ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 118
    2006/07/16
    آمل
    127
    0

خاموش و روشن شدن چراغ اتاق با ورود و خروج افراد ....

سلام
    من می خوام برای پرژه ام یه مداری بسازم که این طوری باشه:

یک اتاق را در نظر بگیرید دو جفت مادون قرمز بر روی چهار چوب ها نصب کنیم و ورود و خروج افراد رو ثبت کنه به این صورت که اگه یه نفر وارد اتاق شد یه عدد بهش اضافه بشه و اگه یه نفر از اتاق خارج شد یک عدد کم بشه و اگر این اعداد به صفر رسید ( دیگر کسی در داخل اتاق نیست) لامپ اتاق خاموش بشه ......
    خوب می دونم که اگه دو جفت ( منظور گیرند و فرستنده ) رو بر روی چهارچوب نصب کنیم .... در یک راستا .... اگر سنسور اول یک بشه و بعد سنسور دوم یک بشه ....یعنی شخصی وارد اتاق شد و اگه بر عکس یعنی شخصی خارج شد ...

می خوام مصرف برقش خیلی کم باشه ... در ضمن با کلید اصلی به طور کامل خاموش بشه ....

حالا نمی دونم من اینو با میکرو بسازم یا ...... در هر صورت اطلاعاتم خیلی کمه .... و می خواستم شماها کمکم کنید ....
    ممنونم
    لطفا به دکمه ی تشکر من به هیچ وجه دست نزنید ....
    اگه یه جایی مشکل کسی را حل کردم فقط ازش می خوام .... برام دعا کنه ..... همین.
    2007/08/07
    تهران
    353
    2

پاسخ : خاموش و روشن شدن چراغ اتاق با ورود و خروج افراد ....

سلام دوست عزيز :

اين مطلب قبلاً در تاپيك هاي زير مطرح گرديده .
    اگر همچنان بعد از خواندن اين مطالب به نتيجه دلخواه نرسيديد بفرمائيد تا كمكتان كنيم .

موفق باشيد .

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,9196.msg39856.html#msg39856
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8516.msg42030;topicseen
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,9658.new.html#new
    2006/03/21
    1,034
    4

سلام
    اگر با میکروکنترلر بسازی مدارت انعطاف پذیری بیشتری داره و می تونی کارهای قشنگ تری انجام بدی،مثلا سر یه ساعت خاص چراغ خاموش یا روشن بشه، یا مثلا تعداد افرادی که تو اتاق هستند ،و یا در طول روز اومدن رو نمایش بدی و ....
    برای شروع اول سنسورهای مادون قرمز رو بساز،یعنی یدونه گیرنده فرستنده بذار و ببین میتونی عبور افراد رو تشخیص بدی
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_amol
    سلام
    من می خوام برای پرژه ام یه مداری بسازم که این طوری باشه:

یک اتاق را در نظر بگیرید دو جفت مادون قرمز بر روی چهار چوب ها نصب کنیم و ورود و خروج افراد رو ثبت کنه به این صورت که اگه یه نفر وارد اتاق شد یه عدد بهش اضافه بشه و اگه یه نفر از اتاق خارج شد یک عدد کم بشه و اگر این اعداد به صفر رسید ( دیگر کسی در داخل اتاق نیست) لامپ اتاق خاموش بشه ......
    خوب می دونم که اگه دو جفت ( منظور گیرند و فرستنده ) رو بر روی چهارچوب نصب کنیم .... در یک راستا .... اگر سنسور اول یک بشه و بعد سنسور دوم یک بشه ....یعنی شخصی وارد اتاق شد و اگه بر عکس یعنی شخصی خارج شد ...

می خوام مصرف برقش خیلی کم باشه ... در ضمن با کلید اصلی به طور کامل خاموش بشه ....

حالا نمی دونم من اینو با میکرو بسازم یا ...... در هر صورت اطلاعاتم خیلی کمه .... و می خواستم شماها کمکم کنید ....
    ممنونم
    سيستمي كه شما مي خواي اصطلاحا بهش لايتينگ گفته ميشه
    براي راحتي كارتون بهتره بري و روي pir هاي كار بكني اون مخصوص انسان و تشخيص وجود اون
    فقط سيستم شما چند مشكل مي تونه داشته باشه
    1- دو نفر با هم وارد اتاق بشند
    2-......... بقيه رو بي خيال :mrgreen:

موفق باشي
    2006/07/16
    آمل
    127
    0

سلام
    از همه ممنونم که بهم پاسخ دادند .
    ببینید من نمی خوام اون شکلی که شما می گید حضور انسان رو در اتاق تشخیص بدم .....تازه از این چیزی هم که شما می گید من چیزی سر در نمی آرم ... من خیلی تازه کارم ...

ببینید من این کار رو می خوام بکنم (البته یه چیز ساده درست کردم که منظورم رو برسونم)

خوب ببینید دوتا دایره ی سیاه دوتا مادون قرمز هستند که در رو برویشان گیرنده های شان قار دارند ... البته اینها در چهارچوب در کار گذاشته می شوند .....اون مربع هم یک انسانه .... که وقتی انسان از این میان رد می شه دوتا گیرنده این کدها رو به ما می دند (دوتایی) : 11 بعد 10 بعد 00 بعد 01 بعد 11 خوب پس می تونیم ما این رو به عنوان ورود در نظر بگیریم و هر وقت همچین کدی رو دریافت کردیم 1 عدد به مقدار قبلی اضافه بشه ( یعنی یک نفر وارد اتاق شد) و هر وقت این کد رو دریافت کردیم : 11 بعد 01 بعد 00 بعد 10 بعد 11 به عنوان خروج در نظر می گیریم و یک عدد از مقدار قبلی کم می شود ( یعنی یک نفر از اتاق خارج شد ) خوب اگه این عدد ما (اعداد ورود و خروج به صفر رسید لامپ خاموش و اگه هم که نرسید لامپ روشن )
    خوب حالا بهم بگید چطور این مدار رو بسازم ....
    ممنونم
    2007/08/07
    تهران
    353
    2

سلام :

دوست عزيز ، اين روش مشكل اساسي داره !
    اگر 2 نفر با هم وارد بشن ميشه يك باگ و سيستم يك نفرو ثبت ميكنه و وفتي يكيشون بره بيرون سيستم ميگه كسي تو اتاق نيست ! در صورتي كه هست .
    اما اگر نظرت همين سيستم بگو تا من راهنمائيت كنم چيا لازم داري

موفق باشي
    2006/03/21
    1,034
    4

سلام
    به نظرم روش خوبیه،چون این دستگاه شما که یک سیستم امنیتی نیست این اشکالش زیاد مهم نیست،در ضمن معمولا دو نفر در کنار هم وارد یه اتاق نمی شوند
    با توجه به اینکه فرمودید تا حالا زیاد کار نکردید توصیه میکنم همین روشی رو که گفتید پیاده کنید،بعدا میتونید اشکال هاشو بگیرید
    2006/07/16
    آمل
    127
    0

باز هم از همه ممنوم ....
    اگه لطف کنید در ساخت همینی که گفتم کمکم کنید خیلی ممنون می شم ..... من توی ساخت همینش موندم .... تا برسه به ....
    2006/03/21
    1,034
    4

سلام
    شما اول باید یک مدار برای راه اندازی سنسورها آماده کنی،بعد باید یه پالس به فرستنده بدی،اگر همین پالس در گیرنده دریافت شد یعنی مانعی وجود نداره!
    توی انجمن سرچ کنید،قبلا راجع به مادون قرمز زیاد بحث شده
    موفق باشید
    2007/08/07
    تهران
    353
    2

سلام :

حق با آقاي يارمحمدي است . همين سيستم را مي شود به راحتي پياده كرد و بعداً با يك مدار تكميلي كه من در سايت انجام شده اش را گداشته ام آنرا رفع عيب كنيد .
    براي شروع شما يك زوج فرستنده و گيرنده مادون قرمز تهيه كنيد تا با استفاده از اطلاعات موجود آنها را راه اندازي كنيد .
    در مرحله بعد ميكرو كنترلري با هم طراحي مي كنيم كه بتواند به نسبت ورودي هاي حاصل از اين فرستنده گيرنده ها عكس العمل صحيح داشته باشد .

موفق باشيد
صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 118