ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2009/12/10
    501
    2

نحوه تقويت يه سيگنال در حد ميكروولت كه بر روي يه ولتاژ 2 ولت سوار شده

من ميخوام يه تقويت كننده با اپ امپ طراحي كنم كه ولتاژ ورودي در حد ميكرو ولت رو تقويت كنه. طراحي اين مدار خيلي سخت نيست اما يه مشكلي دارم اينه كه اين سيگنال ورودي روي يه ولتاژ 2ولت سوار شده. يعني سيگنال ورودي مثلا صفر ولت تا 100ميكرو ولت نيست و در واقع 2ولت تا 2.000001 ولته.
    چطوري اين ولتاژ 2ولت رو حذف كنم؟ براي اين كار بايد چيكار كنم؟
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

پاسخ : نحوه تقويت يه سيگنال در حد ميكروولت كه بر روي يه ولتاژ 2 ولت سوار شده

خوب با یه خازن هم می شه dc رو حذف کرد ولی چیزی که مهم است اینه که میزان خازن باید مقداری باشه که باعث بایپس شدن سیگنال خودت نشه .
    البته مطمئنم که راه بهتری هم هست ولی من نمی دونم .
    2009/12/10
    501
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
    خوب با یه خازن هم می شه dc رو حذف کرد ولی چیزی که مهم است اینه که میزان خازن باید مقداری باشه که باعث بایپس شدن سیگنال خودت نشه .
    البته مطمئنم که راه بهتری هم هست ولی من نمی دونم .
    ممنون. اما مشكل اينه كه هر دو ولتاژ DC هست. يعني اون ولتاژ در حد ميكرو ولت كه روي ولتاژ 2ولت سوار شده هم يه ولتاژ دي سيه.
    2010/05/09
    930
    37

با سلام

منبع سيگنال را معرفي فرماييد، يا شماتيک آنرا ترسيم فرماييد.

-در صورت تفاضلي بودن، که 2 ولت مقدار باياس آن باشد، با تقويت کننده اينسترومنت مانند ad625 ومشابه ، کار انجام مي شود.
    - در صورت تکي بودن سيگنال، با تقسيم مقاومتي 0.01% و پتاننسيومتر، يک ولتاژ 2.0000ولت بسازيد و با تقويت کننده فوق ، کار را انجام دهيد،
    که دما در اين موضوع بسيار اثر گذار خواهد بود.

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2009/05/31
    تربت حیدریه
    6
    0

سلام
    اگه بین منبع سیگنال و تقویت کننده خازنی رو قرار بدی که XC آن (همون مقاومت خازن در برابر AC ) در فرکانس سیگنال کم باشه در حد چند صد اهم سیگنال کامل و بدون دی سی به تقویت کننده میرسه.
    2009/01/01
    422
    17

سلام.

من هم همون تقویت کننده ابزار دقیق رو پیشنهاد میکنم.

دردسرش کمتره و خیلی به مقاومت درصد پایین نیاز نداره.
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2011/08/02
    414
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شازده
    ممنون. اما مشكل اينه كه هر دو ولتاژ DC هست. يعني اون ولتاژ در حد ميكرو ولت كه روي ولتاژ 2ولت سوار شده هم يه ولتاژ دي سيه.
    دو ولتاژ dc که با هم ترکیب بشوند جدا شدنی نیستند مثل یک معادله با دو مجعول که حل شدنی نیست، بایستی در مدار قبل از ترکیب شدن یک فکری براشون کرد
    2009/12/24
    40
    2

سلام !اگر 2ولتی که میگی مال تغذه مدار قبلیت باشه میتونی با تغذه مقایسه و تفاضل کنی.
    2011/08/02
    414
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شازده
    من ميخوام يه تقويت كننده با اپ امپ طراحي كنم كه ولتاژ ورودي در حد ميكرو ولت رو تقويت كنه. طراحي اين مدار خيلي سخت نيست اما يه مشكلي دارم اينه كه اين سيگنال ورودي روي يه ولتاژ 2ولت سوار شده. يعني سيگنال ورودي مثلا صفر ولت تا 100ميكرو ولت نيست و در واقع 2ولت تا 2.000001 ولته.
    چطوري اين ولتاژ 2ولت رو حذف كنم؟ براي اين كار بايد چيكار كنم؟
    اگر منظور کم کردن مقدار ثابت 2 ولت از سیگنال است توسط یک مدار تفریق کننده با اپ امپ و ولتاژ مرجع 2 ولت امکان پذیره ولی با خطای ایجاد شده توسط این مدار ،سیگنال در حد میکرو ولت قابل استخراج نیست.
    2009/12/24
    40
    2

ینجوری نمیشه :angry:
    اصل مدارتو بگو شاید اصلا به 2ولت جمع نشه!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11