من مثال خودم را می گم
        حدود 100 تا کارت دیجیتال مربوط به یک پانل حفاری رو داخل یک بورد جمع و جور پیاده کردیم

دیدگاه

سلام
          fpga کاربردش به اندازه ی میکرو کنترلر ها نیست ولی کاربرد داره .
          معمولا تنها fpga رو کمتر به صورت تجاری استفاده میکنند , معمولاتو اینترفیس ها و تبدیل پروتکل ها fpga کار رو انجام میده بعد یک میکرو یا dsp کار رو ادامه میده.
          تو کارهایی که فرکانس کار خیلی بالاست و پردازش زیاده هم fpga کاربرد داره , اگر تعداد کم باشه دیگه سراغ زدن ic نمیرن.
          برای همین تو fpga های جدید یک میکرو هم گذاشتن تا بشه با اونم کار کرد.
          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام. منم تو یه سایت ژاپنی خوندم که FPGA توی تکنولوژی 3D TV به کار میره. همچنین توی encoder های شرکت thomson که کار تبدیل ویدئو به فرمت های MPEG رو انجام میده به کار میره.

دیدگاه

از همه تو دسترس تر

توی یکی از دوربین های canon جیبی-spartan2 هست
              خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

به جرات میشه گفت در اکثر سیستم های پردازس تصویر fpga داره کار میکنه-شاید انحصاری همون شرکت باشه-اما ساختار آرایه گیتی هست
                خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X