اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LED Panel Light چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LED Panel Light چیست؟

همانطور که می دونید یکی از مشخصه های لامپ های LED اینه که نور رو بصورت جهت دار پخش می کنه .یعنی شما می تونید برای نور خروجی از هر LED یه زاویه پخش متناظر باهاش تعیین کنی.این موضوع برای خیلی از کاربردها مطلوبه.مثلاً تو چراغ های خیابانی ، این موضوع باعث کاهش شدید آلودگی نوری چراغ میشه ،ضمن اینکه از هدر رفت نور به قسمت هایی که نیازی به نور نداره جلوگیری می کنه.این موضوع تو پروژکتورهای LED و لامپ های هالوژن LED یا دیگر محصولات LED هم به عنوان یک مزیت دیده میشه.اما تو بعضی کاربردها ما نیاز به نوری یکدست و یکنواخت با زاویه پخش وسیعتر داریم که هم چشمو اذیت نکنه و هم نور مورد نیاز رو برامون تامین کنه.
    روشهای مختلفی برای این کار استفاده میشه.یکی استفاده از طلق یا روکش های مات از جنس خاص برای پخش یکنواخت نوره.یکی دیگش تاباندن نور لامپ به یه سطح دیگه به عنوان منعکس کننده نور هستش که بتونه نور یکنواخت و خوبی رو ارائه کنه و....
    اما یکی از روشهایی که برای مصارف روشنایی داخلی کاربرد داره و چند سالیه جای خودشو تو بازارهای جهانی باز کرده ، استفاده از پنل های نورانی LED یا همون LED Panel Light هاست. این محصول که در ابعاد ، اشکال ، رنگ و وات های مختلف عرضه میشه تونسته به دلیل ویژگی های زیادی که داره تو بازار جهانی روشنایی داخلی جایگاه مناسبی کسب کنه.
    تو تصاویر زیر می تونید تصاویری از خود محصول به همراه نمونه هایی از کارهای اجرا شده با این محصولات رو ببینید.

{ خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : LED Panel Light چیست؟

هر چند ممکنه بعضی ها با این محصول آشنا باشند ، اما شاید بعضی ها بپرسن این محصولات رو کجا استفاده می کنند و به چه دردی می خوره؟
    در جواب باید بگم این محصول بخصوص ابعاد 600*600 میلی مترش که به جای قاب های مهتابی و FML جایگزین میشه ، برای مصارف روشنایی داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیره.البته این محصول رو میتونید در اشکال گرد و مربع و دایره (در ابعاد مختلف) و در رنگ و وات های متنوع ببینید.
    تو شکل های زیر نمونه هایی از کاربرد های این محصول رو میتونید مشاهده کنید.

{ خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

جناب ahmad558pars اینا تو ایران هم پیدا میشه؟ قیمتشون در چه حدودیه؟ مثلا این پنل 60*60 چقدر نور میده مصرفش چقدره؟
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

دوست عزیز
        LED Panel Light ها رو در انواع و ابعاد مختلف شما در ایران هم می تونید تهیه کنید،ولی بسته به کیفیت قطعات استفاده شده در ساخت اون محصول قیمت ها متفاوتند.مثلاً همین مورد 60*60 رو که شما اشاره کردید ، بسته به کیفیت قطعات استفاده شده ، میتونه قیمتی بین 200 تا 350 هزار تومان داشته باشه.البته اینم بگم که قیمت ها خیلی وابسته به نرخ دلاره.
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

داخل اینها power ledاست یا ledمعمولی یا smd؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

یا سلام
            در مورد سوال جناب deremel400 باید عرض کنم که نوع LED استفاده شده در این محصولات عموماً SMD هستش.منتها یک مدل از LED panel light ها هست که از LED های High power استفاده می کنند.ولی قیمت و کیفیت اون مدل ها پایینتره.
            اما در مورد حذف امضای اینجانب یه سوال برام ایجاد شد که بد ندیدم مطرح کنم.اگه امضای من خلاف قوانین سایت بوده چرا از 2 ماه پیش که من اولین مطلب رو با امضا در تاریخ 21 نوامبر منتشر کردم تا حالا این امضا خلاف قوانین تشخیص داده نشده بود .اینم لینکش http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57109.0
            اگه می فرمایید تا حالا متوجه این تاپیک و امضا نشده بودین هم باید عرض کنم همکار محترم علمی جناب Solsal در تاریخ 8 دسامبر ضمن تشکر پاسخی به سوال من در آن تاریخ داده اند.فکر نمی کنم ایشون متوجه امضای من نشده باشند.
            حالا ممکنه دلیل دیگه ای باشه که من در جریان نیستم ولی در هر حال منظور من از اون امضا و معرفی اون وبلاگ ارایه مطالب تخصصی به دوستانی بود که دوست دارند اطلاعات بیشتری در مورد LED و محصولات مرتبط با اون بدونند.چون متاسفانه هیچ وبلاگ یا سایت ایرانی مشابهی در این زمینه به این صورت کار نمیکنه. چرا که مطمیناً این انجمن جای مناسبی برای تبلیغات نیست و هدف من هم از اون امضا تبلیغات نبوده و نیست.
            در هر حال ما تابع قوانین انجمن بوده و هستیم .
            موفق باشید.
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad558pars
              یا سلام
              در مورد سوال جناب deremel400 باید عرض کنم که نوع LED استفاده شده در این محصولات عموماً SMD هستش.منتها یک مدل از LED panel light ها هست که از LED های High power استفاده می کنند.ولی قیمت و کیفیت اون مدل ها پایینتره.
              اما در مورد حذف امضای اینجانب یه سوال برام ایجاد شد که بد ندیدم مطرح کنم.اگه امضای من خلاف قوانین سایت بوده چرا از 2 ماه پیش که من اولین مطلب رو با امضا در تاریخ 21 نوامبر منتشر کردم تا حالا این امضا خلاف قوانین تشخیص داده نشده بود .اینم لینکش http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57109.0
              اگه می فرمایید تا حالا متوجه این تاپیک و امضا نشده بودین هم باید عرض کنم همکار محترم علمی جناب Solsal در تاریخ 8 دسامبر ضمن تشکر پاسخی به سوال من در آن تاریخ داده اند.فکر نمی کنم ایشون متوجه امضای من نشده باشند.
              حالا ممکنه دلیل دیگه ای باشه که من در جریان نیستم ولی در هر حال منظور من از اون امضا و معرفی اون وبلاگ ارایه مطالب تخصصی به دوستانی بود که دوست دارند اطلاعات بیشتری در مورد LED و محصولات مرتبط با اون بدونند.چون متاسفانه هیچ وبلاگ یا سایت ایرانی مشابهی در این زمینه به این صورت کار نمیکنه. چرا که مطمیناً این انجمن جای مناسبی برای تبلیغات نیست و هدف من هم از اون امضا تبلیغات نبوده و نیست.
              در هر حال ما تابع قوانین انجمن بوده و هستیم .
              موفق باشید.
              چه جالبه این پنل ها جنس اون پوشش سفید یا رنگی خارجی چیه؟؟؟؟؟پلکسی گلاسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
              چرا LEDها را نسبت به سطح زمین عمودی نصب نمی کنند .این جوری بازدهش نوریش بیشتر نمیشه
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

دوست عزیز.کلاً در پنل های نورانی برای اینکه پخش نور یکنواختی داشته باشیم و نور خروجی LED ها که نقطه ای هست به نور صفحه ای تبدیل بشه ، از صفحاتی خاص استفاده میشه که بهش میگن diffuser.اما اون چیزی که نقش مهمتری در یکنواخت کردن نور خروجی داره صفحه دیگه ای هست که در زیر این Diffuser قرار داره و اسمش LGP هست که PMMA (پلی متیل متاکریلات)هم میگند .،این صفحه یک صفحه شفاف ساخته شده از رزین PMMA هست که گاهی بهش شیشه آکریلیک هم میگند.
                از لحاظ شیمیایی LGP پلیمری ترکیبی از متاکریلات هستش.PMMA برای مواقعی که نیازی به استحکام خیلی زیاد نیست، جایگزین اقتصادی مناسبی برای PC (پلی کربنات) هاست.علاوه بر این ، PMMA بصورت بالقوه مضرات ناشی از Bispheol-A موجود در پلی کربنات را شامل نمی شه.تکنولوژی استفاده شده در ساخت پنل های نورانی به نوعی مشابه تکنولوژی ساخت پنل های LCD نوت بوک هاست.
                اما علت اینکه چرا LED ها رو عمودی نصب نمی کنند اینه که قراره یک محصول با نور یکدست صفحه ای داشته باشیم.در حال حاضر محصولاتی که اقدام به نصب LED های High power بصورت عمودی کرده اند ساخته شده اند ولی به علت نقطه ای بودن نورش استقبال زیادی از این محصول نشده.
                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام من با یک صفحه تلق و یک قاب خالی و ال ای دی معمولی درست کردم خیلی جالب و باکلاس شد
                  :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X