اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلاه برداری یا حقیقت؟(دربازکن ریموتی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلاه برداری یا حقیقت؟(دربازکن ریموتی)

سلام دوستان

یه دربازکن ریموتی نصب کردیم که بردش هی کم و زیاد میشه! بعضی وقتا از 10 متری میگیره بعضی وقتا از 2 متری هم به زور میگیره. کسی که نصب کرده اومده میگه گیرندش ضعیف شده باید عوض بشه و همه ریموتها رو هم جمع کنیم و دوباره کد دهی کنیم.!

این گیرنده چرا باید ضعیف بشه؟!؟!

پاسخ : کلاه برداری یا حقیقت؟(دربازکن ریموتی)

نوشته اصلی توسط arvinfx
    این گیرنده چرا باید ضعیف بشه؟!؟!
    با درود . . .
    آروین جان یه دلیل ضعیف!!! شدن میتونه این باشه که اون کسی که براتون نصب کرده ممکنه گرفتاری براش پیش اومده و بیچاره به پول نیاز پیدا کرده باشه و همینطوری و یهویی گیرنده شما ضعیف شده!!! oo:
    یهویی بوده ها! یه بار خیال بد نکنی برادر!

یه دلیل دیگه این میتونه باشه که جنسی که براتون بسته بسیار بنجول بوده و الکی برا اینکه نگه که مثلا فلان جا مشکل داره یه دلیل برای اینکه شما رو از سر خودش باز کنه آورده!

یه دلیل دیگه هم اینه که حالا به هر علتی! مشکل پیدا کرده(نوسانات برق، وجود جن و پری، ارواح خبیسه، اشباح سرگردان، رعد و برق و ...) و هیچ ربطی هم به فروشنده بینوا نداره. چرا الکی تهمت بزنیم :mrgreen:

اما خداییش من یکی تا حالا نشنیدم گیرنده ضعیف بشه و فرستنده ها رو عوض کنن!!!!! oo:
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کلاه برداری یا حقیقت؟(دربازکن ریموتی)

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
      با درود . . .
      آروین جان یه دلیل ضعیف!!! شدن میتونه این باشه که اون کسی که براتون نصب کرده ممکنه گرفتاری براش پیش اومده و بیچاره به پول نیاز پیدا کرده باشه و همینطوری و یهویی گیرنده شما ضعیف شده!!! oo:
      یهویی بوده ها! یه بار خیال بد نکنی برادر!

یه دلیل دیگه این میتونه باشه که جنسی که براتون بسته بسیار بنجول بوده و الکی برا اینکه نگه که مثلا فلان جا مشکل داره یه دلیل برای اینکه شما رو از سر خودش باز کنه آورده!

یه دلیل دیگه هم اینه که حالا به هر علتی! مشکل پیدا کرده(نوسانات برق، وجود جن و پری، ارواح خبیسه، اشباح سرگردان، رعد و برق و ...) و هیچ ربطی هم به فروشنده بینوا نداره. چرا الکی تهمت بزنیم :mrgreen:

اما خداییش من یکی تا حالا نشنیدم گیرنده ضعیف بشه و فرستنده ها رو عوض کنن!!!!! oo:
      نه وحید جا فرستنده ها رو عوض نمیکنه این روموتها کد ارسال میکنه و در طرف گیرنده دیکد میشه و بعد در باز میشه میخاد کد های روموتها رو عوض کنه ریموتها عوض نمیشه فقط این بابا گیرش روی گیرندس! حالا نمیدونم بخاطر تغییر دما این اتفاغ می افته یا ....!

دیدگاه

چندتا نکته هست . اگه همه ریموت ها ضعیف شدند و خوب عمل نمیکنند مال گیرندس . ولی اگه
        یک ریموت خوب عمل نمیکنه مال فرستنده هستش .
        ضمنا گیرنده خراب شدنی نیست . اگه ضعیفه یعنی اینکه سالمه و احتمالا از تنظیم خارج شده .
        میتونید با تغییر خازن تریمر یا بوبین داخل مدار گیرنده دوباره تنظیمش کرد . اینکار هم سرپایی انجام
        میشه و لازم نیست دستگاه رو ببره . احتمالا طرف اینکاره نبوده :rolleyes:
        باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
          چندتا نکته هست . اگه همه ریموت ها ضعیف شدند و خوب عمل نمیکنند مال گیرندس . ولی اگه
          یک ریموت خوب عمل نمیکنه مال فرستنده هستش .
          ضمنا گیرنده خراب شدنی نیست . اگه ضعیفه یعنی اینکه سالمه و احتمالا از تنظیم خارج شده .
          میتونید با تغییر خازن تریمر یا بوبین داخل مدار گیرنده دوباره تنظیمش کرد . اینکار هم سرپایی انجام
          میشه و لازم نیست دستگاه رو ببره . احتمالا طرف اینکاره نبوده :rolleyes:
          میتونید بگید چیکار میتونم باهاش بکنم!؟ دقیقا" چی کار باید بکنم؟

دیدگاه

اول باید بگید کدم ایراد داره ؟ ریموت ها همشون ضعیف شدن یا فقط یکی دوتاش ؟
            اگه همه ضعیفن پس گیرنده از تنظیم خارج شده . که باید ببینیم مدار گیرنده رادیوییش
            چه مدلیه . اگه تونستی یه عکس از داخلش بگیر و اینجا بزار .
            اگر هم فقط یکی دوتا ریموت بردش کم شده ممکنه از باتری - لحیم سردی - اتصالات
            قطع شده - آنتن و امثال اینا باشه .
            البته این چیزایی که بالا نوشتم ممکنه برای گیرنده هم صادق باشه
            باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

oo:
              اکثر این سیستم ها از ASK استفاده میکنند و اون یارو اگر گفته کدها رو باید عوض کنیم واقعا چیزی بلد نبوده!!!!
              گفته برادر Dxing درسته.
              اگر همه فرستنده ها مشکل داشته باشند پس ایراد از گیرنده هستش. ولی اگر یکی یا دو تا از فرستنده ها مشکل دارند همونا رو با جفت پا پرت کن تو سطل آشغال :mrgreen:
              بهتره به گیرنده هم دست نزنید. چون در صورت خراج شدن از تنظیم تریمر ممکنه یارو بیاد ناز کنه و بگه کلا باید سیستم عوض شه و خرج بزاره رو دستتون :biggrin:
              بزارید خودش بیاد هر کاری میخواد بکنه
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم همسایه ها همه میگن ریموتشون درست کار نمیکنه مال منم همینطور. یعنی گیرنده یه موردی داره...

فکر کنم باید یه عکس از مدارش بزارم

دیدگاه

10 متر واقعا کمه واسه این ریموت ها
                  توی این چندتا درب اتوماتیکی که نصب کردم حداقل من تا 50 متر رو جواب گرفتم.
                  شما اول باید آنتن رو چک کنی.
                  ببین مدل آنتنت چیه؟ از اینایی که روی چراغ هست یا آنتن خالیه؟
                  سیم آنتن رو چک کن.سعی کن یه سیم آنتن تلویزیون واسش بزاری.شیلدش رو هم به گراند مدار وصل کن.

دیدگاه

سلام
                    من یه بار با ریموت دزدگیرمون ور رفتم. اگه بازش کنی راحت میتونی قسمت RF مدار رو تشخیص بدی که قطعا یه خارن تریمر داره. بعد بگرد ببین یه آی سی not یا بافر یا شاید ترانزیستور اونجا هست که آخرین طبقه آشکار سازیه و خروجی مربعی میده. اسکوپ رو بزار اونجا دکمه ریموت رو نگه دار و تریمر رو بچرخون تا جایی که کمترین نویز رو داشتی باشه یعنی نسبت سیگنال به نویزت ماکزیمم بشه و کاملا پایدار به نظر بیاد بعد ببین بردش چطور شده.
                    من این کار رو کردم حل شد.
                    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام
                      کار نکردن این ریموت ها دلایلی زیادی دارن
                      1-باتری فرستنده خیلی ضعیف شده
                      2-نویز محیطی داخل منطقه ارسال و دریافت زیاد
                      3-آنتن گیرنده متناسب با برد نیست یا تطبیق امپدانس رخ نداده ، یا آنتن به درستی نصب نیست
                      4-ولتاژ کاری گیرنده (که در کثر مواقع 12-14 ولت هست) نوسان داره
                      5-مسیر مسی بین آنتین گیرنده تا قطعه روی فیبر رو با سیم لحیم قلع آلود کنید

اگر بخواین فرستنده ها رو عوض کنین چون کد گیرنده ثابت هست باید فرستنده ها همگی کد بشن و با تغییر گیرنده فقط باید کد گیرنده تنها عوض بشه.لفظ کدها تعویضشون درسته چون اگر کد نداشته باشه شما با یک فرستنده می تونید تمامی درها رو باز و بسته کنید(فقط توی این حالت فرکانس و نوع مودلاسیون مهم است) و چون چنین کاری اشتباست حتما روی مودلاسیون در ست فرستنده و گیرنده یه سری بیتها رو ارسال می کنن تا گیرنده و فرستنده از هم مطمئن شن
                      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                        سلام
                        من یه بار با ریموت دزدگیرمون ور رفتم. اگه بازش کنی راحت میتونی قسمت RF مدار رو تشخیص بدی که قطعا یه خارن تریمر داره. بعد بگرد ببین یه آی سی not یا بافر یا شاید ترانزیستور اونجا هست که آخرین طبقه آشکار سازیه و خروجی مربعی میده. اسکوپ رو بزار اونجا دکمه ریموت رو نگه دار و تریمر رو بچرخون تا جایی که کمترین نویز رو داشتی باشه یعنی [glow=red,2,300]نسبت سیگنال به نویزت ماکزیمم بشه[/glow] و کاملا پایدار به نظر بیاد بعد ببین بردش چطور شده.
                        من این کار رو کردم حل شد.
                        این رو با چه تکنیکی روی اسیلسکپ باید ببینم؟ FFT ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                          این رو با چه تکنیکی روی اسیلسکپ باید ببینم؟ FFT ؟
                          تکنیک چه عرض کنم :mrgreen:
                          من اولش که زدم اصلا نمیشد رو موج قفل کرد یعنی وقتی ریموت رو میزدی میفهمیدی یه تغییری تو سیگنال شده ولی اصلا نمیشد سیگنال منظمی رو پیدا کرد و باید 20 بار ریموت رو میزدی تا بگیره. بعد که هی چرخوندم یه جایی اسکوپ قشنگ قفل کرد و یه سری کد که هر 50 میلی ثانیه تکرار میشدن اومد.
                          الان یادم اومد یه پ امپ آشکار سازیش میکرد که 8 پایه بود.
                          بازش کنی از پسش بر میای نترس
                          بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

رفتم یه سری بهش زدم دوستان آنتنش از ایناست که یه لامپه با یه آنتن کنارش (یعنی روخودش آنتن داره)

ولی با کمال تعجب دیدم که فقط سیم مربوط به چراقش وصله نه سیم آنتن!!!! فکر کنم طرف خیلی مادر ببببببیییییییییپ یا خیلی بی سوات( مثل خودم :mrgreen: ) بوده

به نظرتون چیکار کنم حالا؟ فقط یه کابل کواکسیال مشکلو حل میکنه؟

دیدگاه

سیم شیلد دار(حالا هرچی گیر اومد خوبه. مثلا سیم آنتن) یه سرش رو وصل کن به دستگاه.اتصال شیلد به منفی یا بدنه یادت نره
                              اون سرش رو هم وصل کن به آنتن. تمام
                              از اول هم گفتم که به احتمال زیاد آنتنش مشکل داره...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X