اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال - لامپ خلاء

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال - لامپ خلاء

1-اگه 10000 ولت 30 میلی آمپر یک ترانس نئون الکترونیکی به لامپی که رشته تنگستنش ریخته باشه و داخلش خلا هست وارد کنیم چه اتفاقی می افته؟

2- من یه رادیوی خیلی قدیمی دارم توش پر لامپ خلاء هستش ولی چندتاش سوخته به نظرتون چکار کنم .
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : سئوال - لامپ خلاء

سلام
    اتفاق خاصی نمیوفته فقط بین دو سر رشته ها کانال پلاسما ایجاد میشه
    حتی اگه یه سیم رو بزنی به رشته داخل لامپ و اون یکی سیم رو به شیشه لامپ اتصال بدی با یه صحنه جالبی مواجه میشی
    اگه ولتاژ رو بتونی تا 100 کیلو ولت بتونی افزایش بدی با اون لامپ های داخل رادیو فک کنم بشه یه دستگاه اشعه ایکس خیلی ضعیف ساخت. البته به دو تا دیود 100 کیلو ولت و خازن هم نیاز داری که...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax
      1-اگه 10000 ولت 30 میلی آمپر یک ترانس نئون الکترونیکی به لامپی که رشته تنگستنش ریخته باشه و داخلش خلا هست وارد کنیم چه اتفاقی می افته؟

2- من یه رادیوی خیلی قدیمی دارم توش پر لامپ خلاء هستش ولی چندتاش سوخته به نظرتون چکار کنم .
      من یه سوال دارم oo:
      این لامپایی که شما میگی داخل رادیو هست احیانا همون لامپهای دو قطبی یا سه قطبی نیستند که اون قدیما بجای دیود و ترانزیستور استفاده میشده؟؟؟
      ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
      چي گفتماااا !! oo:

دیدگاه

دقیقا همونه.

دیدگاه

سلام
          اگر بتونی لامپ را تعویض کنی یه رادیو ی حساس و خاطره انگیز گیرت میاد.
          لامپ معمولا یا باید بشکنه یا فیلمانش معیوب بشه تا از کار بیفته.
          اگر فیلمانش روشن بشه بعید می دونم سوخته باشه.
          شماره روی لامپ ها را بنویس تا بگم هرکدوم چی هستن.

دیدگاه

با سلام :

اگه خود رادیو را بتونی راه بندازی که خیلی خوبه و اگر نشد با لامپ های سالم یه فرستنده موج کوتاه قوی درست کن
            --------------------------- --------------------------

دیدگاه

کلا 10، 12 تا لامپ داره که یه پنج تاییش سیاه شده
              شکل خود رادیو اینه
              http://www.google.com/imgres?q=vacuum+tube+radio&um=1&hl=en& client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-USfficial&tbm=isch&tbnid=MXoMia856xd43M:&amp ;imgrefurl=http://www.okokchina.com/product/Computer-Electronics/Audio/Radios/ZZ-Other-Radio/index_2.htm&docid=RmgFdbFgJwfUeM&imgurl=ht tp://www.okokchina.com/Files/uppic3/R801%252520Stereo%252520Vacuum%252520Tube%252520Cl assical%252520Radio404.jpg&w=1280&h=960&am p;ei=23kxT5bsIo7bsgaJr8mlBA&zoom=1&biw=102 4&bih=634

لامپ ها که می گم این هستش . که البته 4 تای دیگه مثل این سیاه شده .
              http://www.google.com/imgres?q=vacuum+tube+radio&um=1&hl=en& client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-USfficial&tbm=isch&tbnid=JqTpKWdRrXQEqM:&amp ;imgrefurl=http://en.wikipedia.org/wiki/File:Radio_vacuum_tube-EABC80.jpg&docid=E2NBdvWtQ4TlPM&imgurl=htt p://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Radio_vacuum_tube-EABC80.jpg&w=396&h=1059&ei=23kxT5bsIo7 bsgaJr8mlBA&zoom=1&biw=1024&bih=634

در ضمن باز و بسته کردن این رادیو دهن آدم رو آسفالت می کنه . که به خاطر همین شاید منصرف بشم .
              در ضمن روی دو تا پایه این لامپ ها یه مقاومت سیمی 500 اهم یا نمیدونم 500 کیلو اهم هستش . آخه عدد قابل خواندن نیست .

دیدگاه

در ضمن من چون وقت و حوصله باز کردن اون رادیو پوکیده رو ندارم برای همین فکر کنم که عدد رو ی لامپ ها با 5 یا 4 شرو می شد .
                5xx
                4xx

دیدگاه

بنظرم اگه داخل اون رو یه رادیو معمولی بزارم و سیم ولوم ها رو به ولوم اون رادیو و سیم بلندگو رو به اون وصل کنم . راحتر باشم و با لامپ ها هم می تونم یه کاری بکنم .

دیدگاه

سلام
                    مطمئنی که 12 تا لامپ داره؟
                    این رادیو ها فوقش 5 تا لامپ داشته باشند.مگه کامپیوتر اینیاک هست؟ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

بابا بیشتر هم داره نشمردم تازه یه چند تایی پشت صفحه هستش که برای قشنگی نور ابی تولید می کنه .

دیدگاه

سلام دوست عزیز. من مجموعه ای از انواع لامپ دارم اگه لازم بود میتونم یدکی بهتون بدم
                        <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
                        فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

دیدگاه

ممنون به درسرش نمی ارزه

دیدگاه

اگه رادیو رو کار بندازی 150 تومن قیمتشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
                              سلام
                              اگه ولتاژ رو بتونی تا 100 کیلو ولت بتونی افزایش بدی با اون لامپ های داخل رادیو فک کنم بشه یه دستگاه اشعه ایکس خیلی ضعیف ساخت. البته به دو تا دیود 100 کیلو ولت و خازن هم نیاز داری که...........
                              درسته میشه. فقط خیلی باید مواظب باشید. هم به دلیل ولتاژ بالا و هم به دلیل این که اشعه ی ایکس بسیار خطرناک هستش.اگه تو اینترنت سرچ کنید آموزشش هست. فقط قبلش به عوارض اون فکر کنید. چون اگه از کنترل خارج بشه دردسر داره و ممکنه آسیب ها ی جبران ناپذیری به شما بزنه(مثل سوختگی های شدید جبران ناپذیر و سرطان و...).
                              [glow=red,2,300]X-rays can kill. At the very least, they can give you cancer, which also kills.[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X