اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت خروجی LM317

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت خروجی LM317

به نام سلام نام زیبای خدا
    دوستان من با LM317 و جندتا مقاومت یه ولتاز رفرنس به میزان 10v درست کردم.اما میخوام اون ولتاز رفرنس رو تقویت کنم و به 30 ولت برسونم.ولتاز رفرنس ایجاد شده را دادم به LM324 با بهره 10 (Rf=10k و Ri=1k) اما تقویتی در خروجی نداشتم. :angry: :angry: :angry:
    نمیدونم اشکال کارم کجاست؟
    اکه شما مدار بهتری برای تقویت سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
    با درود فراوان :smile:
    زیبا باش و بخند بر هرآنچه زشتی است،چرا که تنهاترین شان تو ،زیبایی است.

پاسخ : تقویت خروجی LM317

بهتره که برای ولتاژ رفرنس از ایسی رفرنس استفاده کرد نه از رگولاتور (البته اگر کارت دقیق هست) حالا نمیدونم چرا میخوای 10 ولت با تقویت کننده کنی 30 ولت

بعدش شما اگر بهره رو 10 بگیری 10 ضربدر 10 میشه صدولت نه سی ولت...از تغذیه خود ایسی هم بیشتر شد :biggrin:

اگر فرضا تقویت کننده شما غیر معکوس باشه میشه .........................(بهره به علاوه 1 )*ولتاژ ورودی ......................

خب شما برای داشتن 30 ولت تو خروجی بهره تون باید 2 باشه

:mrgreen:اگر در حد کاری این ایسی باشه تو خروجی 30 ولت داری در غیراینصورت باید با یه ایسی دیگه انتخاب کنی :mrgreen:
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

دوست عزیز اگه تغذیه شما از30ولت کمتر باشه چطور میخواین با تقویت ورودی، اون رو به 30 ولت برسونین؟؟ oo: اگه فقط به عنوان ولتاژ رفرنس میخواین استفاده کنین و منبع 30 ولت هم ندارین میتونین از رگولاتورهای سویچینگ Boost استفاده کنین و ولتاژتون رو افزایش بدین.من یه نمونه ساخته بودم (با آی سی MC34063) که خروجیش دقیقا 30 ولت بود با توجه به ولتاژ ورودی،تو خروجی جریان های متفاوتی رو میداد...تو حالت بی باری 3.3 ولت باطری موبایل رو هم میکرد 30 ولت ولی جریان که میکشیدم شدیدا افت میکرد که طبیعی هم هست.خواستین بگین شماتیک و PCB رو بزارم. موفق باشین.

دیدگاه

با سلام به دوستان خوبم
        از دقتی که دوستان دارن ممنونم اما باید اعتراف کنم که سوال رو بد و خیلی کلی مطرح کردم
        من میخوام از یه پتانسومتر ولتاژهای مختلفی بگیرم.برای همین پتانسیومتر را به پایه Adj در رگولاتور LM317 وصل کردم.با تغییر پتانسیومتر در خروجی رگولاتور ولتاژهای متفاوتی دارم و خیلی خوب جواب داد.اما گاهی اوقات که خروجی رگولاتور کمتر از 5 ولت میشه،میخوام آنرا تقویت کنم(2 تا 3 برابر تقویت شود).از 741 و LM324 استفاده کردم اما خوب جواب نداد.
        به نظر شما برای تقویت ولتاژ در خروجی رگولاتورLM317 از چه تقویت کننده ای استفاده کنم.
        ممنون میشم راهنمایی ام کنم :mrgreen:
        با سپاس و درود بیکران بر مهندسین ایران زمین

دیدگاه

ورودی رگولاتور چند ولت هست؟ میخواین خروجی بین چند ولت تا چند ولت تغییر پیدا بکنه؟

اما گاهی اوقات که خروجی رگولاتور کمتر از 5 ولت میشه،میخوام آنرا تقویت کنم(2 تا 3 برابر تقویت شود)
          چه وقتهایی خروجی کمتر از 5 ولت میشه؟

دیدگاه

من مجبورم گاهی اوقات پتانسومتر را کم کنم(مدار مفصله و نمیشه هدف ازکم کردن پتانسیومتر را شرح بدم) بنابراین در این مواقع خروجی کمتر از 5 ولت میشه که میخوام تقویتش کنم.
            شاهرخ خان به نظرت از چه تقویت کننده ای استفاده کنم؟

دیدگاه

نگفتین ورودی چند ولته ؟ وقتی کمتر از 5 ولت شد میخواین تا چند ولت افزایش داشته باشین ؟ این افزایش تغییری هم خواهد داشت ؟ ( منظورم اینه که مثلا

4ولت رو سه برابر تقویت کردین شد12 ولت،حالا اگه اون 4 ولت بشه 3 ولت لازمه که خروجی بشه چند ولت؟ همون 12 یا به نسبت تقویتتون بشه 9 ولت؟)

دیدگاه

سلام !!
                تقویت کننده ترنزیستوری بزار و از بایاس جریان ثابت استفاده کن تا بهره مدار ثابت باشه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X