اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در خواست ترانزیستور

اساتید محترم سلام
    برای یه پروژه نیاز به 100 تا ترانزیستور مثبت تقریبا 4 آمپر میخوام . مدلش مهم نیست . از دوستان کسی هست بتونه راهنمایی کنه.؟ یه چنتا پیدا کردم قیمتش بالا بود . بین 500 تا 600 تومن می خوام باشه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    سوزدو افروزدو نابود شود هر که بخندد به شب تار کسی
    بی گمان دست به آغوش نگارش ببرند هرکسی بوسه ستاند ز لب یار کسی

پاسخ : در خواست ترانزیستور

2N2955
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud28314
      اساتید محترم سلام
      برای یه پروژه نیاز به 100 تا ترانزیستور مثبت تقریبا 4 آمپر میخوام . مدلش مهم نیست . از دوستان کسی هست بتونه راهنمایی کنه.؟ یه چنتا پیدا کردم قیمتش بالا بود . بین 500 تا 600 تومن می خوام باشه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
      حالا اگه ارزونتر بود چی ؟
      tip42c قیمت حدود 150 تومن 100 ولت 6 آمپر

دیدگاه

سلام و خسته نباشید!
        برای روشن کردن همزمان حدود 30-40 تا led معمولی 5ولتی، بصورت موازی شده، چه ترانزیستوری پیشنهاد میکنین؟ قیمتش مهم نیست، راحت پیدا شه و سگ جون! تغذیه هم 5 بیشتر نمیتونم بدم. BC338 چطوره؟

گمونم جریانش تا 1500 میلی برسه!؟ میرسه؟ آداپتور کفایت میکنه؟!
        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
          سلام و خسته نباشید!
          برای روشن کردن همزمان حدود 30-40 تا led معمولی 5ولتی، بصورت موازی شده، چه ترانزیستوری پیشنهاد میکنین؟ قیمتش مهم نیست، راحت پیدا شه و سگ جون! تغذیه هم 5 بیشتر نمیتونم بدم. BC338 چطوره؟

گمونم جریانش تا 1500 میلی برسه!؟ میرسه؟ آداپتور کفایت میکنه؟!
          با درود . . .
          ترانزیستورهای زیادی رو میشه استفاده کرد. با توجه به آرایش سوئیچ و مقدار جریان مثلا سری BD135 الی 140 گزینه بدی نیست.
          ولی پیشنهاد من استفاده از ماسفته. سگ جون که چه عرض کنم! باغ وحش جونیه برا خودش! :biggrin:
          40 تا ال ای دی (با فرض هر ال ای دی مثلا 10 میلی آمپر) میشه در حدود 400 میلی آمپر. با توجه به مشخصات 337 میشه گفت گزینه جالبی نیست.
          موفق باشید
          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud28314
            اساتید محترم سلام
            ای کاش ولتاژتو میگفتی
            tip41
            tip42
            نظر من اینه
            ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
            چي گفتماااا !! oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X