اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه تقویت یه سیگنال در حد میکروولت که بر روی یه ولتاژ 2 ولت سوار شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه تقویت یه سیگنال در حد میکروولت که بر روی یه ولتاژ 2 ولت سوار شده

من میخوام یه تقویت کننده با اپ امپ طراحی کنم که ولتاژ ورودی در حد میکرو ولت رو تقویت کنه. طراحی این مدار خیلی سخت نیست اما یه مشکلی دارم اینه که این سیگنال ورودی روی یه ولتاژ 2ولت سوار شده. یعنی سیگنال ورودی مثلا صفر ولت تا 100میکرو ولت نیست و در واقع 2ولت تا 2.000001 ولته.
    چطوری این ولتاژ 2ولت رو حذف کنم؟ برای این کار باید چیکار کنم؟

پاسخ : نحوه تقویت یه سیگنال در حد میکروولت که بر روی یه ولتاژ 2 ولت سوار شده

خوب با یه خازن هم می شه dc رو حذف کرد ولی چیزی که مهم است اینه که میزان خازن باید مقداری باشه که باعث بایپس شدن سیگنال خودت نشه .
    البته مطمئنم که راه بهتری هم هست ولی من نمی دونم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
      خوب با یه خازن هم می شه dc رو حذف کرد ولی چیزی که مهم است اینه که میزان خازن باید مقداری باشه که باعث بایپس شدن سیگنال خودت نشه .
      البته مطمئنم که راه بهتری هم هست ولی من نمی دونم .
      ممنون. اما مشکل اینه که هر دو ولتاژ DC هست. یعنی اون ولتاژ در حد میکرو ولت که روی ولتاژ 2ولت سوار شده هم یه ولتاژ دی سیه.

دیدگاه

با سلام

منبع سیگنال را معرفی فرمایید، یا شماتیک آنرا ترسیم فرمایید.

-در صورت تفاضلی بودن، که 2 ولت مقدار بایاس آن باشد، با تقویت کننده اینسترومنت مانند ad625 ومشابه ، کار انجام می شود.
        - در صورت تکی بودن سیگنال، با تقسیم مقاومتی 0.01% و پتاننسیومتر، یک ولتاژ 2.0000ولت بسازید و با تقویت کننده فوق ، کار را انجام دهید،
        که دما در این موضوع بسیار اثر گذار خواهد بود.

با سپاس
        گشتی در لاله زار
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام
          اگه بین منبع سیگنال و تقویت کننده خازنی رو قرار بدی که XC آن (همون مقاومت خازن در برابر AC ) در فرکانس سیگنال کم باشه در حد چند صد اهم سیگنال کامل و بدون دی سی به تقویت کننده میرسه.

دیدگاه

سلام.

من هم همون تقویت کننده ابزار دقیق رو پیشنهاد میکنم.

دردسرش کمتره و خیلی به مقاومت درصد پایین نیاز نداره.
            خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
              ممنون. اما مشکل اینه که هر دو ولتاژ DC هست. یعنی اون ولتاژ در حد میکرو ولت که روی ولتاژ 2ولت سوار شده هم یه ولتاژ دی سیه.
              دو ولتاژ dc که با هم ترکیب بشوند جدا شدنی نیستند مثل یک معادله با دو مجعول که حل شدنی نیست، بایستی در مدار قبل از ترکیب شدن یک فکری براشون کرد

دیدگاه

سلام !اگر 2ولتی که میگی مال تغذه مدار قبلیت باشه میتونی با تغذه مقایسه و تفاضل کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
                  من میخوام یه تقویت کننده با اپ امپ طراحی کنم که ولتاژ ورودی در حد میکرو ولت رو تقویت کنه. طراحی این مدار خیلی سخت نیست اما یه مشکلی دارم اینه که این سیگنال ورودی روی یه ولتاژ 2ولت سوار شده. یعنی سیگنال ورودی مثلا صفر ولت تا 100میکرو ولت نیست و در واقع 2ولت تا 2.000001 ولته.
                  چطوری این ولتاژ 2ولت رو حذف کنم؟ برای این کار باید چیکار کنم؟
                  اگر منظور کم کردن مقدار ثابت 2 ولت از سیگنال است توسط یک مدار تفریق کننده با اپ امپ و ولتاژ مرجع 2 ولت امکان پذیره ولی با خطای ایجاد شده توسط این مدار ،سیگنال در حد میکرو ولت قابل استخراج نیست.

دیدگاه

ینجوری نمیشه :angry:
                    اصل مدارتو بگو شاید اصلا به 2ولت جمع نشه!

دیدگاه

:biggrin:مهندس سیگنال مستقیم که روی هم سوار نمیشن.........

یک چک بنما فک کنم که سیگنال 2ولتت بایاس و میکرو ولتت سیگنال اصلی در اینصورت اینها روی هم سوار نیستند ولیییی اگه اینطوری نیست باید بگم که بهش میگن
                      ion source driver...... :cry2: که دیگه نمیتونی باروشهای معمولی کارکنی...

باید یک سیگنال دیگه پالسی روش سوار کنی و داستانی داری ...که این سیگنال پالسی اثر تغییرات دما و بقیه چیزها رو حذف می کنه تا اون مرجعت مستقل از دما بشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X