اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور این فایل را پاک کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور این فایل را پاک کنم؟

با سلام--مدتی است در هارد دیسک اکسترنالم یک دایرکتوری که قبلا در ان یک برنامه را ذخیره کرده بودم میخواهم پاک کنم ولی نمیتوانم.مشکل این است که تمام فایلها و ساب دایرکتوریهای داخل ان به طرز عجیبی تغییر نام پیدا کرده و نام انها دارای کاراکترهای عجیب و غریبی شده که حتی با کیبرد هم نمیتوان ان کاراکترها را ایجاد کرد و در ظمن حجم انها نیز تغییر کرده و از 3 گیگ به حدود 100 گیگ تغییر یافته و با راست کلیک روی ان منوی معمولی ویندوز 7ظاهر نمیشود.تا بتوان ساب منوهای اشتراک--owner-و غیره را تغییر داد تا بلکه بشود تغییر نام یا حذف انجام داد.حتی وفتی انرا به سیستمی که با اوبونتو بالا امده وصل میکنم نمیتوانم ان را حذف کنم.این فایل را با انتی ویروسهای اوریجینال بیت دیفندر و نود32 نیز بر روی کامپوترهای مختلف اسکن کردهام و مشکلی نداشته.با نرم افزار eraser نیز سعی به پاک کردن ان کردم ولی خطای نام فایل معتبر نمیباشد میدهد.لذا ایا کسی نرم افزار قوی جهت پاک کردن فایل یا فولدر سراغ دارد یا ایا میتواند راهی پیش رویم بگذارد تا از شر این فولدر خلاص شوم.چون حجم زیادی از هارد اکسترنال را بیهوده اشغال کرده است.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

پاسخ : چطور این فایل را پاک کنم؟

قبلا تو xp برنامه ای بود به اسم unlocker که ارتباط فولدر با windows و cpu رو قطع می کرد و دکمه ای داشت برای پاک کردن. البته تا جاییکه یادم میاد تو سون کار نمی کرد ولی ممکنه نرم افزارهای مشابه کمک کنه.
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

ممکنه فایل ها یا پارتیشنتون خراب شده باشه.
      قبل هر کاری وارد CMD بشید و دستور زیر رو وارد کنید

chkdsk z: /x /r /f

z همون پارتیشنیه که فایل ها توش هستن.
      این عملیات ممکنه بسته به حجم درایو و تعداد فایلآ‌ها، تا 1 ساعت هم طول بکشه.

دیدگاه

با تشکر از پاسخهای دوستان باید بگویم که برنامه unlocker نیز عمل نکرد و هارد سالم است زیرا مابقی فایلهای روی ان قابل دسترس هستد و هارد اکسترنال پارتیشن بندی نشده و 500 گیگ حجم دارد لذا راه حلی که با صحبتهای شما به ذهنم میرسد این است که فایل مذکور را به صورت یک پارتیشن مجزا جدا کنم و بعد عملیات گفته شده را انجام دهم لذا ایا راهی برای این کار وجود دارد. یعنی جدا کردن یک فایل به صورت پارتیشن مجزا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
          با تشکر از پاسخهای دوستان باید بگویم که برنامه unlocker نیز عمل نکرد و هارد سالم است زیرا مابقی فایلهای روی ان قابل دسترس هستد و هارد اکسترنال پارتیشن بندی نشده و 500 گیگ حجم دارد لذا راه حلی که با صحبتهای شما به ذهنم میرسد این است که فایل مذکور را به صورت یک پارتیشن مجزا جدا کنم و بعد عملیات گفته شده را انجام دهم لذا ایا راهی برای این کار وجود دارد. یعنی جدا کردن یک فایل به صورت پارتیشن مجزا؟
          من نگفتم هارد خرابه.
          شما کاری رو که گفتم انجام دادی؟

دیدگاه

با سلام--ببخشید اشتباه از من بود .ولی اخه میدونید 500گیگ رو با دستور chkdsk چک کردنش زمان زیادی میبره لذا فکر کردم که اون فایل رو به یک پارتیشن مجزا تبدیل کنم تا حجمش کمتر بشه بعد اون کارو انجام بدم ولی اگه راهی نباشه امشب این کارو انجام میدم.

دیدگاه

راستش من چند باری به این مشکل برخورد کردم
              البته فلش مموری!
              اسم فایلها و فولدرهاش شبیه خط چینی هست.
              من که نتونستم کاریش کنم و در آخر سر
              عملیات زیبای فرمت رو انتخاب کردم :agree:
              هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                ممکنه فایل ها یا پارتیشنتون خراب شده باشه.
                قبل هر کاری وارد CMD بشید و دستور زیر رو وارد کنید

chkdsk z: /x /r /f

z همون پارتیشنیه که فایل ها توش هستن.
                این عملیات ممکنه بسته به حجم درایو و تعداد فایلآ‌ها، تا 1 ساعت هم طول بکشه.
                با آقای رضایی موافقم.منم خیلی وقت پیش یه همچین موردی داشتم.(البته واسه پارتیشن PC ) تا جایی که یادم هست با همین روش حل شد.
                میتونین یه کاری هم بکنین،وقتی هارد رو به سیستم وصل کردین،بدون اینکه وارد هارد بشین(اگه Auto run هم اومد Cancel بزنین) از طریقCMD وارد هارد بشین و اون فولدر رو پاک کنین.اگه نشد یه بار سیستم رو به حالت Safe-mode اجرا کنین و تو اونجا هم از طریق همین CMD و یا مستقیما اقدام کنین. اگه باز هم نشد :mrgreen:
                هیچی...یه نفس عمیق میکشین.....دنبال فضای خالی میگردین تا اطلاعات مفید هاردتون رو اونجا کپی کنین :applause: و بعدش هم Q...Q....bang....bang یه کلیک راست و فرمت

دیدگاه

با روش chkdsk از شب تا صبح طول کشید و تموم نشد و همچنان ادامه داشت تازه زده بود 30 درصد دیگه از خیرش گذشتم ولی شاید اگر منتظر میشدم چواب میداد. یک نرم افزار پیدا کردم که اون قدیما زمان dos و ویندوز 3.1خیلی کاربرد داشت ولی الان پیشرفت زیادی کرده به اسم pctools با اون در عرض 10 دقیقه مشکل حل شد و اون فایل از بین رفت و فضا ازاد شد فقط مونده یه مسئله که الان یک فایل با حجم صفر در روت اصلی وجود دارد که اونهم کاراکتراش عجیب هستن کسی میدونه چطور میشه فایل با حجم صفر رو پاک کرد.

دیدگاه

از طریق CMD به اونجا که فایل قرار داره برین.بعد این دستور ها رو اجرا کنین:
                    attrib -s -h xx
                    [Enter]
                    Erase xx
                    [Enter]

نکته: به فاصله بین دستورها دقت کنین - به جای xx اسم اون فایل رو بنویسین که به جای نوشتن میتونین از کیبرد با زدن دکمهTabفایل های اون دایرکتوری رو مرور کنید و روی اون فایل متوقف بشین.
                    بعد احتمالا یه پیغام میده که پاک بشه یا نه؟ شما حرف Y رو تایپ میکنی و فکر کنم بعدش هم Enter
                    انشاالله پاک خواهد شد!!! :rolleyes:

دیدگاه

اون برنامه از دستور
                      chkdsk /x /f استفاده میآ‌کنه!

دیدگاه

با سلام--این دستور chkdsk /x /fرا نیز تست کردم نتیجه مانند نرم افزار بود و خیلی سریع. :nice: الان تنها مشکل این است که یک فایل با حجم صفر وجود دارد با کاراکترهایی مثل صورت و الفبای چینی که نمیتوان با کیبرد انها را ایجاد کرد و حتی با سیستم عامل لینوکس هم نمیشود انرا پاک کرد ودر ویندوز نیز با راست کلیک و بر روی ایتم پراپرتیز نیز اپشنهای معمولی ظاهر نمیشود تا بتوان بر روی خصوصیات ویژه ان کاری انجام داد و در حقیقت ویندوز انرا بعنوان یک فایل نمیشناسد.حال ایا راهی میشناسید تا بتوان انرا پاک کرد.

دیدگاه

سیستم رو Safe-mode راه بنداز ببین جواب میگیری یا نه ؟اون فایل با دستور Erase تو CMD هم پاک نمیشه؟

میخوای اصلا بیا هارد اکسترنال منو بردار !! عوضش دست از سر این فایله هم بردار!! :mrgreen: :mrgreen:

شوخی کردم؛این جور چیزها واسه خود من هم آزار دهنده س!! مثل خاری که تو دست آدم بره اذیت میکنه! هرطوووووورررر هست باید پاکش کنم! :evil:

این راه ها رو هم امتحان کن،سعی خودتو بکن ببین چطور میشه..... :smile:

دیدگاه

با سلام--اقا ی شاهرخ خان با اینکار هم نشد که نشد.مسئله فقط یاد گیری است وبس.میدانید چرا؟چون همکاران زیادی دیده ام که به محض دیدن اشکالی در ویندوز فورا به فکر فورمت هارد درایو افتاده و به این مسئله که ممکن است نرم افزارهای دارای لایسنس مشکل پیدا کنند توچه نکرده و سیستم را از بین میبرند و هرگز به تعمیر ویندوز فکر نمیکنند واین مسئله باعث میشود که در همه کارهای دیگر نیز به همین شکل رفتار کنند و جالب است بدانید که فکر میکنند که اشکال از طراحی بوده و تازه خودشان اشکال را کشف کرده اند و به این فکر نمیکنند که شرکتی که بیش از 30 سال در ضمینه نرم افزار یا سخت افزار تجربه دارد احتمال خیلی کمی دارد که اشتباه انهم در بعضی از اصول طراحی را مرتکب شود.لرا طرح چنین مباحثی صرفا جنبه یاد گیری دارد و الا برای من بود و نبود این فایل در هارد دیسک چندان دردسری ندارد.

دیدگاه

آقا حالا که مسئله جنبه آموزشی پیدا کرده (!) منم یه سوال بپرسم :
                              در حالت عادی چه اتفاقی ممکنه بیفته که یک فایل که سالمه و ویروسی هم نیس یهو از 3 گیگ به 100 گیگ برسه ؟!!
                              برام عجیبه

راستی یه سوال دیگه اینکه اون فایل اصلیه که 3 گیگ بوده چی بوده ؟ بازی ؟ فیلم ؟ نرم افزار ؟ ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X